• Darmowa dostawa od 100zł
  • Darmowy odbiór i zwrot w salonie
  • Możliwość zapłaty w ratach

Buty trailowe Damskie


Lekkie i wytrzymałe buty trailowe damskie

Buty do biegania trailowe charakteryzują się znacznie większą wytrzymałością od klasycznego obuwia biegowego, zachowując jednak jego lekkość oraz wygodę. Do trudniejszych warunków podczas treningu w górach stosuje się wzmocnioną, wielowarstwową cholewkę, a czubki zabezpiecza się specjalnymi, gumowymi noskami. Dzięki temu buty do biegania trailowe stanowią rozwiązanie komfortowe i bezpieczne nawet podczas wielogodzinnych treningów.


W ofercie Intersport znajdziesz wysokiej jakości damskie buty do biegania trailowe w szerokim zakresie rozmiarów, wzorów i kolorów. Wszystkie oferowane przez nas modele pochodzą od renomowanych producentów takich jak Salomon. Oprócz pożądanej przyczepności do miękkiej lub mokrej nawierzchni każda para gwarantuje także bezpieczną amortyzację – wewnętrzna część ich podeszwy jest miękka oraz elastyczna.

Jak wybrać idealne buty do biegania w górach?

Wybierając buty trailowe damskie, zwróć uwagę na kilka parametrów. Szczególnie istotną rolę odgrywa podeszwa obuwia. Najlepiej, aby jej struktura umożliwiała bezpieczne poruszanie się zarówno po miękkich, jak i twardych nawierzchniach. Zwiększoną przyczepność zapewniają gęsto ułożone kołki. Z kolei w obrębie wewnętrznej części podeszwy powinna znaleźć się sprężysta pianka zapewniająca amortyzację i zwiększającą dynamikę odbicia.

Kolejna cecha charakterystyczna dla butów trailowych, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę, to cholewka. Powinna posiadać usztywniony zapiętek dostosowujący się do stopy i zapewniający kostce bezpieczną stabilizację. W obrębie palców muszą pojawić się gumowe wzmocnienia chroniące przed elementami podłoża takimi jak kamienie.

Buty do biegania trailowe - dodatkowe udogodnienia

Warto wybrać buty do biegania w górach z prostym i solidnym systemem sznurowania, co pozwoli na ich szybkie i bezproblemowe zakładanie oraz zdejmowanie. Duże znaczenie mają także komfortowe, oddychające wkładki. Muszą wspomagać odprowadzanie wilgoci podczas wysiłku fizycznego, zapobiegając tym samym rozwijaniu się bakterii oraz powstawaniu przykrego zapachu.

Możesz rozważyć także buty trailowe damskie z wodoszczelną membraną. Dzięki niej trening uda się wykonać w dowolnych warunkach pogodowych. Pomimo wodoszczelności dobrej jakości membrana bez problemu odprowadza na zewnątrz parę wodną oraz pot.