• Darmowa przesyłka od 100 zł
  • Darmowy odbiór w salonie
  • Możliwość zapłaty w ratach

Dziecięce

Rowery dla dzieci

Rowery dziecięce to kategoria charakteryzująca się kolorowym designem z wyraźnym podziałem na rowery dla dziewczynek i rowery dla chłopców. W grupie rowerki dla dzieci można znaleźć:

- rowerek biegowy,
- rowerek dziecięcy o rozmiarze kół 12”
- rowerek dla dziecka o rozmiarze kół 16”
- rower junior o rozmiarze kół 20”
- rowery młodzieżowe o rozmiarze kół 24”.

Wybierając rowerek dziecięcy należy kierować się wiekiem, wzrostem, a także indywidualnymi preferencjami dziecka. W związku z tym spełniając potrzeby naszych najmłodszych amatorów rowerów, z najwyższą dokładnością przygotowaliśmy szeroką ofertę tak, aby dzieci czerpały pełną radość z jazdy na rowerze. Należy pamiętać, że jazda na rowerze dostarcza dzieciom nie tylko wiele przyjemności, ale jest to znakomity sposób na rozwój koordynacji ruchowej oraz samodzielności naszych pociech. Zdobycie umiejętności jazdy na rowerze buduje też spostrzegawczość oraz poczucie orientacji w terenie. Wszystkie rowery dla dzieci, nawet najmniejsze biegówki, angażują szeroki zakres grup mięśni, pozytywnie wpływających na wydolność, jak i właściwe kształtowanie kręgosłupa i stawów, dlatego warto od najmłodszych lat zaszczepić w dziecku miłość do rowerów.

W ostatnich latach na rynku pojawiły się rowery dziecięce bez pedałów, nazwane rowerkami biegowymi są to rowerki dla małych dzieci w wieku od 2-4 lat. Rowerek biegowy został stworzony, aby w szybki i bezstresowy sposób maluchy nauczyły się utrzymywać równowagę, ćwiczyły skupienie wzroku, planowanie i przewidywanie odległości. Ponadto jazda na rowerku biegowym pozwala doskonalić koncentrację, a tym samym przygotowuje dziecko do zadań, jakie przed nim stoją w przyszłości: w tym nauki czytania i pisania. W związku z tym nie bez znaczenia jest wykonanie takiego rowerku, wielu rodziców zastanawia się na co zwrócić uwagę wybierając rowerek dziecięcy. Zatem odpowiadając na to pytanie polecamy rowerek dla chłopca: Rower biegowy Kettler RUN 8 BOY dostępny również w wersji dla dziewczynki Rower biegowy Kettler RUN 8 GIRL Rama rowerku wykonana ze stali, pokryta jest powłoką odporną na zadrapania, o które nie trudno. Kierownica posiada ograniczenie skrętu i zakończona jest wygodnymi i bezpiecznymi uchwytami. Istotną funkcje pełni ergonomiczne siodełko zaprojektowane przez fizjoterapeutów dziecięcych, które jest wyścielane i posiada regulacje wysokości, dzięki czemu łatwo rowerek dopasować do wzrostu, a obniżony profil ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Opony natomiast są bezobsługowe. W niektórych modelach opony są pompowane, dodatkowo posiadają hamulec ręczny czy podnóżkę jak np. Rower biegowy Kettler Spirit Air Racing.

Na początku dziecko chodzi na rowerku biegowym, gdy nabierze wprawy, zaczyna biegać, utrzymuje równowagę i wtedy z łatwością może zmienić rowerek biegowy na klasyczny rowerek z pedałami.

W tej grupie znajdziemy rowery dziewczęce i rowery chłopięce, wyposażone w osłonę na korbowód, błotniki, hamulec ręczny. Regulowane siodełko i kierownica pozwalają na dopasowanie roweru do wzrostu. W rowerkach 12” i 16” bardzo łatwo można zamontować koła boczne, które wspomogą dzieci uczące się jazdy na rowerze. Propozycją na pierwszy rowerek w życiu może być Rower Romet 18 Tom 12 to rower dla chłopca do, którego w razie potrzeby firma Romet oferuje uchwyt, dzięki któremu rodzic może wspomóc naukę jazdy. Inną propozycją jest rower dziewczęcy marki Giant Liv Adore 16, który posiada aluminiową ramę ALUXX ze stalowym widelcem, aluminiowe obręcze i wygodne siodełko GIANT Kids, fabrycznie wyposażony w dodatkowe akcesoria jak dzwonek czy koszyk na pewno spodobają się dziewczynkom.

Dla starszych dzieci oferujemy rowery 20” i 24”, które wzorowane są na rowerach dla dorosłych. Utrzymane w ciekawej kolorystyce, ale zachowujące sportowy charakter. Górskie rowery dla nastolatków posiadają obniżoną ramę, aby zapewnić komfort użytkowania i maksimum frajdy z jazdy i taki jest np. Rower Giant 18 XTC Jr.20. W kategorii rowery dla dziewczyn poza propozycjami rowerów górskich znajdziemy rower miejski dla dziewczynki Romet 18 Panda 24 Jr. utrzymany w bardzo kobiecym stylu.

Dla zachowania bezpieczeństwa podczas jazdy nie zapomnij o kasku dla swojej pociechy.