Legenda butów do biegania w terenie

Speedcross to żywa legenda. To kultowe buty Salomon przeznaczone do biegania trailowego. Są jednym z najczęściej wybieranych modeli na zawodach biegów górskich. Precyzyjne dopasowanie, doskonała amortyzacja i niesamowita przyczepność dzięki charakterystycznemu bieżnikowi, który z łatwością pokonuje trasy po miękkim i wymagającym podłożu.

Agresywna przyczepność i doskonała stabilność

Mokre, błotniste i śliskie wymagające nawierzchnie to ich środowisko naturalne. Podczas stromych podbiegów i zbiegów podeszwa Premium Wet Traction Contagrip zachowuje się perfekcyjnie - nie ma mowy o żadnym poślizgu. Jej kształt dba o stałe samoczyszczenie i odprowadzanie błota i żwiru, dzięki czemu buty w trakcie biegu nie są przez nie obciążane.

Znakomite dopasowanie i stabilizacja

Amortyzacja i idealne dopasowanie do kształtu stopy w bucie to zasługa ergonomicznej wkładki Ortholite. Speedcross Salomon posiadają widoczne na cholewce pasy. Ich funkcją nie jest zdobienie tej części buta - pełnią rolę stabilizują sródstopie zapewniając komfort, optymalne dopasowanie w tej części stopy i w efekcie większe bezpieczeństwo biegania.

Wygodne sznurowanie

Wiązanie Quicklace to prosty system sznurowania - umożliwia szybkie dopasowanie buta jednym pociągnięciem sznurówek. Buty na języku mają kieszonkę, w której można je schować, by nie przeszkadzały w trakcie biegu. Buty korzystają z EnergyCell+ - w podeszwie środkowej posiadają połączenia materiałów o wysokiej zdolności odbicia, które zapewniają bardzo dobry poziom oddawania energii podczas każdego stawianego kroku, a także lepszą doskonałą amortyzację.

Speedcross GTX - buty z Gore-Tex

Linia obuwia do biegania w terenie Salomon Speedcross oferuje także buty z Gore-Tex. Dzięki zastosowaniu tej membrany są one całkowicie wodoszczelne i dzięki temu zapewniają 100% ochrony przed niesprzyjającymi warunkami. Uszczelniony język dodatkowo zapobiega przedostawaniu się wody, błota, pyłu, piasku, żwiru itp. do wnętrza butów.