Trening ze skakanką – sposób na dobrą kondycję

Wielu osobom skakanka kojarzy się przede wszystkim z dzieciństwem, kiedy to stanowiła nieodłączny element zabaw na świeżym powietrzu oraz lekcji wychowania fizycznego. Tymczasem ćwiczenia z wykorzystaniem skakanki to ceniony przez wielu sportowców sposób na poprawienie sprawności fizycznej. Ćwiczenia ze skakanką nie tylko pozwalają na uatrakcyjnianie sesji treningowych, lecz także pomagają w rozwijaniu takich sprawności, jak szybkość, koordynacja ruchowa czy elastyczność. Korzystnie wpływają również na wzmocnienie stawów oraz mięśni nóg, ramion i pośladów. Dzięki treningom z wykorzystaniem skakanki można stracić nawet do 800 kcal w ciągu godziny wysiłku! W zależności od potrzeb trening na skakance może opierać się na różnorodnych aktywnościach – zarówno na kardio, jak i rozciąganiu.

Skakanka do ćwiczeń – jak ją wybrać?

Wybierając skakankę, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Przede wszystkim profesjonalna skakanka nie może być zbyt długa, by nie plątała się ani nie zaczepiała o stopy. Sznurek nie powinien być też zbyt krótki, ponieważ wtedy ćwiczący zostanie zmuszony do za wysokich podskoków. Zatem jak dobrać długość skakanki, by zapewniała odpowiedni komfort treningu? Najprostszy sposób to stanięcie obiema stopami na środku skakanki i uniesienie jej rączek maksymalnie do góry – powinny one sięgać wysokości pach.

 

Skakanka sportowa może być wykonana z różnych materiałów. Dla osób, które dopiero zaczynają aktywność, sprawdzi się skakanka sznurkowa lub z tworzywa sztucznego. Sportowcom o wysokim stopniu zaawansowania poleca się natomiast skakanki z rzemienia oraz metalowe. Mają większą masę i narzucają szybkie tempo ćwiczeń, mocno wpływając na kształtowanie sylwetki. Do treningów crossfit skakanka taka sprawdzi się znakomicie.

 

Wybierając piłkę fitness, możemy wykonywać na przykład brzuszki, unoszenia bioder, pompki oraz deski. Dzięki urozmaiceniu aktywności tego rodzaju sprzętem mięśnie zostaną szybciej rozbudowane oraz wymodelowane, ponieważ będą musiały dodatkowo utrzymywać ciało w stabilizacji.

 

Skakanki sportowe w Intersport

W asortymencie naszego sklepu znajduje się zarówno skakanka do crossfitu, jak i modele odpowiednie do innych sportowych aktywności. Proponujemy artykuły wykonane z tworzyw sztucznych lub rzemienia, o zróżnicowanej długości, a także warianty z możliwością regulowania długości linki (np. SKLZ Weighted Speed Rope). Poza niewątpliwą funkcjonalnością akcesoria te odznaczają się ciekawym designem oraz bogatą kolorystyką, stanowiąc przydatny element wyposażenia treningowego. Najprostsza skakanka crossfit składa się z linki i wyprofilowanych rączek. Wśród takich propozycji warto zwrócić uwagę na produkty marki Energetics. Skakanka profesjonalna może być również wyposażona w dodatkowe opcje, m.in. licznik czy zdejmowane obciążniki. Jeśli interesują Cię ćwiczenia ze skakanką i szukasz modelu odpowiedniego dla siebie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą Intersport!