• Darmowa dostawa od 100zł
  • Darmowy odbiór i zwrot w salonie
  • Możliwość zapłaty w ratach

Rowery górskie MTB 29

Rower MTB 29 cali - sprawdź szeroką ofertę górskich rowerów MTB INTERSPORT i wybierz rower dla siebie!

Rower MTB 29 - poznaj największy rower 29 cali!

Przy kupnie roweru górskiego będziesz się zastanawiać co wybrać - koła 26, 27,5 czy rower MTB 29 cali? Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Wszystko zależy od przeznaczenia, gustu czy nawet aktualnej mody. Sam musisz zadecydować, w kwestii czy lepszy będzie 29 rower MTB od rowera górskiego o mniejszej średnicy całego koła.

Rower MTB 29

Jeżeli chodzi o Rowery MTB 29 cali, to koła równają się średnicy kół rowerów szosowych. Różnica polega na grubości opony, która w rowerach górskich jest wyraźnie większa. Wybór roweru jest mniej istotny, kiedy chcemy przeznaczyć go do spokojnych przejażdżek po mało wymagającej np. leśnej trasie. Jeżeli jednak planujemy ostre przejażdżki czy start w zawodach przełajowych, wówczas warto sprawdzić rozwiązanie bardziej przydatne, do posiadanych umiejętności oraz gustu.

Rower górski 29 cali ma dużo szersze opony niż pozostałe rowery

Rower górski 29 cali posiada wyraźnie szersze opony od rowerów crossowych czy trekkingowych, a ma to związek z jego zastosowanie. Rowery górskie 29 cali muszą bez większych problemów pokonywać bardzo trudne trasy. Nie będzie problemu przejechać po błocie, korzeniach czy piachu, co na innym rowerze staje się to dużym wyzwaniem, a czasami niemożliwe.

29 cali rower górski wyróżnia łatwość napędzania roweru, podobnie jak w rowerach szosowych czy trekkingowych. Jest szybki, a trochę mniej zwrotny. Ponadto jest rowerem mocno stabilnym i komfortowym na podjazdach i zjazdach. Docenianym również za dobrą przyczepność do podłoża.

Rower górski MTB 29 - większe koło, większe zalety!

Rower górski MTB 29 wygrywa z mniejszymi kołami na długich, trochę mniej wymagających trasach. Jednak wszyscy wiemy, że sam rower nie jedzie czy też nie wygrywa rywalizacji. Musi głównie być tzw “noga” czyli siła i wytrenowanie rowerzysty.

Jednak nie ulega wątpliwości, że dobry sprzęt i nasze samopoczucie na nim ma również ogromne znaczenie. Decydując się na 29 rower górski MTB pamiętaj o doborze geometrii ramy roweru do Twojego wzrostu. Nieprawdą jest, że niskie osoby muszą wybierać 26 cali, a wysokie 29. Jest to sprawa indywidualna.

Rower górski 29 cali

MTB 29 cali - rowery dla profesjonalistów!

Od pewnego czasu rowery MTB 29 cali najczęściej wybierane są przez zawodników uprawiających cross country. Koła 29 cali i opony rowerowe 29 cali świetnie poradzą sobie z nierównościami, błotem czy piaskiem.

Na takim rowerze łatwiej jest utrzymać wysoką średnią prędkość. Rower profesjonalistów z uwagi na zastosowanie najnowszych rozwiązań technicznych ma krótszą drogę hamowania i lepszą przyczepność. Jedyną wadą jest nieco gorsza zwrotność, którą jednak wyrównuje się szybkością i przyczepnością.