2007 Soelden

Na tegoroczne jesienne nartowanie Spółka INTERSPORT POLSKA S A swoich klientów zaprosiła do jednego z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Tyrolu – Soelden.

Położony jest na granicy z Włochami, w centralnej części pięknej doliny Otztal, otoczony trzema trzytysięcznikami (Glaislachkogel – 3058 m n.p.m., Tiefenbachkogel – 3309m n.p.m., Schwarze Schneid – 3340m n.p.m.) znanymi jako BIG 3.

Śledziliśmy bacznie prognozę i tuż przed wyjazdem szczęśliwie sypnęło śniegiem, więc spokojnie mogliśmy udać się na podbój trzytysięczników i jesienne narciarskie szaleństwo.

Wybraliśmy dla naszych uczestników 120 par nart z najnowszych kolekcji wiodących firm. Wśród nich znalazły się modele z nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi. Zmieniające się warunki narciarskie pozwoliły, w ciągu trzech dni na przetestowanie różnych typów nart od racingowych slalomówek, gigantek do freeridów jeżdżących po puchu i w kopnym miękkim śniegu.

Kapryśna zazwyczaj jesienna pogoda w dolinie Otztal, tym razem była dla nas łaskawa i dla urozmaicenia przeżyliśmy i śnieżną zawieruchę i piękny błękit z rozpromienionym słońcem i cudowną widocznością.

Tradycyjnie naszych klientów podzieliśmy na grupy i przez trzy dni intensywnej jazdy każdy miał okazję pod okiem doświadczonych instruktorów przetestować narty oraz skorzystać z porad serwisantów, którzy codziennie dbali o przygotowanie sprzętu.

Dla naszych gości zorganizowaliśmy dwudniowy konkurs. Każdy z naszych uczestników mógł wypełnić kartę testera, czyli wyrazić swoja opinię na temat testowanej narty, a każda karta brała udział w wieczornym losowaniu nagród (ufundowanych…..)….dla każdego znalazła się miła niespodzianka

Pierwszego wieczoru zaprosiliśmy uczestników multitestów na wykłady o nowinkach narciarskich w nadchodzącym sezonie oraz o technice jazdy na nartach.

Drugi wieczór spędziliśmy w pięknym kompleksie Aqa Dome.

Aqa Dome to największy w Austrii kompleks basenów termalnych wraz z całym zapleczem relaksacyjnym ( kilka odmian sauny, solaria, grota lodowa, grota solna). Największe wrażenie zrobiły na nas baseny na wolnym powietrzu, a w jednym z nich można było słuchać muzyki pod wodą.

Łącznie w tegorocznych jesiennych testach (wraz z grupą pracowników Intersportu) wzięło udział 100 osób z całej Polski.

Spędziliśmy trzy dni intensywnie jeżdżąc na nartach w przyjemnej , miłej i wesołej atmosferze. Na szczęście podczas wyjazdu nie odnotowaliśmy żadnych poważnych kontuzji.

Na koniec naszych testów każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia testów, skarpety narciarskie oraz 15% bon rabatowy na zakup sprzętu sportowego w sieci naszych sklepów Intersport.

Zapraszamy na kolejne wiosenne testowanie nart.

Szczegóły podamy na naszej stronie internetowej.