• Darmowa dostawa od 100zł
  • Darmowy odbiór i zwrot w salonie
  • Możliwość zapłaty w ratach

Przyczepność w każdym terenie. Poznaj Supercrossa marki Salomon.

Wraz z sezonem jesienno-zimowym chcielibyśmy zaprezentować wam model marki Salomon – Supercross, który teraz dostępny jest również w wersji GTX. W zeszłym roku o tej porze dosyć głębokiej przemiany doczekał się Speedcross, chyba najbardziej znany i doceniany but Salomona. Skoro Speedcross jest ciągle butem bardzo wysoko ocenianym przez użytkowników, wydawać by się mogło, że powiększanie kolekcji crossów niekoniecznie jest dobrym kierunkiem. Francuski producent obrał jednak zupełnie inny kierunek. Wiadomo, że coraz więcej biegaczy stara się szukać nowych wyzwań, przygód i emocji. Wystarczy tylko spojrzeć, jak lawinowo rośnie liczba biegaczy poszukujących możliwości biegania w terenie, w górach, a każdy biegacz ma indywidualne podejście do swojej pasji.

Nowe wyzwania, emocje, przygody poszukiwane są w różnych miejscach i z różną częstotliwością. Bardziej doświadczeni biegacze, często starający się na przykład amatorsko rywalizować na górskich szlakach, chcą bardziej technicznego obuwia. Początkujący biegacze, którzy biegają raz lub dwa razy w tygodniu w parkach miejskich, w terenie, chcą butów technicznych, ale też bardziej wszechstronnych. Dla tej grupy estetyka, wygląd buta, możliwość założenia go na co dzień jest tak samo ważna, jak funkcjonalność buta. Dlatego właśnie powstał Supercross, teraz również w wersji GTX. Buty do biegania Salomon Supercross GTX to membranowy model, w którym zrealizujesz swoje treningowe plany zarówno na parkowych ścieżkach, jak i terenowych szlakach. Ta wszechstronność wspierana jest przez szereg technicznych rozwiązań, które ułatwią Ci maksymalnie efektywne pokonywanie kolejnych kilometrów. Supercross nie tylko nazwą nawiązuje do wspomnianej wyżej legendy. Już na pierwszy rzut oka widać bowiem liczne podobieństwa.

​​​​​​​W modelu Supercross zastosowano typowy dla Salomona system wiązania Quicklace. Pozwala on na ekspresowe dopasowanie buta do stopy i sprawne jego zakładanie i ściąganie. Podeszwa została wykonana z gumy Contagrip z charakterystycznym bieżnikiem ułożonym dwukierunkowo – do wspomagania podbiegów i zbiegów. Jej struktura nie ulega znacznym odkształceniom, więc zachowuje swoje amortyzujące właściwości przez długi czas. Dodatkowo Ortholite® odprowadza wilgoć ze spodu stopy, a także ma właściwości antybakteryjne. Dzięki temu wnętrze tego modelu przez dłuższy czas pozostanie świeże, co zwiększy odczuwany komfort. Drop Supercrossa to standardowe 10 mm.

Cholewka wykonana z tkaniny Ripstop posiada znany z Salomona system Sensifit (odpowiadający za precyzyjne dopasowanie buta do stopy) oraz dość szeroki otok na palce. Dzięki temu buty do biegania Salomon Supercross zniosą naprężenia powstające na nich w trakcie dynamicznego poruszania się, co zapewni ich funkcjonalność przez kolejne sezony. Buty do biegania Salomon Supercross GTX zapewnią również aktywną amortyzację każdego stawianego kroku dzięki śródpodeszwie Energy Cell. Absorbuje ona wstrząsy wywołane biegiem w terenie, a siła wtedy wytwarzana nie jest przekazywana na stawy, a nadaje krokom sprężystości. Dzięki temu możesz biec łatwiej, dalej, a nogi tak szybko się nie przemęczą.

Ponadto, but nie jest tak wąski w śródstopiu, do czego tak przyzwyczaił nas Salomon, a co powinno szczególnie się spodobać biegaczom z szerszą stopą, którzy do tej pory z tego właśnie powodu raczej unikali butów z rodziny crossów, bądź kupowali buty większe, o co najmniej pół rozmiaru. Buty do biegania Salomon Supercross GTX wyposażono w membranę GORE-TEX® Extended Comfort, która oferuje maksymalny poziom wodoodporności. To znacznie ogranicza ryzyko totalnego przemoczenia, a padający deszcze nie będzie oznaczał, że musimy zostać w domu. Buty trailowe Salomon, dzięki membranie GORE-TEX® Extended Comfort, zachowują także część z naturalnej oddychalności skóry. Powoduje to, że wilgoć powstająca podczas sportowego wysiłku jest odprowadzana na zewnątrz. Dodatkowo sam model szybciej wyschnie, więc krótki odpoczynek spowoduje, że po założeniu butów będzie panował w nich komfortowy klimat.

Buty trailowe Salomon Supercross GTX to idealne rozwiązanie dla biegaczy ceniących sobie nowoczesne technologie ułatwiające pokonywanie kolejnych kilometrów. Model Supercross GTX stworzono z myślą o bieganiu w każdych, nawet najdzikszych miejscach. Te buty doskonale sprawdzą się podczas codziennych przebieżek w parku, biegania w terenie oraz w bardziej wymagających warunkach. Zapewniają przyczepność na każdym podłożu i doskonałą amortyzację. Dzięki nim każdy krok będzie przyjemnością. Przymierz je i odkryj w sobie dzikość.

Udostępnij:

 Facebook

Komentarze

Dodaj komentarz

* wymagane pola