W celu wyeliminowania urazów głowy kask snowboardowy czy również narciarski jest niezastąpionym elementem podczas uprawiania ślizgów czy zjazdów na śniegu. Szczególnie ma to ogromne znaczenie aby kask każdorazowo zakładały dzieci oraz osoby rozpoczynające przygodę ze snowboardingiem. Zakup kasku snowboardowego w naszym sklepie usatysfakcjonuje zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Sprawdź naszą ofertę i wybierz niezawodny sprzęt dla siebie!Kask snowboardowy - obowiązkowa ochrona!

Kask snowboardowy jest koniecznością, więc w dalszej kolejności musimy rozważyć jaki konkretnie ten kask ma być. INTERSPORT posiada dla Was w ofercie całą gamę propozycji. Kaski snowboardowe występują w różnych rozmiarach, tak aby każdy mógł dobrać odpowiedni dla siebie. Najmodniejsze kolory i grafiki, w jakich produkowane są kaski przyciągają spojrzenie i powodują, że jesteś lepiej widoczny na stoku. Dzięki dużemu asortymentowi jaki jest dostępny w naszym sklepie po dokonaniu zakupu będziesz mieć tą pewność, że nie tylko jesteś bardziej bezpieczny, ale również świetnie w nim wyglądasz.

Dobre kaski posiadają systemy automatycznej regulacji zapewniające najlepsze możliwe dopasowanie. Otwory wentylacyjne choć nie zawsze stosowane zapobiegają parowaniu okularów czy gogli tym samym zwiększając komfort podczas użytkowania. Stosowane w niektórych kaskach zapięcia magnetyczne pozwala na zapinanie i otwieranie paska jedna ręką, bez konieczności zdejmowania rękawic.

Warto pamiętać, że na polskich stokach snowboardziści i narciarze do lat 16 mają obowiązek jeździć w kasku!

Jakie są kaski snowboardowe w zależności od ich funkcjonalności?

Kaski snowboardowe muszą być nie tylko twarde i wytrzymałe ale również przewiewne,lekkie i być atestowane. Kaski z uwagi na ich budowę możemy podzielić na pełne i z niepełną skorupą. Kask z pełną skorupą jest na całości kasku i osłania głowę i uszy. Kaski takie zakładają najczęściej zawodowcy oraz snowboardziści czy narciarze zaawansowani. Kaski takie zapewniają największe bezpieczeństwo z uwagi na całkowitą i mocną ochronę głowy. Do niektórych modeli można dobrać przypinane “szczęki” , co przy jeździe szybkiej i ostrej zapewnia dodatkową ochronę.

Producenci stosują różne kombinacje tzw pełnych kasków, np. twarda skorupa obejmuje całość, a w miejscu uszu zamontowano aluminiową siateczkę dla lepszej słyszalności.

Snowboard kask pełny z siateczką na uszach Carrera Thunder tego typu kaski są najbardziej popularne. Są dobre dla początkujących oraz średniozaawansowanych. Głowę chroni twarda skorupa, a uszy ciepły, miły materiał. Kask typu ¾ zapewnia lepszą słyszalność niż kas pełny.

Kask ze szczęką - twarda skorupa na całość z dodatkowym zabezpieczeniem na szczękę.

Producenci oferują kaski snowboardowe wielu rozmiarach i kolorach!

Producenci przygotowują kaski snowboardowe i narciarskie dla kobiet i mężczyzn. Różnica jedynie polega w rozmiarze, wadze i kolorystyce. Można spotkać modele tzw. unisex - czyli dla obojga płci. Kask snowboardowy a narciarsk - to częste rozważanie początkujących pasjonatów białego szaleństwa. Praktycznie tylko czasami można spotkać się z informacją, że dany model kasku jest przeznaczony dla narciarzy, a inny specjalnie dla snowboardzistów. Nie trzeba się sztywno trzymać tych wytycznych. Z powodzeniem różne modele kasków z powodzeniem służą jednym i drugim użytkownikom.

Kaski snowboardowe, w tym: kaski snowboardowe męskie, damskie i dla dzieci powinny posiadać homologację czyli atesty. Oznaczenie atestów to CE (stadard europejski) EN 1077 lub ASTM (standard amerykański) rzadziej SNALL RS 98. Informację o wymogach jakie spełnia kask znajdziesz na wewnętrznej metce. Kaski poddaje się testom na odporność, wytrzymałość w trakcie zderzenia z twardym śniegiem. W specjalistycznych laboratoriach określa się twardość skorupy kasku na przebicie.

Kask snowboardowy dla dzieci również skrupulatnie poddawany jest szczegółowym testom, w tym badane są zapięcia, mocowania, czy w razie zdarzenia nie przesunie się, nie rozepnie się i nie spadnie z głowy. dziecięcy kask musi posiadać atesty, musi być idealnie dobrany rozmiar, być lekki, przewiewny, posiadać regulację obwodu głowy i zapięcie. Kask damski snowboardowy praktycznie poddawany jest również specjalistycznym testom mających na celu ochronę życia i zdrowia użytkownika. Atesty są bardzo ważne, gdyż dają nam pewność, że dany kask spełnia obowiązki norm tzn przeszedł pomyślnie wszystkie testy, wówczas otrzymuje certyfikat, homologację. Bardzo ważne jest mieć kask na snowboard ponieważ w trakcie zjazdów czujemy się komfortowo i bezpiecznie.

Jak zbudowany jest kask na snowboard?

Kask na snowboard złożony jest z dwóch warstw. Część zewnętrzna czyli skorupa zewnętrzna kasku wykonano z bardzo twardego materiału termoplastycznego, włókien szklanych czy węglowych, Może być również wykonana z kilku warstw materiałów np. polikarbonu, karbonu czy szkłolaminatu. Taka budowa zapewnia dobre pochłanianie drgań i równomiernie rozkłada siłę uderzenia. Część wewnętrzna (wyściółka) ma za zadanie dobrze wchłaniać pot i wilgoć. Pomaga również zminimalizować wstrząsy spowodowane uderzeniem. Używane materiały są często antyalergiczne. Wyściółka dopasowana jest do kształtów anatomicznych głowy. Powinna być wyjmowana aby można ją było odświeżyć.

Kask snowboardowy musi być również lekki. By zmniejszyć jego wagę producenci łączą różne materiały np. styropian i PCV. Pomniejszanie wagi kasku nie może odbywać się kosztem jego wytrzymałości i trwałości. Kask snowboardowy na skorupie często posiada tzw. otwory wentylacyjne. Zadaniem ich jest poprawa oddychalności i odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Od wewnątrz kasku otwory pokryte są odpowiednim materiałem - wodoodporną i śniegoodporną oddychającą membraną. Element ten zimą staje się niezbędny. Takie otwory mogą być również regulowane, do czego służą specjalne pokrętła lub paski znajdujące się na zewnątrz skorupy.

Snowboard kask posiada zastosowanie zarówno dla osób ślizgających się na deskach oraz dla narciarzy. Dla wygody noszenia kasku trzeba zwrócić uwagę, żeby posiadał miękkie obszycie zapięcia pod brodą i miękką wyściółkę przy karku. By zachęcić klientów do zakupu kasku, producenci starają się nadać zewnętrznej skorupie kasku atrakcyjne barwy i wzory. Przez to kask staje się bardziej atrakcyjnym dodatkiem do stroju.

Warto kupić kask z wyściółką antybakteryjną z jonami srebra, która zapobiega powstawaniu przykrego zapachu. Tylko kiedy jest bardzo zimno warto dodatkowo pod kask ubrać kominiarkę lub nawet maskę, żeby nie odmrozić nosa. Natomiast gdy nie doskwierają silne mrozy i wiatry kask z powodzeniem zastępuje czapkę.

Kask można zakupić od około 80 zł, jednak warto pamiętać, że wygodny i bezpieczny kask będzie droższy. Wielu pasjonatów desek i nart uważa, że dobry kask kosztuje powyżej 200 zł. Oczywiście kaski z wyższej półki będą posiadać np. wmontowany w kask zestaw hi-fi / audio, system z regulacją wentylacji głowy, miejsce na związane włosy - specjalne miejsce w kasku na kitkę czy kucyka. Udogodnienie dla Pań, które mają długie włosy, regulowany system słuchowy - dzięki któremu będą wyraźniej docierać zewnętrzne odgłosy.

Można również rozważyć czy kask snowboardowy z szybką spełnia oczekiwania klientów. Kaski takie zyskują z roku na rok coraz większe uznanie wśród snowboardzistów i narciarzy. Dosyć długo nie mogły zadomowić się na naszych głowach, zapewne z racji teoretycznie wysokiej ceny. Jednak za ceną idzie najnowsza technologia np kask z szybą fotochromatyczną, zmieniającą samoistnie kolor w zależności od natężenia światła.

Najlepsze kaski snowboardowe sklep z bogatą ofertą: INTERSPORT.

Z opracowanych badań rynku sprzętu snowboardowego wynika, że klienci w celu dokonania zakupów używają następujących haseł w wyszukiwarce internetowej: kaski snowboardowe sklep, snowboard kaski, kask snowboardowy a narciarski itp. Zakupy internetowe w Polsce stają się coraz powszechniejsze. Takie zakupy postrzega się jako coraz bezpieczniejsze, a także tańsze i wygodniejsze od tradycyjnych.INTERSPORT to miejsce, w którym możesz po korzystnej cenie zakupić nawet cały zestaw snowboardowy.Oferujemy także najwyższej jakości akcesoria oraz atrakcyjną odzież, które znakomicie uzupełnią wasze zestawy snowboardowe! Bierzemy pod uwagę opinie ludzi dotyczących oczekiwań i stawianych nam wymagań. Dlatego proponujemy produkty o najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach. Sklep zapewnia profesjonalną obsługę i szybką wysyłkę towaru do klienta.