Under Armour to amerykańskie przedsiębiorstwo, które zostało założone przez kapitana uniwersyteckiej drużyny footballowej. To właśnie ta marka jako jedna z pierwszych zajęła się produkcją sportowych koszulek odprowadzających wilgoć. Innowacyjne jak na tamte czasy rozwiązanie bardzo szybko zostało spopularyzowane przez większe koncerny takie jak Nike czy Adidas, które dostrzegły ogromny potencjał w tego rodzaju rozwiązaniach. Wraz z rozwojem firmy marka Under Armour zajęła się także produkcją wysokiej jakości obuwia sportowego, które do dziś cieszy się ogromną popularnością wśród zawodowych sportowców. Buty do biegania Under Armour dostępne w ofercie bestsellerów Intersport zostały starannie wyselekcjonowane pod kątem zastosowań, ponadto wszystkie produkty w tej kategorii dostępne są w atrakcyjnych cenach. Ze względu na dużą różnorodność rozwiązań zastosowanych przez producenta poszczególne modele różnią się nie tylko wyglądem, ale i przeznaczeniem. Poniżej podpowiadamy, czym charakteryzują się flagowe produkty marki Under Armour oraz co wyróżnia je na tle pozostałych marek.


Dla kogo stworzone zostały buty do biegania Under Armour?

W bestsellerowej sekcji Intersport znaleźć można modele przeznaczone zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, które dostępne są w rozmiarach od 37 do 46. Buty producenta Under Armour wykorzystywane są przez zawodowych sportowców na całym świecie. Są one niezwykle popularne w kręgach lekkoatletycznych, gimnastycznych oraz wśród piłkarzy, koszykarzy i baseballistów w Ameryce Północnej i Europie.

Co wyróżnia buty do biegania Under Armour HOVR Phantom 2?

Jednym z najbardziej rzucających się w oczy elementów, jaki dostrzec można na bucie do biegania Under Armour HOVR Phantom 2 jest elastyczna i bezszwowa cholewka ze zintegrowanym językiem. Na pierwszy rzut oka przypomina to wzmocnioną skarpetę, ale w praktyce pozwala to na idealne dopasowanie buta do stopy, dzięki czemu o zapomnieć można o nieprzyjemnych otarciach lub utracie równowagi w trakcie biegu. Buty do biegania Under Armour tego rodzaju świetnie sprawdzają się w codziennych aktywnościach, zaś dzięki dedykowanej aplikacji UA MapMyRun™ można łatwo zaplanować oraz przeanalizować swoje treningi. Model ten wyróżnia unikalna technologia HOVR, która doskonale amortyzuje bieg oraz wspomaga odbicie stopy w trakcie ruchu. Celem producenta jest odtworzenie uczucia braku grawitacji, dzięki czemu długodystansowe biegi stają się mniej męczące. HOVR Phantom 2 cechuje się także niestandardową podeszwą, która dzięki innowacyjnej fakturze oraz dużej powierzchni styku zapewnia znakomitą przyczepność. Wysokiej jakości materiały wykorzystywane przez producenta gwarantują trwałość oraz zwiększoną odporność na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie, ale co ważne nie usztywniają podeszwy, dzięki czemu zachowuje ona odpowiednią elastyczność.

Czym jest technologia ChargedCushioning spotykana w modelach Bandit i Pursuit?

Buty do biegania Under Armour zaprojektowane zostały tak, aby minimalizować straty energetyczne w trakcie biegu oraz zapewniać użytkownikom wysoki komfort użytkowania. W modelach takich jak Bandit albo Pursuit wykorzystana została specjalistyczna pianka, która odpowiedzialna jest za amortyzację oraz zwiększenie stabilności w trakcie biegu. Technologia ChargedCushioning wskazuje na obecność formowanej kompresyjnie pianki w środkowej podeszwie, która ułatwia dopasowanie buta do kształtu stopy oraz zapewnia odpowiednią wentylację dla skóry.

Co jest wyjątkowego w butach do biegania Under ArmourChargedIntake?

Model ten posiada unikatową cholewkę, która opiera się na nietuzinkowej technologii HeatGear, co pozwala zagwarantować perfekcyjne dopasowanie do stopy przy zachowaniu odpowiedniej wentylacji. Tego rodzaju buty to doskonały wybór dla osób, które chciałby zapomnieć o obtarciach oraz pęcherzach, których nie sposób uniknąć podczas biegu w niedostosowanym lub niskiej jakości obuwiu. Model ten posiada także trwałą i wytrzymałą podeszwę zewnętrzną wykonaną z gumy węglowej. Materiał ten jest niezwykle oporny na uszkodzenia oraz pomaga w procesie przekazywania energii i amortyzacji biegu. Jest to również jeden z najlżejszych modeli producenta Under Armour, co z pewnością docenią bardziej doświadczeni biegacze.