2008 Saalbach-Hinterglemm

NIEZAPOMNIANE NARTY W SAALBACH-HINTERGLEMM

Pośrodku doliny Glemmtal, w czarującej Ziemi Salzburskiej leży region Saalbach-Hinterglemm.

Obszar ten zaliczany jest do słynnych Alp Kitzbühelskich i stwarza różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu. Saalbach- Hinterdemm inaczej nazywany Ski Cirkus ma doskonale zorganizowany system nartostrad i wyciągów. To bezkresne „królestwo nart” ,w którym można spędzić cały dzień , nie korzystając dwa razy z tego samego stoku. Bardzo bogata oferta dla narciarzy. Piękny rejon narciarski, długie, szerokie, zróżnicowane i doskonale przygotowane trasy zjazdowe o łącznej długości 200km. Jak na tą porę roku puste, otoczone łańcuchem skalistych, śnieżnych Alp.

„Długie trasy i krótkie noce” tak można w skrócie opisać region, który sprawdził się także jako miejsce rozgrywania poważnych zawodów w narciarstwie alpejskim.

Tym razem tam wybraliśmy się na późne „jesienne” testy. Warunki były wspaniałe!

Przed naszym przyjazdem spadło ponad metr świeżego puchu. Było więc białe szaleństwo!

Grudniowe słońce, przy lekkim mrozie towarzyszyło nam prawie przez cały tydzień.

Dla naszych klientów przygotowaliśmy 120 par nart do testowania 7 dystrybutorów, oraz snowboardy. Było więc w czym wybierać.

Serwisanci i instruktorzy zachęcali wszystkich do jak najczęstszej wymiany nart na stoku, tak aby móc przetestować jak największą ilość modeli danej marki.

Program szkoleniowy był bardzo napięty. Zaproponowaliśmy naszym uczestnikom szkolenie jazdy sportowej – slalom gigant prowadzony przez Atrtka Habera, jazdę freeride prowadzoną przez Jędrka Osuchowskiego i szkolenie techniki jazdy prowadzoną przez Tomka Osuchowskiego. Nie zabrakło również elementów fun carvingu prowadzonego przez Anię Kopiec.  Instruktorzy prowadzili codziennie kilkugodzinne zajęcia.

Ponieważ szkolenia trwały cały dzień i były męczące, tak więc każdy z przyjemnością korzystał z kompleksu wellness – sauny, basen, fitness jakie oferował nam Hotel.

W programie testów nie zabrakło wieczornych prelekcji na temat nowości sprzętowych w sezonie 2009/2010, oraz wykładu na temat techniki jazdy.

Po zmroku można spędzać czas w tętniących życiem chatkach górskich, barach, pubach i restauracjach. Postanowiliśmy również skorzystać z bogatej oferty apre’ski i zaprosiliśmy naszych uczestników do Pub Jack’in. Zabawa trwała prawie do rana ;-)

Wyjeżdżając z Saalbach tęsknie patrzyliśmy na pięknie ośnieżone szczyty alpejskie…..