• Darmowa dostawa od 100zł
  • Darmowy odbiór i zwrot w salonie
  • Możliwość zapłaty w ratach

Łyżwy dziecięce

Twoja pociecha jeździ na łyżwach? A może dopiero się przymierzasz do ich zakupu? Jeżeli chcesz, żeby łyżwy dawały mnóstwo radości, musisz poważnie podejść do ich wyboru. Kieruj się przy ich zakupie wygodą, bezpieczeństwem, a w dalszej kolejności modą czy kolorem. Wszystkie najważniejsze cechy, jakie muszą posiadać łyżwy znajdziesz w INTERSPORCIE.
Łyżwy dla dzieci to znakomity pomysł na zimową aktywność!

Łyżwy dla dzieci to niedrogi i świetny pomysł na sport. Podczas jazdy na łyżwach pracuje całe ciało - starając się utrzymać równowagę. Większość mięśni poddawana jest stałemu oddziaływaniu co przyczynia się do ich wzmocnienia. Zabawa na lodzie z rówieśnikami czy też z rodziną spowoduje wydzielanie się endorfin czyli hormonu szczęścia. Dziecko po “zabawie łyżwowej” będzie szczęśliwsze i zrelaksowane. Sport na lodzie uczy wytrwałości i wiary we własne siły. Dzieci doznają niesamowitej frajdy, kiedy zaczyna wychodzić jazda!

Łyżwiarstwo poprawia kondycję, pracę układu krążenia i oddychania. Jest dobrym sportem na zahartowanie ciała ponieważ uodparnia organizm na przeziębienia. Kiedy nasza pociecha jest w ruchu, krew w organizmie lepiej krąży, a wszystkie komórki nerwowe są dotlenione. Regularna jazda na łyżwach zapewnia prostą sylwetkę.

łyżwy dla dzieci

Zasadnym jest aby początkujący łyżwiarze zakładali kask i ochraniacze na kolana, łokcie i ręce. Zakupisz je w INTERSPORCIE. Wzornictwo butów łyżwowych dopasowane jest tak aby zadowolić zarówno dziewczynki jak i chłopców. Polecamy łyżwy z systemem sznurowania, dodatkowo rzep oraz klamrę w górnej części cholewki. Taki system zapinania pozwoli bardzo dobrze zabezpieczyć staw skokowy - czyli prawidłowo usztywni nogę, co znacznie przyczyni się do postępów na tafli lodowej.

Dobre łyżwy dla dzieci posiadają możliwość regulacji w czterech kolejnych rozmiarach. Pozwoli to łyżwą “rosnąć” wraz z wiekiem dziecka. Płoza takich modeli wykonana jest z certyfikowanej stali nierdzewnej, co również gwarantuje długi okres używalności jak i doskonałe właściwości jezdne.

W sprzedaży posiadamy modele wysokiej jakości o atrakcyjnym wzornictwie. Takie łyżwy zachwycą każdą dziewczynkę i każdego chłopca.Pamiętaj o zakupie specjalnych ochraniaczy na płozy! Zabezpieczysz je wówczas przed stępieniem na twardej nawierzchni np. przy zejściu z lodowiska do szatni.

Łyżwy dziecięce sposobem na ciekawą aktywność sportową!

Łyżwy dziecięce będą atrakcyjnym prezentem, który przyczyni się do poprawy koordynacji Waszych pociech. W zabawę łyżwową można zaangazować już trzy czy czterolatki. Można wówczas rozważyć zakup łyżew dwupłozowych tzw. saneczkowych. Warunek - należy dobrze/stabilnie przymocować saneczki do obuwia. Przy takich łyżwach wzrasta bezpieczeństwo Twojego malucha. Dodatkowym atutem jest to, że dziecko nie zniechęci się do jazdy na łyżwach poprzez zwiększone poczucie stabilizacji na lodzie.

łyżwy dziecięce

Łyżwy dziecięce to okazja do świetnej zabawy w gronie osób najbliższych i rówieśników. Tutaj dziecko również zabezpieczamy kaskiem i rękawiczkami. Na lodowisko najlepiej ubierać się “na cebulkę”, wówczas z upływem czasu, gdy się rozgrzejemy można kolejno zdejmować odzież wierzchnią.

Dla trochę starszych dziewczynek i chłopców istnieją modele, gdzie pojedyncze płozy stanowią jedność z butem. Dobre zapięcie, usztywnienie buta ma znaczenie dla ich bezpieczeństwa. Dobrze jeśli dzieci przed wejściem na lodowisko miały doświadczenie w jeździe na rolkach czy wrotkach. Szybciej wówczas załapią “bakcyla łyżwowego”. Ale jest też druga pozytywna strona medalu. Po treningach na lodowisku łatwiej jest poruszać się na rolkach i wrotkach. Rozwija się wtedy zmysł równowagi i orientacja w przestrzeni.

Zabawa na łyżwach pozwala wykształcić swobodę ruchów, elegancję, gibkość jak również wytrzymałość organizmu. Dzieci wzmacniają głównie mięśnie nóg, brzucha, pośladków. Wzmacnia się również kręgosłup poprzez zaangażowanie mięśni lędźwiowych.

Łyżwy figurowe dla dzieci powinny być idealnie dopasowane do ich stopy.

Łyżwy figurowe dla dzieci to najlepszy wybór dla początkujących młodych sportowców. Głównie dlatego, że są trochę wolniejsze od modeli hokejowych. Mitem jest, że łyżwy figurowe są przeznaczone tylko dla dziewczynek. Również chłopcy mogą rozpoczynać przygodę na łyżwach figurowych.

Wraz z rozpoczęciem okresu zimowego znacznie wzrasta sprzedaż tego typu łyżew. Posiadane w sprzedaży Łyżwy figurowe dla dzieci mają atrakcyjny wygląd na co szczególnie zwracają dziewczynki.Buty są wysokie i sznurowane, a to dodatkowo stabilizuje nogę. Dopasowanie rozmiaru buta łyżwowego do stopy ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy i należy zawsze o tym pamiętać! Odpowiednia sztywność w okolicach stawu skokowego przyczynia się również do poprawy techniki jazdy.

łyżwy figurowe dla dzieci

Łyżwy figurowe dla dzieci najczęściej są białe - w wersji dla dziewczynek lub czarne - w wersji dla chłopców. Ale nie jest to zasada.Możemy również zakupić modele kolorowe, z różnymi zdobieniami. Najczęściej taki produkt zwraca uwagę kupującego jak później obserwatora. Jest wesoły i unikatowy.

Łyżwy regulowane są dobrym rozwiązaniem dla rosnącej stopy dziecka.

Łyżwy regulowane to świetny produkt dla oszczędnych. Można je dostosować do rosnącej stopy dziecka bez konieczności zakupu większego modelu. Dodatkowo, niektóre modele umożliwiają korzystanie ze sprzętu latem!Butyz wymienną płozą rolkową - na płozę stalową łyżwową to pomysł najbardziej funkcjonalny i ekonomiczny. Proponowane modele usatysfakcjonują głównie dzieci. Jednak w tym zakresie producenci również pomyśleli o dorosłych. W dużym skrócie to dwa w jednym. Latem śmigamy na rolkach, a zimą tniemy bezkarnie lód.

Szczególnie łyżwy dla dzieci posiadają funkcję regulacji rozmiaru buta. W ten sposób można użyć sformułowania, że but rośnie wraz z dzieckiem. Pozwala to uniknąć dodatkowych wydatków związanych z wymianą sprzętu. Nie więcej niż kilka minut zajmuje montaż płozy, jak i regulacja rozmiaru buta do stopy.

Łyżwy regulowane zostały wykonane ze sprawdzonych i przetestowanych materiałów o wysokiej trwałości - co również zapewnia bezpieczeństwo dla użytkownika. Buty takie wyróżnia elegancki wygląd. Dodatkowy atut to zastosowany system wentylacji. Piankowe wkładki gwarantują komfort użytkowania. Płozy stalowe czy rolkowe bezpiecznie połączone z butem charakteryzują się dobrymi właściwościami jezdnymi, zarówno w okresie letnim jak i zimowym. Dobre buty posiadają wielouchwytowe systemy zapięć dobrze usztywniając staw skokowy.
Niestety w wybranej kategorii obecnie nie ma żadnych produktów.