2003 Kaprun

W dniach 20 - 24 listopada 2003 roku odbył się pierwszy w tym sezonie test narciarski, organizowany przez MAKS Sport SA. W teście uczestniczyły 32 osoby, wśród których znaleźli się również przedstawiciele wszystkich sklepów naszej sieci. Zabrano 62 pary topowych modeli nart.

Propozycja udziału w tego rodzaju teście skierowana została do osób nastawionych na prawdziwe "białe szaleństwo" i dlatego już w trakcie podróży autokarem zaprezentowano uczestnikom wyjazdu, zrealizowany na zlecenie uznanej firmy SALOMON, film demonstrujący narciarstwo ekstremalne oraz nowe formy uprawiania narciarstwa.

Korzystając z doskonałych warunków śniegowych lodowca Kitzsteinhorn każdy z uczestników naszego testu miał okazję w ciągu trzech dni przetestować około 30 par nart. Było to możliwe dzięki sprawnej organizacji i podziałowi na cztery grupy, które prowadzone były przez doświadczonych instruktorów jazdy narciarskiej. Każdy z instruktorów miał do dyspozycji swojej grupy kilkanaście par nart określonego typu. Narty podzielono również na cztery grupy: slalomową, gigantową i dwie all-roundowe. W połowie każdego dnia jazdy grupy uczestników przechodziły kolejno do następnego instruktora. Przez pierwsze dwa dni jazdy uczestnicy jeździli w ustalonych grupach, natomiast w trzecim, ostatnim dniu każdy jeździł zgodnie z własnym życzeniem, wybierając narty, które mu najbardziej odpowiadały. Największą popularnością wśród uczestników testu cieszyły się narty o charakterystyce slalomowej.

Wieczorami, w zaciszu przytulnego hotelu odbywały się spotkania połączone z prowadzoną przez sprzedawców naszej sieci prezentacją sprzętu i omówieniem nowości narciarskich. Ponieważ zajęcia na stoku rejestrowane były przez organizatorów cyfrową kamerą video, każdy z uczestników miał możliwość obejrzenia siebie podczas jazdy na nartach testowych. Alpejski hotel, sauna oraz miła, koleżeńska atmosfera panująca wśród uczestników testu pozwalały wszystkim na szybką regenerację siły fizycznej.

Reasumując - w ciągu trzech dni każdy z uczestników wyjazdu miał możliwość osobistego przetestowania około 30 modeli nart siedmiu topowych firm i, biorąc udział w wykładzie dotyczącym nowoczesnego sprzętu narciarskiego, wyrobił sobie zdanie na temat carvingu, odpoczął od wypełnionych pracą dni oraz otrzymał kupon rabatowy na zakup w sieci sklepów MAKS Sport SA nowego sprzętu narciarskiego.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA KOLEJNE TESTY NARCIARSKIE!