Uprzęże do wspinaczki

FILTRY

Płeć

Marka

Cena

Inne

Profesjonalna uprząż wspinaczkowa

W sklepie Intersport kupisz profesjonalną uprząż do wspinaczki na skałach lub ściankach wspinaczkowych. Oferujemy na sprzedaż zarówno modele dedykowane zawodowcom zajmującym się wspinaczką od lat, jak i rodzaje uprzęży przeznaczone dla osób rozpoczynających dopiero swą wspinaczkową przygodę.


W naszym asortymencie znajduje się specjalistyczna uprząż alpinistyczna, lekkie modele sportowe oraz regulowana uprząż o wszechstronnym zastosowaniu. Proponujemy akcesoria uniwersalne, które mogą być używane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety, a także modele oznaczone jako typowo kobiece. Uprząż damska cechuje się bowiem konstrukcją dostosowaną do anatomii kobiecych bioder, a przez to jest wygodniejsza i bezpieczniejsza w użytkowaniu. Wszystkie artykuły spełniają niezbędne normy bezpieczeństwa i jakości.

Korzystna cena oraz wysoka jakość produktów sprawia, że cieszą się one dużą popularnością i uznaniem wśród klientów. Pozytywne opinie od zadowolonych użytkowników z pewnością pomogą Ci w wyborze odpowiedniego artykułu.

Biodrowa i pełna uprząż do wspinaczki

Dostępny w Intersport biodrowy pas wspinaczkowy to najpopularniejszy, a przy tym najbardziej uniwersalny rodzaj uprzęży, chętnie wybierany zarówno przez początkujących, jak i profesjonalnych wspinaczy. Składa się z pasa biodrowego z funkcją regulacji obwodu, ogniwami dolnymi i górnymi, szpejarką, łącznikiem centralnym, pętlami udowymi oraz klamrami do regulacji obwodu ud. Dzięki opcji regulacji każdy element uprzęży możesz łatwo dopasować do sylwetki, co wpłynie na stabilność oraz bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu. Wykonanie pasa biodrowego z przyjemnego w dotyku, oddychającego materiału oraz wypełnienie z miękkiej pianki chronią skórę przed otarciami i podrażnieniami, co wpływa na wysoki komfort użytkowania uprzęży.

Oferujemy również uprząż wspinaczkową pełną, która jest szczególnie polecana dzieciom do 11. roku życia. Ten rodzaj uprzęży gwarantuje lepszą stabilność, a tym samym bezpieczeństwo. Umożliwia ponadto większą kontrolę podczas asekuracji.

Nasz asortyment obejmuje uprząż wspinaczkową w różnych rozmiarach, co pozwala na idealne dopasowanie artykułu do sylwetki oraz wymagań użytkownika.

Jaką uprząż alpinistyczną wybrać?

Wybierając uprząż alpinistyczną, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim dobierz ją do rodzaju planowanej aktywności, a także użytkownika, który będzie z niej korzystał.

Uprząż sportowa sprawdzi się świetnie podczas wspinaczki na ściance, skałach oraz ubezpieczonych drogach. Lekkie modele są często regulowane tylko w pasie, co sprawia, że nadają się przede wszystkim do stosowania w okresie letnim.

Uniwersalna uprząż z pełną regulacją to z kolei polecany wybór podczas wspinaczki górskiej, wielowyciągowej i na drogach nieubezpieczonych. W pełni regulowana uprząż pozwala na założenie pod spód ocieplanych, grubszych spodni, dzięki czemu możesz z niej bezpiecznie korzystać przez cały rok.

Kupując modele dla kobiet, zdecyduj się na dedykowaną uprząż damską, której budowa jest dostosowana do kobiecej figury.