• Darmowa przesyłka od 100 zł
  • Darmowy odbiór w salonie
  • Możliwość zapłaty w ratach

Elektryczne

Rowery elektryczne

Rower elektryczny to idealny produkt dla osób, które kochają jednoślady i lubią aktywnie spędzać czas a zarazem interesują się nowinkami technicznymi. Jeżeli jest to pierwszy elektryczny rower, który chciałbyś kupić, przedstawiamy krótki opis, który pomoże Ci w doborze odpowiedniego roweru.

Czym właściwie jest rower elektryczny?

Jest to rower, który ma wbudowany akumulator, a jazda wspomagana jest przez silnik elektryczny, dzięki czemu jest idealny zarówno do miasta jak i w teren. W momencie pedałowania uruchamia się silnik, który wspomaga jazdę i dodaje mocy. Jazda takim rowerem jest bardzo przyjemna, rower jest cichy, lekki i komfortowy.

Dla kogo jest dedykowany?

Rowery z silnikami elektrycznymi przeznaczone są przeważnie dla aktywnych seniorów oraz osób, które ciężko pracują. Oczywiście rowery akumulatorowe może zakupić każdy, kto chciałby skorzystać z pomocy napędu elektrycznego w przypadku stromych podjazdów - w drodze do pracy czy szkoły.

Rodzaje rowerów oraz ich przeznaczenie

Jest kilku głównych producentów rowerów m.in. Ecobike, Geobike, Romet, czy Giant. Rowery różnią się mocą akumulatora, długością czasu jazdy, wagą oraz cechami, które posiadają tradycyjne rowery jak wielkość kół czy rozmiar ramy. W salonach Intersport jest możliwość wypożyczenia roweru oraz odpowiedniego doboru pod kątem klienta. Oferujemy w tym zakresie profesjonalne doradztwo bez względu na to czy jest to damka elektryczna czy męska wersja. Jeżeli nie jesteśmy zdecydowani to warto przed zakupem skorzystać z opcji testowania roweru aby być pewnym w chwili zakupu jaki rower wybrać.

Wysoka cena – czy to duża przeszkoda w zakupie?

Wbrew pozorom ceny rowerów akumulatorowych nie są już tak wysokie jak było to w momencie ich wejścia na rynek. Ceny dobrego roweru wahają się w granicach od ok. 4tyś do nawet kilkunastu tysięcy za jeden rower. Kwota uzależniona jest od rodzaju akumulatora – dobre baterie są w stanie pozwolić nam na przejechanie nawet 50 km na jednym ładowaniu. Zaletą jest również to, że po przejechaniu około 100km silnik zużywa prąd za niecałą złotówkę. Warto więc wydać większą kwotę za dobrej jakości rower.

Mamy nadzieję, że te podstawowe informacje pomogą Ci w decyzji dotyczącej zakupu roweru z silnikiem elektrycznym. W naszej ofercie znajduje się duża ilość rowerów, z których na pewno wybierzesz idealny model dla Siebie!