2007 Stubaital

RELACJA Z MAJOWEGO SZUSOWANIA NA MULTITESTACH INTERSPORT

Lodowiec STUBAITAL - TIROL /Fulpmes/ 29.04 – 5.05.07

W długi majowy weekend od 29 kwietnia do 5 maja Spółka INTERSPORT POLSKA S.A. zaprosiła swoich klientów na kolejne, najdłuższe w historii naszych testów „Majowe Szusowanie”.

Na nasze testy, wybraliśmy po raz kolejny, piękny, rozległy lodowiec Stubaital z najwyższym swoim szczytem Zuckerhutl – 3507 m n.p.m. Przygotowaliśmy dla naszych zapalonych narciarzy nową kolekcję nart na sezon 2007/2008. Wśród proponowanych modeli było sporo ciekawych, zaskakujących nowości. Dużym zainteresowaniem i powodzeniem cieszyła się piękna, pod względem szaty graficznej, kolekcja damskich nart.

Jeździliśmy na nartach przez pięć dni szkoląc się intensywnie. Było więc dużo czasu na przetestowanie różnych modeli nart w zmieniających się warunkach pogodowych. W pierwszych dniach świeciło słońce, potem pogoda nieco się zmieniła na bardziej zimową ale za to poprawiły się znacznie warunki narciarskie. Ponieważ dosypało troszkę śniegu można było ‘poszaleć’ w puchu.

Tradycyjnie podzieliliśmy naszych uczestników na grupy, które szkolili profesjonalni instruktorzy Maks Sport Clubu (szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem), a nasi serwisanci zarówno na stoku, jak i po południu w narciarni dbali o fachowy dobór nart i prawidłowe ustawienie wiązań. Nasza baza zlokalizowana na Eisgrat (2900m n.p.m.), pozwalała uczestnikom na korzystanie na bieżąco z serwisu i wymiany nart dając możliwość testowania 4 – 5 par dziennie.

Wieczorami staraliśmy się naszych gości zainteresować prelekcjami. Pierwszego dnia była to prelekcja na temat „NOWOŚCI SPRZĘTOWYCH W SEZONIE 2007/2008” połączona z konkursami i licznymi nagrodami przygotowana przez naszych serwisantów. Tematem prelekcji drugiego dnia były „NAJCZĘSTSZE BŁĘDY NARCIARZY- ANALIZA JAZDY NA PRZYKŁADACH FILMOWYCH”, która była przygotowana przez instruktorów narciarskich. Kolejną atrakcją naszego wyjazdu była popołudniowa wycieczka do INSBRUCKA. Mieliśmy czas na zwiedzanie pięknego starego miasta oraz zobaczenie skoczni narciarskiej. Wieczorem wytrwałych i chętnych zaprosiliśmy na małą „potańcówkę”.

Czwartego dnia zorganizowaliśmy dla uczestników zawody – slalom gigant. Wszyscy bardzo poważnie potraktowali współzawodnictwo. Niektórzy przygotowywali się trenując zacięcie parę godzin! Konkurencje były grupowe, walka była zacięta, tak że nawet zmieniająca się pogoda- śnieżna zawierucha- nie przeszkodziła w zabawie. Oczywiście każda grupa wygrała w swojej kategorii, a wieczorem odbyło się uroczyste zakończenie połączone z rozdaniem dyplomów i nagród!

Zgodnie z dawnymi tradycjami, całkiem spontanicznie został zorganizowany pochód 1 majowy, podczas którego grupa zapaleńców ze śpiewem na ustach i flagą Intersportu na czele, przemaszerowała na trasie z parkingu autobusowego do pobliskiego baru, gdzie wszyscy bawili się i tańczyli w takt muzyki rock’and rolla .

W hotelu ALTE POST w Fulpmes gościliśmy już po raz drugi. Właściciele przyjęli nas bardzo miło i serdecznie . Serwowano nam smaczne, długie obiadokolacje, jak również do naszej dyspozycji w dogodnych dla nas godzinach, udostępnione było centrum Wellnes tak by każdy z naszych narciarzy mógł po „ciężkim i pracowitym” dniu na nartach zrelaksować się w saunie, basenie lub jacuzzi.

Ostatniego dnia podczas zakończenia wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty testów narciarskich oraz 15% bon rabatowy na zakup sprzętu sportowego w sieci sklepów sportowych INTERSPORT Polska S.A.

Mamy nadzieję, że wszyscy spędzili z nami majowy weekend w miłej i przyjaznej atmosferze. Dziękujemy serdecznie za udział i zapraszamy jak zwykle już w LISTOPADZIE!!!!