Co warto zabrać na kemping?

​​​​​​​


Podstawa – czyli namiot

Zastanów się, czego oczekujesz od namiotu? W ile osób będziesz jeździć? Czy namiot będzie noszony jako bagaż, czy przewożony samochodem bezpośrednio na kemping? Jeżeli zależy nam na wygodzie wewnątrz – weźmy namiot odrobinę większy. Przykładowo: jadąc samochodem, nie liczymy się z wagą i objętością, jedziemy w dwie osoby – wybierzmy co najmniej namiot „trójkę”, który zapewni zdecydowanie więcej przestrzeni. Dla rodzin z dziećmi polecamy duże namioty rodzinne, z przestronnym, wysokim przedsionkiem i z dwoma sypialniami. Z mojego doświadczenia – warto wybrać namiot z niższą sypialnią, ale wyższym, obszernym przedsionkiem – w nim będziemy spędzać czas np. w razie niepogody.

Warto, aby przedsionek był na tyle wysoki, aby można było w nim spokojnie stanąć. Jeżeli wybierasz się w cieplejszy region – sprawdź, czy namiot wyposażony w technologię zapobiegającą nadmiernemu nagrzewaniu się. W namiotach marki McKinley znajdziemy technologię SleepWell – namiot jest zaciemniony poprzez napylenie wewnątrz tropiku specjalnego materiału. Przez to nie nagrzewa się, a także pozwala dłużej pospać, gdyż w środku jest po prostu ciemno. Jeżeli kupujesz nowy namiot – rozłóż go przed wyjazdem, naucz się go rozbijać, sprawdź zamki, odciągi itp. Nie ma nic gorszego niż nauka rozbijania nowego namiotu w ulewnym deszczu…

Na czym i w czym spać?

Wszystko zależy od tego, gdzie się wybieramy. Dziś skupimy się na wyjeździe na kemping – biwaki górskie w dzikim terenie – to temat na zupełnie inny artykuł… Jeżeli zależy nam na niskiej wadze – warto wybrać klasyczną karimatę. Nie zapewni ona jednak takiej wygody jak mata samopompująca czy materac dmuchany. Jeżeli jedziesz z materacem – nie zapomnij o odpowiedniej pompce i zestawie naprawczym! Sprawdź matę lub materac przed wyjazdem, czy nie są dziurawe, aby na kempingu nie czekała Cię przykra niespodzianka!


W czym spać? Dobierz odpowiedni śpiwór dla siebie. Na kempingu dobrze sprawdzają się klasyczne śpiwory typu „kołdra” o prostokątnym kształcie, z możliwością całkowitego rozpięcia. Jeżeli zależy Ci na niskiej wadze i objętości po spakowaniu – wybierz śpiwór typu mumia, o zakresie temperatur odpowiednim do rejonu, w który się wybierasz. W naszej ofercie znajdziesz też ultralekkie, kompaktowe dmuchane poduszki turystyczne.

Na czym usiąść?

Dobry, wygodny kemping – to też dobre meble kempingowe. Jeżeli zależy Ci na komforcie – wybierz rozkładane fotele z oparciem, uchwytem na napój. Do tego lekki, rozkładany stolik — pozwoli na wygodne zjedzenie posiłku. Jeżeli masz do dyspozycji ograniczoną przestrzeń ładunkową – wybierz lekkie, rozkładane trójnożne stołeczki kempingowe.

Jak ugotować i na czym zjeść?

Na kemping zdecydowanie lepiej wybrać dużą kuchenkę turystyczną, o szerokim palniku. Takie rozwiązanie pozwoli wygodnie zagotować nawet większą ilość jedzenia dla całej rodziny, w dużym garnku. Ultralekkie palniki trekkingowe są zbyt mało stabilne przy dużych naczyniach. Przetestuj swoją kuchenkę przed wyjazdem, sprawdź, czy jest sprawna. Weź zapasowy kartusz z gazem. Rodzaj i wielkość naczyń dopasuj do ilości uczestników wyjazdu. W naszej ofercie znajdziesz gotowe zestawy naczyń, z talerzami i sztućcami. Nie zapomnij o nożu lub scyzoryku!

Przydatne gadżety

Aby przyjemnie spędzić czas na kempingu – sprawdź naszą ofertę akcesoriów. Nie zapominaj o oświetleniu. Dobra lampka uprzyjemni czas przy wieczornym grillu. Warto zaopatrzyć się także w dobrą latarkę czołową – dzięki niej mamy wolne ręce przy pracach biwakowych. Jeżeli na kempingu nie ma sanitariatów – zastanów się nad przenośną toaletą i prysznicem. Warto wozić też w samochodzie młotek, aby bez problemu móc wbijać śledzie w twarde podłoże. W deszczowych warunkach przyda się lekka łopatka, aby w razie długich opadów można było okopać namiot, aby umożliwić odpływanie wody. Pamiętaj też o skutecznym preparacie odstraszającym komary i inne owady. Życzymy Wam wielu udanych biwaków! Jeżeli potrzebujecie pomocy – nasi pracownicy w salonach pomogą dobrać sprzęt odpowiedni do Waszych potrzeb.

Udostępnij:

 Facebook

Komentarze

Dodaj komentarz

* wymagane pola