• Darmowa przesyłka od 100 zł
  • Darmowy odbiór i zwrot w salonie
  • Możliwość zapłaty w ratach

Sprzęt narciarski dla kobiet

Wyobraź sobie słoneczny, mroźny poranek na swoim ulubionym stoku. Wokół znajdują się przystrojone śniegiem drzewa i szczyty. Jesteś na początku idealnie wyratrakowanej trasy i szykujesz się do pierwszego zjazdu. Nikt z nas nie lubi, gdy odczuwalny dyskomfort odciąga naszą uwagę lub – co gorsza – uniemożliwia dalszą jazdę. Niezależnie od tego, czy jest to uciskający but, trudne w opanowaniu dla nas narty, nadmiernie zbierająca się na naszym ciele wilgoć czy doskwierający mróz. Dlatego największą frajdę z jazdy odczujesz wtedy, gdy sprzęt będzie odpowiednio dla Ciebie dobrany. Uchroni cię to przed niedogodnościami, abyś mógł cieszyć się w pełni z wyjazdu na narty. Warto przy tym skorzystać w wiedzy naszych Expertów, którzy znacznie ułatwią to zadanie. Producenci prześcigają się w wymyślaniu produktów, które zapewniają optymalny komfort każdemu użytkownikowi, niezależnie od umiejętności, stylu jazdy, kształtu ciała. Kolekcje są na tyle obszerne, że każdy miłośnik białego szaleństwa z powodzeniem znajdzie coś dla siebie. Twórcy sprzętu, w odpowiedzi na potrzeby kobiet, oferują specjalne linie produktów dedykowanych dla pań. Co je wyróżnia?

Narty dla kobiet

Wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest prawdą, że narty damskie różnią się od pozostałych tylko kolorystyką. Konstruktorzy przy ich projektowaniu biorą pod uwagę anatomiczną budowę ciała narciarki oraz ergonomię i motorykę jej ruchu. Modele damskie mają mniejszą wagę, co przekłada się na łatwość ich prowadzenia oraz transportowania. Mocowanie wiązań w kobiecych nartach jest przesunięte do przodu, aby przestawić środek ciężkości, zapewniając łatwiejszy skręt. Znajdziemy tu pełen przekrój nart od modeli miękkich do rekreacyjnej jazdy, po sportowe umożliwiające rozwijanie dużych prędkości. Więcej o tym, jak dobrać narty idealne dla siebie przeczytasz tutaj.


Buty narciarskie damskie

Buty narciarskie to niezwykle ważny element ekwipunku każdego narciarza. To za ich pośrednictwem będziemy przekazywać naszą energię na narty. Prawidłowo dobrane, wygodne i ciepłe buty pozwolą cieszyć się nam wielogodzinną jazdą bez odczuwania dyskomfortu. Odpowiednia twardość - flex, dobieraną w zależności od stopnia zaawansowania oraz wagi, zapewni optymalną kontrolę. Buty damskie zazwyczaj mają mocniej wyprofilowane cholewki ze względu na niżej osadzony mięsień brzuchaty łydki u kobiet. Ponadto niektóre buty zapewniają większą możliwość regulacji w górnej części dla idealnego dopasowania. Aby zapewnić komfort cieplny, producenci w modelach damskich stosują różnego rodzaju ociepliny: syntetyczne np. Thinsulate oraz naturalne, coraz częściej stosowane, np. wełna, która specjalnie przygotowana zachowuje swoje właściwości izolacyjne, nawet gdy jest wilgotna. Dla wyjątkowych „zmarzluchów” przydatne okażą się grzejące wkładki montowane w środku buta. Niektóre modele są w nie wyposażone fabrycznie, a do ich obsługi zamiast przycisków posłuży nam dedykowana aplikacja zainstalowana w naszym smartphonie. Za jej pośrednictwem możemy regulować moc grzania oraz sprawdzić poziom naładowania baterii.

Odzież narciarska damska

Na narty nie możemy wybrać się bez odpowiedniej odzieży. Ta dedykowana kobietom na pierwszy rzut oka ma mocniejsze taliowanie, aby dopasować się do kobiecej figury. Kurtki narciarskie damskie, podobnie jak w butach, zazwyczaj mają więcej ociepliny. Stosuje się ociepliny syntetyczne np. PrimaLoft oraz naturalne, takie jak wełna czy naturalny puch, dla najbardziej marznących kobiet. Poza klasyczną kolekcją sportową mamy w ofercie również linię „glamour”, w której poza funkcjonalnością stawia się duży nacisk na bardziej elegancki wygląd. Często przypominają one modele, które spokojnie można by ubrać na spacer po centrum miasta. Znajdziemy w nich różne udogodnienia jak np. odpinaną wewnętrzną część kołnierza, aby w razie zabrudzenia makijażem łatwiej było ją wyczyścić.

Zdarza się, że klientki pytają o spodnie narciarskie damskie, które nie są zbyt szerokie. Producenci i na takie zapotrzebowanie znaleźli odpowiedź, oferując bardziej „opięte” damskie komplety narciarskie z materiału typu stretch, który rozciąga się we wszystkie strony tak, aby mimo mocnego dopasowania nie krępował on ruchu. Podczas komplementowania ubioru nie zapominamy o trójwarstwowym, termoaktywnym systemie ubioru i o tym, że bielizna powinna przylegać blisko naszego ciała, aby jak najlepiej nas ocieplała. Więcej na ten temat znajdziecie w naszym artykule: Jak ubrać się na narty?

Komfort jest bardzo istotny podczas naszego wypoczynku, ale jeszcze ważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego podczas wizyty w sklepie nie zapomnijmy o doborze odpowiedniego kasku i gogli. Na rynku znajdziemy wiele modeli kasków dla kobiet, które zostały wyposażone w cieplejszą wyściółkę oraz gogli o wymiarach bardziej dopasowanych do kobiecych twarzy. Teraz możemy już ruszać na narty!​​​​​​​

Kamil Witek

Z firmą INTERSPORT jestem związany ponad 10 lat. Na co dzień możecie mnie spotkać w naszym salonie w łódzkiej Manufakturze. Zamiłowanie do sportu odziedziczyłem po rodzicach i towarzyszy mi od dziecka. W czasach szkolnych trenowałem tenis ziemny, ale obecnie częściej odwiedzam korty do badmintona. W wolnym czasie jeżdżę na rowerze, a swoje akumulatory ładuję spędzając aktywnie czas w polskich górach. Podczas waszych odwiedzin w sklepie mam możliwość dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą zdobytą podczas wielu godzin szkoleń. Sam podczas różnych aktywności nabawiłem się kilku kontuzji, więc nie zdziwcie się, gdy przy doborze sprzętu poruszę temat bezpieczeństwa. Zapraszam do kontaktu: expert@intersport.pl


Udostępnij:

 Facebook

Komentarze

Dodaj komentarz

* wymagane pola