2008 Obertauern

Jubileuszowe 10 Multitesty Narciarskie INTERSPORT, w tym sezonie odbyły się nie jak tradycyjnie na lodowcu, lecz w jednym z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Austrii – OBERTAUERN.

Impreza pod nazwą „Narciarstwo zgodnie z ruchem wskazówek zegara” zaplanowaliśmy tym razem od 9 do 12 kwietnia. Pewny śnieg i ambitne trasy to reklama terenów narciarskich położonych wokół przełęczy tauryjskiej z wioską narciarską Obertauern. „Tauernrounde” - narciarska wycieczka dookoła pięknej doliny. Można zwiedzić wszystkie trasy, połączone mostkami przechodzącymi nad drogą, a jest ich 95 km, w tym 35 km o dużym stopniu trudności. Prawdziwym wyzwaniem dla entuzjastów stromych zboczy i muld jest trasa Gamsleiten 2 , którą uważa się za jedną z najtrudniejszych w całych Alpach / dł. 937 m, a różnica poziomów 363m/ .

Tak więc z nastawieniem „ostrej” jazdy , ekipa 70 ambitnych narciarzy wybrała się z nami na kolejne testy. Zabraliśmy ze sobą 100 par topowych nart z najnowszej kolekcji 2008/2009. Nowości i niespodzianek nie brakowało, a każdy znalazł coś dla siebie. Nasi serwisanci polecali, namawiali do przetestowania nart różnego rodzaju: od topowych „slalomówek”, poprzez piękną kolekcję nary kobiecych, do nart freeraidowych. Zaproponowaliśmy również naszym klientom narciarstwo pozatrasowe pod okiem instruktora jazdy pozatrasowej, a w Obertauern terenów do uprawiania tego narciarstwa nie brakuje.

Było wspaniale! Pogoda nas prawie rozpieszczała, pierwsze dni piękne słoneczne, wspaniałe do podziwiania cudownych widoków Alp, a trzeciego dnia świeży opad śniegu, pozwolił na poszusowanie w puchu. Tradycyjnie po wysiłku na stoku, każdy mógł w hotelu skorzystać z możliwości regeneracji sił w saunie, a wieczorem - z pokazów i prelekcji, dotyczących wprowadzanych przez producentów w najbliższym sezonie nowości sprzętowych.

Pierwszy wieczór był uroczystym podsumowaniem i podziękowaniem dla ekipy za zorganizowanie 10 Multitestów Narciarskich. Nie obyło się bez szampana, a nasi „najwierniejsi” klienci otrzymali drobne upominki oraz bon na kolejne testy. Odbyła się także prezentacja najnowszej kolekcji nart oraz pokaz najnowszych technik ratownictwa górskiego, którą poprowadził instruktor i ratownik TOPR.

Podczas drugiego wieczoru instruktorzy w grupach analizowali technikę jazdy uczestników testów próbując podpowiedzieć im jak ją poprawić.

Wszystko było prowadzone w przyjaznej atmosferze, więc klienci również odpłacali nam uśmiechem i życzliwością. Jak zwykle na koniec wyjazdu każdy otrzymał certyfikat ukończenia testów oraz 15% bon rabatowy na zakup sprzętu sportowego w sieci sklepów INTERSPORT.

Dziękując wszystkim za udział zapraszamy na kolejne nasze imprezy!
Informacja o kolejnych testach -na stronie internetowej www.intersport.pl