2010 Soelden

Tegoroczne testy sprzętu narciarskiego INTERSPORT sezonu 2010/2011 odbyły się na stokach lodowca Soelden. Lodowiec położony jest na granicy z Włochami, w centralnej części pięknej doliny Otztal i otoczony trzema trzytysięcznikami Glaislachkogel – 3058 m n.p.m., Tiefenbachkogel – 3309m n.p.m., Schwarze Schneid – 3340m n.p.m.) znanymi jako BIG 3.
Testy organizowane są już po raz czternasty i na stałe wpisały się w kalendarz organizowanych przez nas wyjazdów narciarskich. Impreza zaczyna być tak popularna, że dla wielu zgłaszających się osób już nie było miejsca.
Zasada testów jest prosta: Każdy uczestnik ma możliwość przetestowania jak największej ilości nart, w celu ich oceny.

Testowaliśmy narty takich firm jak: Atomic, Blizzard, Elan, Head, Fischer, Rossignol, Salomon, Volkl. Mieliśmy do dyspozycji modele z grupy Race i All Mountain. Były to narty z tzw. górnej półki. Chodziło nie tylko o to, żeby sobie pojeździć, ale przede wszystkim, żeby porównać narty różnych producentów, ich zachowanie w aktualnych warunkach śniegowych i w różnych sposobach jazdy. Instruktorzy i trenerzy, jeżdżąc z grupami sugerowali jak jeździć na różnych modelach. Dzięki możliwości częstych wymian można było wyczuć różnicę zachowania poszczególnych nart w danych warunkach, oraz na różnych prędkościach.
Wszystkim chętnym instruktorzy korygowali błędy techniki jazdy. Po jeździe testowej uczestnicy wypełniali formularze testowe, w których oceniali szczegółowo modele testowanych nart. Wieczorami można było posłuchać prelekcji na temat sprzętu oraz techniki nowoczesnej jazdy na nartach. Dla regeneracji sił do dyspozycji był hotelowy basen, oraz SPA, a także wspaniały kompleks basenów z wodą geotermalną.
Piękna pogoda, miłe towarzystwo, dobre warunki hotelowe i bardzo smaczne posiłki sprzyjały miłej atmosferze i dobrej zabawie.

Zapraszamy na wiosenne testy! Informacje na stronie już w lutym 2011 r.