Wodoodporne buty z Gore-Tex®

Nie ma lepiej znanej membrany - Gore-Tex® jest brandem, który początkowo był bliski jedynie pasjonatom ambitnej turystyki górskiej. Dziś logo Gore-Tex® jest niczym wodoszczelna tarcza, która chroni przed przemakaniem nie tylko zaawansowaną technicznie odzież i obuwie przeznaczone do wymagających aktywności. Gore-Tex® zabezpiecza przed warunkami zewnętrznymi także buty do rekreacyjnego uprawiania sportów oraz obuwie na co dzień.

Gore-Tex® - co to?

Czym właściwie jest Gore-Tex®? To niezwykle cienka warstwa materiału, która na całej swojej powierzchni składa się mikroskopijnych rozmiarów porów. Jest ich więcej niż 9 miliardów na cal kwadratowy. Każdy por jest mniej więcej 20 000 razy mniejszy od kropli wody, ale 700-krotnie większy od pojedynczej cząsteczki pary wodnej. Dlatego woda absolutnie nie może przeniknąć przez membranę, ale para (pot) przenika przez nią z łatwością. W efekcie buty z Gore-Tex® są całkowicie wodoodporne - można w nich po prostu wejść w głęboką kałużę oraz pozwalają stopom swobodnie oddychać.

Buty z Gore-Tex® na co dzień i do aktywności

Gore-Tex® dzieli swoją technologię na różne rodzaje ze względu na przeznaczenie - na co dzień, do uprawiania aktywności oraz na niskie i wysokie temperatury.

  • Gore-Tex® Performance Comfort Footwear to najpopularniejsza odmiana tej membrany. Jest wykorzystywana w większości butów z Gore-Tex® przeznaczonych do mniej lub bardziej wymagającego trekkingu oraz w butach, które chętnie ubiera się na co dzień.
  • Gore-Tex® Extended Comfort Footwear stosuje się zazwyczaj w butach o niskim profilu do kostki, które są przeznaczone do biegów górskich, podejść, letniego hikingu i codziennej aktywności. W odróżnieniu od Performance Comfort Footwear nie posiada warstwy izolacyjnej, dlatego najlepiej sprawdza się w ciepłych warunkach pogodowych.
  • Gore-Tex® Insulated Comfort występuje w wysokich butach i dzięki dodatkowej warstwie ociepliny jest przeznaczony na niskie i bardzo niskie temperatury. Bardzo dobrze sprawdza się w górach podczas zimowych warunków.
  • Gore-Tex® Surround oferuje wydajną oddychalność z każdej strony bez utraty zdolności do skutecznej ochrony przed wodą. Buty GTX Surround są przeznaczone na cieplejsze warunki i doskonale się w nich sprawdzają niezależnie od miejsca pobytu - w kawiarni, na spacerze, w biurze, czy na spotkaniu ze znajomymi. Oddychalność gwarantują kanały wentylacyjne umieszczone na bieżniku podeszwy, po bokach podeszwy lub z boku buta. A co jeśli wejdzie się w kałużę? Nic - membrana otacza stopę ze wszystkich stron, a więc przepuszcza cząsteczki pary wodnej (potu)na zewnątrz i jednocześnie nie pozwala przedostać się wodzie do środka.

Buty Gore-Tex Salomon

Salomon jest jedną z pierwszych marek, z którą współpracuje firma Gore. Od wielu lat skutecznie zabezpiecza przed niesprzyjającymi warunkami buty Salomon dedykowane do trekkingu, biegów terenowych i do całodziennej aktywności w mieście.

Buty Gore-Tex wyprzedaż

Oferta sklepu Intersport obejmuje sezonowe obniżki, specjalne okazje i outletowe ceny nie tylko na końcówki serii. Duże obniżki pozwalają znaleźć idealne buty z Gore-Tex® w najniższych cenach.