Testy  jesienne  Hinterux  
7 – 11 listopad 2013  

 

 

 

Dolina Zillertal wraz z  lodowcem Hintertux przywitała nas pięknymi widokami i słoneczną pogodą. 

Dla grupy  ponad 100 uczestników przygotowaliśmy narty 10 dystrybutorów : Salomon , Atomic, Rossignol, Head, Voelkl, K2, Fischer, Nordica , Dynastar, Blizzard.

Dostępnych  było ponad 140 modeli !   narty z każdej  grupy: race, allmountain i freeski. Każdy w zależności od zmieniających się warunków  mógł wybrać coś dla siebie.

Nie zabrakło również nart dla Pań. Szeroka oferta nart specjalnie przygotowanych przez producentów dla kobiet, nart lżejszych, łatwiej inicjujących skręt oraz łatwiejszych w prowadzeniu w trakcie jazdy. I do tego w pięknej damskiej kolorystyce.

Pierwszy dzień  20-tych jubileuszowych testów narciarskich organizowanych przez Intersport  na  lodowcu Hintertux, rozpoczął się piękną słoneczną pogodą. Warunki narciarskie były doskonałe! Trasy przygotowane, można więc było przetestować narty dedykowane gównie właśnie na takie warunki.

 

Kolejne dni to wyzwanie dla twardzieli, zupełna zmiana pogody i warunków narciarskich : wiatr, pełne zachmurzenie i opad śniegu. Na świeżym śniegu idealnie spisywały się narty szerokie, przeznaczone poza trasy i do jazdy w puchu.

 

Ostatni dzień był już tylko dopełnieniem, pogoda co prawda zmienna,  raz słońce raz chmury za to warunki cudowne!!

Wieczorem podczas prelekcji przygotowanej przez ekspertów sprzętu narciarskiego z Intersport’u , uczestnicy testów mogli dowiedzieć się wszystkiego o nowościach w konstrukcji nart, a przede wszystkim o nowych technologiach w dopasowaniu butów narciarskich. Buty narciarskie to bardzo ważny element wyposażenia narciarza, więc ich idealne dopasowanie do stopy jest  bardzo istotne na przekazywanie impulsów miedzy butem a nartą.

Po relaksie w saunie i obfitej kolacji, w ramach rozrywki i wzmocnienia formy przed kolejnym narciarskim dniem, w pubie Kleine Tenne, można było spróbować sił na parkiecie. Chętnych nie brakowało.

Na zakończenie testów , każdy uczestnik dostał pamiątkową koszulkę, bon rabatowy do sieci sklepów INTERSPORT, oraz mały upominek.