JESIENNE  TESTOWANIE NART Z NAJNOWSZEJ KOLEKCJI
2019/2020 HINTERTUX

7 – 11 listopad 2019Zima zaskoczyła drogowców… ale nie nas!

31 edycja testów narciarskich za nami! Sezon rozpoczęliśmy na stokach lodowca Hintertux, gdzie śnieg i jazda na nartach towarzyszyć nam może przez 365 dni w roku!

Na wysokości między 2660, a 3100 m n.p.m. położony jest czynny przez cały rok ośrodek narciarski, z którego podziwiać można niezwykłą panoramę Alp. Dodatkowe atrakcje, nie tylko widokowe, dają liczne trasy narciarskie.

W pierwszy dzień pogoda na lodowcu przywitała nas mocnymi opadami śniegu oraz mgłą. Utrudnienia te ograniczały widoczność, jednak dla wprawionych narciarzy nie było to problemem, a jazda po świeżym puchu śnieżnym sprawiała dużo radości.

Drugi dzień jak i kolejne zrekompensowały kiepską pogodę dnia poprzedniego… Świeży śnieg, słońce i doskonała widoczność, dzięki której jazda wśród widoków na Alpy, ponad chmurami stawała się idealna. Jednak by narciarz czuł się doskonale, poza udaną pogodą istotna jest jeszcze jedna kwestia… doskonale dopasowany sprzęt narciarski!

Taki właśnie sprzęt mieliśmy dla Klientów, dzięki bogatej ofercie: do jazdy w głębokim śniegu narty szerokie tzw. freeride, które po prostu „pływały” w śnieżnym puchu. Były też narty race, all mountain dla tych narciarzy, którzy preferują jazdę na przygotowanych i twardych trasach. Osobną, bardzo atrakcyjną wizualnie, była kategoria nart dla pań, specjalnie zaprojektowanych: o lżejszej konstrukcji i kobiecym designie.

W naszych testach wzięło udział ponad 100 klientów, którzy do dyspozycji mieli narty takich marek jak: Atomic, Head, Fischer, Nornica, K2, Rossignol, Salomon i Volk.

Ważnym elementem, jak nie najważniejszym, oprócz nart są buty narciarskie, które muszą być odpowiednio dopasowane. Na testach organizowane są prelekcją oraz warsztaty doboru butów narciarskich, które z roku na rok cieszą się coraz to większym zainteresowaniem.