Odpowiednio dobrane buty do biegania mają duży wpływ nie tylko na wygodę podczas aktywności fizycznej, ale także na bezpieczeństwo i osiągane wyniki. Z tego też powodu zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani biegacze często rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem od znalezienia odpowiedniego obuwia. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że wbrew pozorom nie jest to łatwy wybór — szczególnie osoby początkujące miewają trudności z dobraniem odpowiedniego rozmiaru, rodzaju podeszwy czy cholewki. Dlatego też w naszym sklepie oferujemy różnorodne buty do biegania New Balance, które są dokładnie opisane i które sprawdzają się w różnych warunkach. Czym charakteryzują się poszczególne buty do biegania NB?


Czym wyróżniają się buty New Balance do biegania?

Decydując się na New Balance do biegania, warto przede wszystkim pamiętać o tym, że są to buty, które dopasowują się do stopy — w praktyce oznacza to, że klienci nie muszą czekać, aż buty się rozchodzą, a zamiast tego od razu mogą korzystać z komfortu podczas regularnego biegania. Ponadto w tego typu butach producent zadbał o staranne wykończenie wszystkich elementów, wpływając jednocześnie na ich trwałość i funkcjonalność. Dlatego też, jeśli chodzi o buty biegowe New Balance, warto zwrócić szczególną uwagę na rodzaj podeszwy, środkowe wzmocnienia czy na cholewkę — wówczas łatwo można dostrzec, że cena odpowiada jakości wykonania, a wybrane obuwie okażą się inwestycją na długie lata.

Niewątpliwą zaletą takiego produktu jak New Balance buty do biegania jest duży wybór różnego rodzaju obuwia dopasowanego do potrzeb poszczególnych osób. Tego typu propozycje różnią się od siebie przede wszystkim rodzajem bieżnika oraz cholewką, które są dobrane do powierzchni, po której biegamy. Dużym uznaniem cieszą się między innymi oferowane w naszym sklepie buty do biegania New Balance 1080, które wyróżniają się lekkością oraz elastycznością i świetnie sprawdzają się w przypadku twardych powierzchni, czyli wtedy, gdy bieg odbywa się po asfalcie czy chodniku. Wówczas New Balance 1080 męskie lub damskie bardzo dobrze zamortyzują stopę i sprawią, że nie twarde podłoże nie będzie odczuwalne podczas biegu.

Jak dobrać idealne NB do biegania?

Wbrew pozorom znalezienie idealnych butów do biegania często okazuje się dużym wyzwaniem. Bardzo dużo zależy bowiem nie tylko od rodzaju biegu i nawierzchni, ale także od budowy danej stopy oraz od indywidualnych preferencji każdego biegacza. Dlatego też wybierając NB do biegania, dobrym pomysłem będzie staranne przymierzenie obuwia i zdecydowanie, czy cechuje się ono odpowiednim rozmiarem oraz kształtem. Warto przy tym wspomnieć, że oprócz przymierzania w sklepie bardzo pomocne okazują się przymiarki w domu. Wówczas klienci mogą bez żadnej presji przymierzyć buty i zrobić w nich kilka pewnych kroków lub nawet przebiec się truchtem po mieszkaniu. Z tego powodu godnym uwagi rozwiązaniem często staje się zakup butów przez internet z możliwością ewentualnego zwrotu. Proponowane przez nas NB buty do biegania każdy klient może zwrócić lub wymienić, jeśli produkt nie spełni jego oczekiwań lub będzie źle dopasowany.

Inwestując w buty New Balance do biegania damskie lub męskie, wiele osób decyduje się na zakup obuwia, które jest o rozmiar większe. Dzieje się tak, ponieważ podczas biegania stopy mogą puchnąć. Ponadto dociskanie palców do końcówki buta niekiedy wywołuje dyskomfort i utrudnia sprawne bieganie. Dlatego też wybierając obuwie New Balance do biegania męskie i damskie, godnym uwagi rozwiązaniem będzie sprawdzenie tabeli z rozmiarami, w której znajdują się informacje dotyczące długości wkładki. W naszym sklepie podpowiadamy również, w jaki sposób zmierzyć stopę i dopasować jej długość do danej wkładki – dzięki temu można znacznie zmniejszyć ryzyko ewentualnych pomyłek oraz konieczności wymiany butów na większe lub mniejsze.

New Balance – idealne buty do biegania w terenie

W naszej ofercie znajdują się również buty trailowe New Balance, które są przeznaczone przede wszystkim do bardziej wymagających tras, takich jak góry czy lasy. Tego typu New Balance buty do biegania w terenie wyróżniają się podeszwą ze specjalnym bieżnikiem, który zapewnia większą przyczepność do śliskich i błotnistych dróg. Dzięki temu zmniejszają ryzyko ewentualnego upadku lub kontuzji. Ponadto New Balance do biegania w terenie charakteryzują się precyzyjnie wzmocnioną cholewką, która jest wówczas mniej narażona na rozerwanie, a także dodatkowo zabezpieczonymi kostkami — jako że takie buty z reguły są nieco wyższe, skutecznie stabilizują stopę podczas biegu.

Zapraszamy do składania zamówień!