Torba sportowa Nike

FILTRY

Płeć

Marka

Cena

Trening na siłowni, wyjście na basen, aerobik – teoretycznie we wszystkich tych sytuacjach możemy skorzystać z plecaka, bądź z torby bawełnianej. Jednak każdy kto regularnie dba o aktywność fizyczną wie, że najlepiej sprawdzi się tu wygodna sportowa torba. Taka, w której zmieścimy ubranie na zmianę, ręcznik, zapas wody i wiele więcej. Niełatwe może okazać się jednak dokonanie wyboru torby. Produktów na rynku nie brakuje, co tylko gmatwa sprawę. Spróbujmy zatem choć trochę rozwiać wątpliwości.


Dobra torba treningowa Nike – czyli jaka?

Torba sportowa Nike to zawsze słuszny wybór. Ale przecież nawet w ramach propozycji tego jednego producenta wybór jest bardzo szeroki. Aby ułatwić sobie zadanie, warto odpowiedzieć na pytanie: jakie cechy powinna mieć porządna, godna zaufania torba treningowa Nike.

–Po pierwsze – wytrzymała. Torba na siłownię Nike, bądź jakiejkolwiek innej marki nie będzie miała lekkiego życia. Rzucanie na podłogę w szatni, bądź w autobusie, załadowywanie wieloma rzeczami – tu potrzeba solidnych materiałów. Warto kupić egzemplarz odporny na przetarcia, pęknięcia czy rozdarcia. Dobrym ruchem będzie zainwestowanie w torbę wykonaną z nylonu bądź poliestru wzmacnianego podszewką. Zwróćmy uwagę na detale takie jak zamki. Lepiej sprawdzą się te wykonane z metalu, niż z tworzyw sztucznych.

–Po drugie – pojemna. Torby treningowe Nike charakteryzują się rozmaitą pojemnością. To ważne, by wybrać model dostosowany do swoich potrzeb. W torbie zbyt obszernej wszystkie nasze rzeczy będą „latać” po całym wnętrzu. Będziemy też mieć problem ze znalezieniem tego, czego akurat teraz potrzebujemy. Torba zbyt ciasna będzie z kolei źródłem frustracji ilekroć tylko kolejny przedmiot nie pozwoli się do niej spakować. Z reguły spotkać można torby małe (35-45 l), średnie (45-60 l) i duże (65-100 l). Decyzja co do rozmiaru to kwestia indywidualnych potrzeb, jednak zawsze warto mieć na uwadze, że torba z usztywnionym dnem ułatwi nam użytkowanie.

Torba na siłownię Nike musi być praktyczna

Liczne przegródki pomogą w utrzymywaniu zawartości torby w należytym stanie. Wymieszanie się butów do treningu z czystą koszulką i kosmetykami nie wróży treningu z zachowaniem wszelkich zasad higieny. Z tego powodu ważne jest, by torba treningowa Nike wyposażona była w kieszonki, przegrody, bądź innego rodzaju organizery. Kolejną istotną sprawą jest sposób, w jaki będziemy przenosić naszą torbę. Z reguły dostępne są torby sportowe z dwoma rodzajami uchwytów: z rączką do noszenia, bądź z opaską na ramię. W tym drugim przypadku dobrze przyjrzyjmy się paskowi. Powinien być solidnie zamocowany, najlepiej szeroki i (w trosce o naszą wygodę) wyposażony w wytrzymałą podkładkę. Załadowana do pełna torba musi swoje ważyć. Od wytrzymałości pasa zależy czy na trening, bądź na basen dojdziemy bez przykrych niespodzianek, czy może zmuszeni będziemy do dźwigania bagażu pod pachą, albo na plecach.

Torba sportowa Nike dla dziecka, kobiety, czy mężczyzny?

Nie wszystkie produkty przygotowywane są ze ścisłymi wytycznymi pod kątem płci przyszłych użytkowników. Łatwiej to określić w przypadku ubrań, niż toreb sportowych. Producenci zostawiają tu wolną rękę klientom, choć niekiedy dają sygnały, używając konkretnych wstawek kolorystycznych, bądź rozmieszczając kieszenie w określony sposób. W damskich torbach treningowych Nike częściej spotkać można np. kolor różowy. Kobiety chętnie wybierają torebki sportowe, które wyróżniają się niewielkimi rozmiarami, co pozytywnie wpływa na ich poręczność. Torby produkowane z myślą o mężczyznach są zwykle stonowane kolorystycznie i duże. W torbach projektowanych z myślą o dzieciach w oczy rzuca się nie tylko niewielki ich kształt, ale również stosunkowo nieduża długość paska. Wybierając kolor naszej torby, weźmy pod uwagę to jak, będziemy ją używać. Jak już zostało wspomniane, życie toreb sportowych nie jest usłane różami. Nie służą zresztą do tego, by je stale pielęgnować; mają służyć i wytrwale znosić trudy eksploatacji. Z tego powodu dobrym wyborem będą torby o ciemnych, stonowanych barwach, na których brud nie odznacza się tak bardzo jak na torbach jasnych.

Torba sportowa Nike – na co zwrócić uwagę?

Zanim kupisz, sprawdź, czy oglądany przez Ciebie model ma wydzieloną przegrodę na ubranie po treningu. Mokrą, bądź brudną koszulkę i spodenki warto zawczasu oddzielić od reszty przenoszonych przedmiotów. Niektóre torby treningowe Nike zaopatrzone są w specjalną kieszeń na buty. To szczególnie pomocne, gdy wracamy z zajęć, na których nasze buty zostały poważnie ubłocone. Ciekawym i godnym polecenia artykułem są torby wodoodporne. Każdy, kto choć raz wracał z basenu z mokrym ręcznikiem, strojem i czepkiem wie, że foliowa reklamówka nie zawsze zdaje egzamin. Wodoodporne torby zarówno nie wypuszczają wody z wewnątrz, jak i nie wpuszczają jej z zewnątrz, co oznacza, że są naszymi sprzymierzeńcami podczas deszczu. W końcu nie zawsze służą wyłącznie do transportu ubrania i ręczników. Bywa, że znajdzie się w nich też elektronika, bądź dokumenty.