Naczynia i sztućce turystyczne

45,99 od 0,00
Od 45,99
Pojemnik Sea To Summit miska na wodę
10L
89,99 od 0,00
Od 89,99
139,99 od 0,00
Od 139,99
Naczynia McKinley Edelstahl 2 137192
1
139,99 od 0,00
Od 139,99

Naczynia turystyczne plastikowe, tytanowe, składane - które wybrać? Sprawdź ofertę naczyń turystycznych INTERSPORT i wybierz najlepsze dla siebie!

Naczynia turystyczne plastikowe, tytanowe, składane - które będą najlepsze?

naczynia turystyczne

Naczynia turystyczne plastikowe, tytanowe, składane - na dzisiejszym rynku istnieje wiele modeli naczyń turystycznych. Głównie wybór zależy od tego gdzie chcecie ich używać. Jeśli wybieracie się na kilkudniowy spływ kajakowy najlepiej wybrać takie, które zajmują najmniej miejsca i są lekkie. W takim przypadku sprawdzą sięnaczynia turystyczne składane. Zajmują one mało miejsca, więc łatwo możecie je transportować kajakiem. Nie będą Wam zawadzać, a rozkładają się szybko i łatwo się je myje.

Również dobrym wyborem będą naczynia turystyczne plastikowe. To z racji tego, że są bardzo lekkie. Nie są jednak składane, więc zajmują więcej miejsca. Możecie je za to przyczepić na zewnątrz kajaku. Wystarczy kawałek linki i znajomość dobrego węzła.

Niewiele cięższe, choć mogłoby się wydawać inaczej, będą naczynia turystyczne tytanowe, ze stali nierdzewnej. A to dzięki temu, że do ich produkcji wykorzystuje się lekkie stopy tych metali. Naczynia z aluminium mają niską wagę i dość niską cenę. Wytwarzane są z nich najtańsze menażki i naczynia turystyczne. W naszym sklepie możecie też zaopatrzyć się w zestaw naczyń turystycznych. W zależności od jego wielkości, zestaw taki może starczyć dla dwóch lub więcej osób.

Kubek turystyczny - stalowy, termiczny czy składany?

Kubek turystyczny

Najmniejszy kubek turystyczny to kubek wykonany z silikonu. Silikon pozwala na złożenie kubka do niewielkich rozmiarów, a więc ułatwia jego transport. Będzie on jednak mniej wygodny niż kubek stalowy czy termiczny. Te z kolei są dużo cięższe i zabierają więcej miejsca.

Sztućce turystyczne - warto wybrać najbardziej kompaktowe.

Sztućce turystyczne, jeśli zabieracie je na wędrówkę lub kajaki, powinny zajmować jak najmniej miejsca. Muszą też być wykonane z odpowiednich materiałów, by w łatwy sposób można je było umyć w trudnych, kempingowych warunkach. Najwygodniejsze są sztućce 3w1. Służą one jako widelec, łyżka i w razie potrzeby również jako nóż. Jeśli potrzebujecie ostrzejsze noże turystyczne, lepiej zaopatrzyć się w osobny, duży nóż. Przyda się on Wam nie tylko podczas przygotowywania posiłków, ale również jeśli będziecie chcieli coś przeciąć lub będziecie potrzebować kory drzewa.

Garnki turystyczne - różne rozmiary oraz materiał wykonania.

Garnki turystyczne

Garnki turystyczne wykonywane są z różnych materiałów. Najbardziej popularne są jednak garnki ze stali nierdzewnej. Często takie garnki posiadają rączkę wykonaną z silikonu, dzięki czemu nie poparzycie się podczas gotowania. Garnek turystyczny powinien mieć również odpowiednie zabezpieczenie pokrywki w transporcie. Szczególnie jeśli przewozicie garnki luzem, pamiętajcie by to sprawdzić. Nie chcecie potem szukać pokrywki np. po całym samochodzie. Niektóre garnki służą również jako patelnia turystyczna. Są one z reguły szersze i bardziej płytkie. Sami zdecydujcie do czego będziecie ich używać.

Prosty lub bardziej złożony niezbędnik turystyczny .

Niezbędnik turystyczny może być bardzo prosty - w jego skład wchodzi nóż, widelec i łyżka. Są też bardziej skomplikowane niezbędniki, które oprócz wymienionych funkcji, posiadają również otwieracz do konserw i kapsli. Większość niezbędników posiada wygodne etui, które pozwala na łatwiejszy transport.

Menażka turystyczna - podstawa każdego harcerza!

Menażka turystyczna to obowiązkowe naczynie jakie musi zabrać ze sobą na biwak harcerz. Można z niej wygodnie zjeść zupę, drugie danie, a nawet ugotować obiad bezpośrednio w ognisku. Dobrze wykonane menażki turystyczne posłużą druhom przez wiele lat! Pamiętajcie więc, by nie oszczędzać na sprzęcie, który może posłużyć Wam długo.

Niezbędne podczas przygotowania ciepłych posiłków - naczynia kempingowe.

Naczynia kempingowe są niezbędne jeśli podczas biwaku chcecie przygotować ciepły posiłek. Dzięki nim zagotujecie wodę, ugotujecie zupę, a nawet możecie przygotować całe drugie danie. W większości zestawów znajdują się również talerze turystyczne. Możecie oczywiście wykorzystywać jednorazowe talerze, ale jeśli dbacie o środowisko, warto zaopatrzyć się w takie wielorazowego użytku.