• Darmowa dostawa od 100zł
  • Darmowy odbiór i zwrot w salonie
  • Możliwość zapłaty w ratach

Buty do biegania Damskie

Buty do biegania damskie – zadbaj o odpowiednią amortyzację i stabilizację stóp

Panuje powszechne przekonanie o tym, że bieganie to jeden z najmniej wymagających sportów, jeśli chodzi o konieczność zakupu dedykowanych akcesoriów. Choć po części można się z tym zgodzić, to jednak wszyscy miłośnicy biegania powinni zdawać sobie sprawę z tego, że profesjonalne buty do biegania stanowią obowiązkowe wyposażenie każdego biegacza. Nie oznacza to jednak, że tanie buty do biegania damskie nie mogą spełnić określonych kryteriów.

Obuwie do biegania nie tylko decyduje o komforcie uprawiania sportu, a zatem lepszych osiągnięciach. Wysokiej jakości buty do biegania damskie przede wszystkim gwarantują bezpieczeństwo. Klucz stanowi przede wszystkim amortyzacja gwarantowana przez buty. To właśnie ona zapobiega ewentualnym problemom ze stawami, które są mocno obciążane podczas joggingu. Damskie buty biegowe muszą również stabilizować stopy. W ten sposób można w łatwy sposób uniknąć potencjalnej kontuzji wynikającej z przechylania lub wykręcenia stopy podczas treningu.

Jak wybrać damskie buty biegowe?

Zanim zdecydujemy się na konkretny model czy choćby markę damskich butów do biegania, należy ustalić kluczowe parametry, według których dobierać będziemy nasze obuwie. Warto uwzględnić przede wszystkim swoją wagę oraz rodzaj podłoża. Od tego, czy wybierzemy twardą lub miękką nawierzchnię, a także od naszej masy ciała, zależy stopień amortyzacji, który powinny posiadać damskie buty biegowe. W przypadku asfaltu lub wysokiej masy ciała bardzo dobrze sprawdzą się np. buty do biegania damskie Adidas Solarboost. .

Pamiętajmy także o tym, że damskie buty biegowe muszą być wygodne przede wszystkim dla użytkownika. Należy dobrze je dopasować nie tylko do rozmiaru stopy, ale również do jej typu. Każdy sportowiec potwierdzi, że nie ma nic gorszego niż długodystansowy bieg, gdy obuwie ciśnie lub obciera nogi. Przed zakupem, sprawdźmy, czy nasze stopy są neutralne, pronujące, a może supinujące. Do nich należy dostosować kształt podeszwy obuwia. Zróżnicowany bieżnik zapewni także lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni. Taką podeszwą charakteryzują się na przykład damskie buty biegowe Nike Revolution.

Wiele osób zaleca kupowanie butów do biegania przynajmniej o rozmiar większych, ale nie zawsze zdaje to egzamin. Najlepiej przymierzać buty do biegania damskie na zmęczone stopy po wysiłku fizycznym – wtedy odzwierciedlają one swój stan podczas uprawiania sportu. Za jedne z najwygodniejszych modeli do joggingu, szczególnie w przypadku szerokich stóp, uchodzi obuwie marki New Balance.

Buty biegowe damskie, męskie - jak odpowiednio je dobrać?

Buty biegowe damskie, męskie odpowiednio dobrane sprawią, że trening będzie przyjemnością. Podstawą, by odpowiednio dobrać buty biegowe jest określenie typu stopy. Typ stopy określa się na podstawie ułożenia jej podczas kontaktu z podłożem. Możecie mieć typ stopy neutralny, pronujący lub supinujący.