Rowery górskie MTB 27,5

Raty 10x0%
Rower górski MTB damski Genesis 2023 Solution 2.2 Disc 27,5 1909562
38 43 48 53
Raty 10x0%
Rower górski MTB damski Genesis 2023 Zeta 27,5 1909560
37 42 47
Raty 10x0%
Rower górski MTB damski Cube 2023 Access WS EAZ 625200
29 / M 29 / L
Raty 10x0%
Rower górski MTB damski Cube 2023 Access WS EAZ 625200
29 / L 29 / M 27.5 /S
Outlet
Rower górski MTB damski Genesis 2023 Impact Ride 29 2x9
37 41 46
Raty 10x0%
Rower górski MTB damski Cube 2023 Access WS Pro 625400
29 / M 29 / L
Wyprzedaż
Rower górski MTB damski Genesis 2022 Solution 1.2 27,5
38 43 48 53

Standardowy rozmiar kół rowerowych, za który powszechnie uznaje się koła 26 cali, często okazuje się niewystarczający w przypadku wymagających tras. Ścieżki rowerowe wiodące przez lasy, wzgórza, tereny błotniste, a następnie szybko przechodzące w drogę asfaltową, stają się ogromnym wyzwaniem dla sprzętu i kondycji samego kolarza. Zastosowanie roweru o odpowiednim rozmiarze kół znacznie ułatwi zmagania z wymagającym terenem, czyniąc jazdę o wiele przyjemniejszą i umożliwiając efektywny rozkład sił na długich trasach.


Rowery górskie 27,5 cala w ofercie INTERSPORT

Powszechnie przyjmuje się, że im większe koła, tym większą prędkość można uzyskać na trasie, za cenę nieco mniejszej zwinności. Rozmiar kół w rowerze musi być także dostosowany do wzrostu kolarza. To dlatego rowery górskie 27 5 cala okazują się strzałem w dziesiątkę dla wielu pasjonatów sportów rowerowych. Ich uniwersalny charakter wpisuje się zarówno w potrzeby osób pokonujących zaawansowane trasy w górach, jak i amatorów długodystansowych wycieczek po drogach mieszanych. W ofercie sklepu INTERSPORT znajdują się rowery MTB 27.5 cala, skompletowane z asortymentu producentów Romet i Liv. Proponowane u nas rowery przeszły rygorystyczny proces selekcji, opartej o wieloletnie doświadczenie i gruntowną znajomość potrzeb klientów. Każdy rower górski 27,5 cechuje szereg indywidualnych funkcji, jakie zostały szczegółowo opisane w zakładce z opisem. Rowery występują w dwóch rozmiarach ramy, dzięki czemu można je dopasować do wzrostu i preferencji konkretnej osoby. Nasi doradcy chętnie pomogą w doborze sprzętu spełniającego indywidualne wymagania.

Rower górski 27 5 cali – najważniejsze cechy i zalety

Rower górski 27.5 stopniowo wypiera mniejsze konstrukcje mające koła 26 cali. Klienci chętnie przerzucają się na większe koła, co z jednej strony dostarcza lepszych wrażeń z jazdy, z drugiej – nie powoduje daleko idących kompromisów na wadze i oporach toczenia. Rower górski 27.5 cali umożliwia rozwinięcie znacznie wyższych prędkości na trasie i utrzymywanie stałego tempa niższym nakładem energetycznym. Jeden obrót koła pozwala przejechać większy dystans, co przy kilku godzinach jazdy przekłada się na różnice wielu kilometrów. Rowery górskie 27.5 gwarantują ponadto lepszą wytrzymałość podzespołów. Przeciążenia generowane przez jazdę po wymagającym terenie przenoszone są na koła o większej średnicy, co rozkłada je na całą powierzchnię, redukując nacisk jednostkowy. Większe koła oznaczają także szerszą powierzchnię styku z podłożem. W przypadku eskapad górskich pozwala to na poprawę bezpieczeństwa podczas zjazdów i pokonywania zakrętów, a także lepszą przyczepność przy jeździe na wilgotnym podłożu. Rower górski MTB 27.5 umożliwia bardziej komfortowe pokonywanie przeszkód na drodze. Przejazd przez kamienie, gałęzie czy zagłębienia terenu nie powoduje tak dużych wstrząsów, jakie odczuwamy w rowerach o mniejszej średnicy koła. Minimalizacja wstrząsów w rowerach górskich 27 cali jest dodatkowo wspomagana przez zaawansowane systemy amortyzacji, jakie producenci Liv i Romet uwzględniają w swoich produktach.

Rower górski 27 cali– zastosowanie

Omawiane tutaj rowery znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach kolarstwa wyczynowego i rekreacyjnego. Doskonale spełniają swoje zadania w środowisku górskim, pełnym stromych podjazdów i konieczności wykonywania gwałtownych manewrów na trasie. Rower górski 27 cali dzieli się na kilka kategorii, obejmujących produkty określane jako rowery XC, rowery enduro czy rowery rekreacyjne. W sklepie INTERSPORT skompletowaliśmy asortyment wpisujący się w potrzeby jak najszerszej grupy osób. W rowerach górskich 27.7 cala na uznanie zasługuje ich uniwersalność. Ten sam modelu roweru pozwoli na szybkie przemieszczanie się po trasie asfaltowej, dostarczając zarazem wysokiego komfortu jazdy po skręcie w teren. Rowery górskie MTB 27.5” odpowiadają za popularyzację rowerowych wycieczek górskich, umożliwiających podziwianie niezwykłych krajobrazów i pokonywanie znacznie większych tras, niż byłoby to możliwe na klasycznym sprzęcie. Dzięki INTERSPORT, zyskujesz dostęp do najlepszych rowerów MTB 27.5 cala, oferowanych w konkurencyjnych cenach.