• Darmowa dostawa od 100zł
  • Darmowy odbiór i zwrot w salonie
  • Możliwość zapłaty w ratach

Buty trekkingowe wysokie Męskie

Buty trekkingowe męskie

Trekking to słowo często pojawiające się w kontekście wymagających wędrówek w trudnych warunkach terenowych oraz klimatycznych. Ponieważ tego typu aktywność jest ostatnio bardzo popularna, wzrasta również zapotrzebowanie na profesjonalne obuwie, które zapewni bezpieczne i wygodne pokonywanie kolejnych kilometrów oraz przeszkód nawet podczas najgorszej pogody. Oferowane w naszym sklepie buty męskie trekkingowe spełniają wszelkie normy przewidziane dla obuwia przeznaczonego do bardzo wymagających i ekstremalnych wycieczek.

Buty turystyczne wysokie – bezpieczne i komfortowe

Wysokość cholewki to jedna z ważniejszych cech butów turystycznych przeznaczonych do pokonywania szlaków o zróżnicowanym nachyleniu. Tak zaprojektowane obuwie stabilizuje staw skokowy i chroni przed niespodziewanymi urazami wynikającymi z nierównego podłoża. Znajdujące się w naszym asortymencie buty trekkingowe męskie wysokie posiadają wykonaną z wysokogatunkowych materiałów cholewkę skutecznie otulającą staw skokowy i umożliwiającą bezpieczne przemieszczanie się nawet po największych wzniesieniach. Usztywniona w kostce noga nie przesuwa się i nie wykręca podczas wędrówek po kamienistych i nierównych szlakach, a wysoka cholewka dodatkowo chroni przed deszczem oraz zimnem.


Buty męskie trekkingowe do zadań specjalnych

Wysoka, stabilna cholewka to nie wszystko, gdyż profesjonalne buty trekkingowe męskie muszą też charakteryzować się takimi cechami jak nieprzemakalność, dobra przyczepność, amortyzacja, oddychalność oraz trwałość. Trzeba pamiętać, że mają zapewnić komfort i bezpieczeństwo podczas ekstremalnych, długich wędrówek w trudnych warunkach. Dostępne w ofercie buty turystyczne wysokie wykonano z najwyższej jakości materiałów zapewniających całkowitą ochronę przed przemoczeniem z jednoczesnym uwzględnieniem technologii odprowadzających wilgoć na zewnątrz. Specjalnie profilowane i wytrzymałe podeszwy o zróżnicowanym bieżniku minimalizują odczuwanie nierówności podłoża oraz zapobiegają ślizganiu się na mokrych powierzchniach. Wszystkie buty trekkingowe męskie wysokie oferowane w naszym sklepie powstały z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii umożliwiających stworzenie obuwia ułatwiającego podejmowanie ekstremalnych sportowych wyzwań.