Buty górskie Salomon

Nie ma idealnego obuwia trekkingowego, ale butom Salomon do ideału jest bardzo blisko. Ponad 70-letnie doświadczenie tej marki na rynku obuwniczym zaowocowało stworzeniem rewolucyjnych rozwiązań dla osób przemieszczających się w bardziej lub mniej wymagających warunkach terenowych i klimatycznych. Buty trekkingowe Salomon są obecne w sklepach ponad 160 krajów na całym świecie. Stawia to ten brand, którego korzenie sięgają francuskich Alp w roli jednego ze światowych liderów w produkcji i sprzedaży specjalistycznego i rekreacyjnego obuwia tego typu.

Buty trekkingowe męskie i damskie Salomon

Buty turystyczne Salomon to obuwie, które charakteryzuje niezmiennie doskonała jakość, wytrzymałość i długa żywotność. W ofercie tego producenta znaleźć można modele o różnym profilu - niskim, średnim lub wysokim. Buty trekkingowe niskie bardzo dobrze sprawdzają się w lekkich i rekreacyjnych pieszych wycieczkach po dobrze przygotowanych trasach oraz są chętnie wybierane do noszenia po prostu na co dzień. Średnie sięgają nieco ponad kostkę i stabilizują staw skokowy na nierównych podłożach. Wysokie przeznaczone są do wymagających górskich wypraw.

Salomon posiada ofertę kierowaną specjalnie dla aktywnych kobiet. Damskie buty Salomon mają unikalne konstrukcje, które uwzględniają anatomię damskiej stopy, by zapewnić maksymalny poziom komfortu i wsparcia od pierwszego do ostatniego kroku pieszej wędrówki. Wiele modeli butów występują w wersjach męskich i damskich - korzystają z tych samych sprawdzonych rozwiązań, które dbają o stabilizację, wsparcie i ochronę przed warunkami pogodowymi.

Buty Salomon Gore-Tex

Salomon korzysta z wielu sprawdzonych i niezawodnych rozwiązań. Buty oznaczone jako GTX to modele wyposażone w membranę Gore-Tex. Dzięki niej buty są całkowicie wodoszczelne i sprawnie odprowadzają nadmiar wilgoci na zewnątrz. Jak to możliwe? Laminat ma strukturę złożoną z porów o mikroskopijnych rozmiarach. Każdy z nich jest niemal 20 000 razy mniejszy od kropli wody, ale 700-krotnie większy od pojedynczej cząsteczki pary wodnej - z tego powodu woda nie ma szans przeniknąć przez laminat, ale para (pot) przenika przez niego be trudu.

Autorska podeszwa stosowana w obuwiu Salomona to Contagrip - to grupa podeszew o różnym przeznaczeniu (trekking, bieganie w terenie itp.), która zapewnia znakomitą amortyzację, niweluje punktowe naciski oraz gwarantuje stabilizację na zróżnicowanym podłożu i na każdym etapie stawianego kroku. Niezależnie od rodzaju wyróżnia ją wysoki poziom wytrzymałości i odporność na ścieranie. W większości swoich butów Salomon umieszcza wkładkę Ortholite - jej profil zapewnia prawidłowe ułożenie stopy i komfort, a właściwości antygrzybicze i antybakteryjne ułatwiają zachować prawidłową higienę butów.