Kurtka snowboardowa jest podstawowym elementem ubioru na stok. Musi ona zapewnić odpowiednie zabezpieczenie przed wilgocią i mrozem. Ważne, by była oddychająca i odprowadzała wilgoć na zewnątrz. Kurtka snowboardowa powinna być na tyle luźna, by nie ograniczała ruchów, ale też na tyle dopasowana, by śnieg i mróz nie przedostawała się do jej wnętrza. Sprawdź jak wiele modeli i kolorów kurtek snowboardowych ma w swojej ofercie INTERSPORT.Kurtka snowboardowa - najważniejszy jest komfort cieplny

Kurtka snowboardowa przede wszystkim za zadanie ma zapewnić Wam komfort cieplny. Jest to jedno z najważniejszych kryteriów jakie musi spełnić odzież szukana na zimowe aktywności. Kolejnym jest zapewnienie Wam maksymalnej swobody ruchów. Nic nie może Was ograniczać, kiedy chcecie wypocząć na stoku. Pamiętajcie, by kurtka na snowboard spełniała kolejne ważne kryterium - musi być wodoszczelna i oddychająca. Zapewnić Wam musi nie tylko ochronę przed wilgocią z zewnątrz. Musi ona również odprowadzać pot i wilgoć spod ubrań. Warto też wspomnieć o tym, by kurtka snowboardowa dawała Wam możliwość regulacji. Przede wszystkim regulacji rękawów, w talii czy brzegów kurtki. Musi mieć ona również możliwość łączenia ze spodniami.


Kurtki snowboardowe, by sprostać snowboardzistom

kurtka snowboardowa

Kurtki snowboardowe stworzone muszą być tak, by sprostać oczekiwaniom nawet profesjonalnych snowboardzistów. Amatorzy uczący się jedynie zjazdów na stoku nie muszą mieć najlepszej kurtki. Wystarczy taka, która będzie spełniała najważniejsze parametry: wodoszczelność, oddychalność i termoizolację. Profesjonaliści natomiast szukając snowboard kurtki muszą mieć zapewnioną również maksymalną swobodę ruchów. Wyobrażacie sobie snowboardzistę wykonującego ewolucje na rampach, który ma za ciasną kurtkę. Nie byłoby to możliwe. Dlatego często się zdarza, że snowboardziści zamiast kurtek wybierają bluzy snowboardowe. Jednak podczas dużych mrozów muszą oni założyć kurtki. Inaczej byliby zmarznięci, zesztywniali i nie mogliby wykonywać swoich najlepszych tricków.

Roxy kurtki - dobry wybór dla amatorów i profesjonalistów


Roxy kurtki to marka ze Stanów Zjednoczonych. Ich macierzystą firmą jest Quiksilver. Zajęli się oni produkcją odzieży, która sprawdzi się nawet podczas najgorszych warunków atmosferycznych. Spokojnie możecie wybrać kurtka roxy. Nie straszny Wam będzie w niej ani mróz ani nawet nawałnica śnieżna. Zapewnia ona maksymalną termoizolację, ale i oddychalność, dzięki czemu nawet po całym dniu na stoku Wasze ciuchy nie będą mokre od potu. Kurtka snowboardowa roxy to bardzo dobry wybór zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Obie grupy będą się w niej czuły komfortowo i swobodnie.

Kurtka burton - firma stworzona dla sportowców

kurtki snowboardowe

Kurtka burton stworzone jest specjalnie z myślą o profesjonalistach. Kolejna marka ze Stanów Zjednoczonych od lat zajmuje się tylko i wyłącznie produkcją odzieży narciarskiej i snowboardowej. Patrząc na lata ich doświadczenia możecie być pewni, że odzież będzie najlepszej jakości. Burton kurtki nie są tanie, ale warto zapłacić więcej. Nie tylko dla jakości. Również dla samego wyglądu warto poświęcić więcej. Kurtka służyć Wam będzie długo, a wyglądać będzie co sezonu świetnie. Są one ponadczasowe.Kurtki snowboardowe burton są świetnie dopasowane, idealnie dopasowują się do sylwetki ciała. Nie ograniczają one przy tym ruchów. Kurtka snowboardowa burton jest bardzo praktyczna i zapewnia świetny design. Sprawdzi się dla każdego, kto chce dobrze wyglądać na stoku. Ich wygląd jest na tyle dobry, że chodzić w nich możecie też na co dzień. Oczywiście są bardzo ciepłe, więc najlepiej tylko w te najbardziej mroźne dni.

Quiksilver kurtka - najlepszy wygląd dla młodzieży

Quiksilver kurtka to najlepszy wybór dla młodzieży. Produkują oni odzież w wielu kolorach. W takie kurtce będziecie wyróżniać się na tle innych. Oprócz świetnych kolorów i modeli warto zaznaczyć, że kurtki te wyposażone są w regulowane mankiety, kaptury, które przypniecie do kasków oraz wiele funkcjonalnych kieszeni i schowków. Zapewni to Wam maksymalny komfort podczas zjazdów.

Kurtka snowboardowa damska musi być dobrze dobrana


Kurtka snowboardowa damska musi dobrze na Was leżeć, ale musicie pamiętać, że nie może być ona obcisła. kurtka snowboardowa damska Musi być ona na tyle luźna, byście mogły swobodnie wykonywać wszystkie ruchy na stoku. Sprawdźcie najpierw czy kurtka ma odpowiednią długość rękawów. W tym celu unieście ramiona w górę. Mankiet musi sięgać Wam do nadgarstków. Jeśli się daleko za niego przymierzcie wtedy mniejszy rozmiar. Pamiętajcie, że nosząc kurtki snowboardowe damskie będziecie też miały na sobie prawdopodobnie kilka warstw.

Najlepiej, żebyście poszli przymierzać kurtki w grubym swetrze, golfie lub bluzie. To najlepiej odzwierciedla jak będziecie ubrane na stoku. Jeśli jednak nie macie takiej możliwości, idąc w koszuli pamiętajcie, by zostawić w kurtce minimum 10-15 centymetrów luzu. Przymierzając kurtka damska snowboard sprawdźcie jak wysoko sięga kołnierz. Musi on przylegać tak do szyi, by nie przelatywało przez niego zimno. Jeśli kołnierzy jest zbyt luźny poszukajcie innej kurtki. Pomyślcie też o szaliku jaki będziecie mieć na sobie. Jeśli będzie to zwykły komin, musi być mało miejsca pomiędzy kołnierzem a szyją. Jeśli jednak planujecie zakup większego szalika możecie zostawić więcej miejsca.

Kurtka snowboardowa męska - postawcie na bezpieczeństwo

Kurtka snowboardowa męska powinna być też wykonana z użyciem odpowiedniej technologii. Jeśli wybieracie się na deskę w niebezpieczne rejony lub poza wyznaczone trasy, kupcie kurtkę z nadajnikiem GPS lub chipem. Chip, na przykład RECCO, to sygnalizator lawinowy, który pozwala ratownikom górskim odnaleźć Was w przypadku zejścia lawiny. Bezpieczeństwo w górach jest szczególnie ważne. Musicie więc być bardzo ostrożni, a przy okazji nie zaszkodzi zaopatrzyć się w nowoczesną technologię, która ułatwi pracę GOPRu.

Dobre kurtki snowboardowe męskie muszę też mieć kaptur. Taki, który ma możliwość regulacji. Musicie sprawdzić czy będzie pasował do rozmiaru głowy w czapce i bez. Sprawdźcie też czy nie będzie Wam zawężać pola widzenia. Upewnijcie się, że będziecie dobrze wszystko widzieć, szczególnie jeśli jeździcie szybko i agresywnie. Jeśli trafią się na stoku duże mrozy, musicie się upewnić, że kaptur po zapięciu ochroni Wam usta i brodę. Ważnym elementem jest śniegołap. Jest to element, który zabezpiecza przed dostaniem się śniegu i mrozu pod kurtkę.