Rękawice snowboardowe

Wyprzedaż
Rękawice narciarskie dla dzieci Viking Mate 120193322
3 4 5

Rękawice Snowboardowe ochronią Cię przed zimnem i wilgocią. Sprawdź jakie rękawice ma w swojej ofercie INTERSPORT i dopasuj odpowiednie dla Twojego stylu jazdy..Rękawice snowboardowe - ochronią dłonie przed zimnem i wilgocią

Rękawice snowboardowe za główny cel mają ochronić Wasze dłonie przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Zapobiec mają one odmrożeniom oraz pęknięciom skóry spowodowanym mrozami. Każdy kto uprawia zimowe sporty wie, że są niezbędnym elementem. Szczególnie podczas zjazdów, kiedy pęd wyzwala wiatr, Wasze dłonie nie mogą być bez okrycia. Najcieplejsze są rekawice snowboardowe dwu-palczaste. Dzięki nim wszystkie palce są w jednej komorze. Utrzymują one wtedy najwięcej ciepła.

Wyróżnia się jeszcze rękawice trzy- i pięcio-palczaste. Te ostatnie zapewniają najlepszy chwyt w każdych warunkach. Mając takie rękawice możecie na przykład poprawić wiązania czy odpiąć kask bez ściągania ich. Pozwola to nie tylko nie eksponować gołych dłoni na chłód, ale też zaoszczędzą czasu. Musicie zastanowić się, które będą dla Was wygodniejsze. Jeśli lubicie, kiedy jest Wam bardzo ciepło w dłonie wybierzcie rękawice snowboardowe dwu-palczaste. Jeśli jednak jesteście niecierpliwy i chcecie wykonywać jak najwięcej czynności mając na sobie rękawice, wybierzcie pięcio-palczaste.


Rękawiczki snowboardowe - ochrona nie tylko przed mrozem


Rękawiczki snowboardowe ochronią Was głównie przed mrozem i wilgocią. rękawiczki snowboardowe Jednak nie jest to jedyna ochrona jaką zapewniają. Ważne jest maksymalne uniknięcie kontuzji. Poważna kontuzja może Was wykluczyć nawet z całego sezonu snowboardowego. Nosząc odpowiednie rekawiczki snowboardowe podczas zjazdów możecie uchronić się też przed urazami. Każda wywrotka, szczególnie na oblodzone fragmenty gleby, naraża Wasze nadgarstki na zwichnięcia.

Możecie nie tylko zwichnąć lub złamać rękę, ale też otrzeć wnętrze dłoni. By zapobiec takim wypadkom specjalnie wymyślono rękawice snowboardowe z usztywnieniem nadgarstka. Podczas upadku będziecie mieli dodatkowe wsparcie dla nadgarstka. Kiedy się przewrócicie usztywnienie zablokuje Wam nadgarstek przed nadmiernym wygięciem się. Zapobiegnie to złamaniom rąk.

Rękawice mogą mieć wstawione protektory zarówno w górnej jak i dolnej części. Takie wbudowane ulepszenia sprawiają, że rękawiczki snowboardowe z usztywnieniem są najbezpieczniejszymi z rękawic. Jeśli więc jeździcie szybko i agresywnie wybierzcie ten typ rękawic. Sprawdzą się one też kiedy jesteście na początku nauki jazdy na snowboardzie. Będą odpowiednie też dla tych, którzy jazdę na snowboardzie przełożyli na wykonywanie ewolucji na rampach. Będą mogli czuć się bezpieczniej o swoje nadgarstki.

Rękawice snowboardowe damskie- jakość materiału

Rękawice snowboardowe damskie powinny być wykonane z najlepszego jakościowo materiału. rękawice snowboardowe Zapewni to Wam komfort oraz najlepsze właściwości termiczne. Rękawice posiadają ergonomiczny kształt, także będą idealnie dopasowane do Waszych dłoni. Dodatkowo zaopatrzone są w ściągacz, dzięki któremu jeszcze lepiej dopasujecie rękawice do swoich dłoni. Zapobiegnie on też przedostaniu się śniegu do wnętrza rękawic. Musicie dopasować rękawice do długości palcy i szerokości Waszych dłoni.

Dobrym wyborem są rękawice snowboardowe burton. Ta świetna, snowboardowa marka zaopatrzyła swoje modele rękawic w antypoślizgowy materiał na ich wnętrzu. Dzięki temu pozwoli Ci to na lepszy chwyt. Łatwo zapniesz rękawice dzięki szerokiemu rzepowi. Dodatkowa smycz pozwoli Ci przypiąć rękawice do kurtki, dzięki czemu nie zgubisz ich. Najważniejsze, by rękawice snowboardowe były wykonane z oddychającego materiału. Dużą zaletą będzie też, jeśli będą posiadać wodoodporną wkładkę. Na wnętrzu dłoni powinna znajdować się antypoślizgowa guma, nie jest ona jednak niezbędna.