Rollery do ćwiczeń – łatwy sposób na lepsze rozciągnięcie mięśni

Zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane, po wyczerpującym treningu niekiedy zapominają o tym, dlaczego tak ważne okazuje się prawidłowe rozciągnięcie wszystkich mięśni. W efekcie często możemy spotkać się z bólami mięśni popularnie zwanymi zakwasami, naciągnięciami czy innymi urazami, które utrudniają nie tylko regularne wykonywanie ćwiczeń, ale również codzienne funkcjonowanie. Z tego też powodu coraz więcej osób decyduje się na profesjonalne rollery do ćwiczeń. Systematyczne rozciąganie z użyciem wałków sprawia, że nasze mięśnie nie są aż tak bardzo spięte i tym samym nie wywołują żadnych dolegliwości bólowych.


W sklepie INTERSPORT oferujemy wysokiej jakości wałki do ćwiczeń, które powstały z wytrzymałych materiałów i różnią się kształtem oraz twardością. Dzięki temu okazują się bardzo dobrze dopasowane do potrzeb osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem oraz tych, które zajmują się nim zawodowo. Warto również wspomnieć o tym, że proponujemy naszym klientom rollery do ćwiczeń występujące w różnych zakresach cenowych, co sprawia, że każdy może samodzielnie je wypróbować. O czym warto pamiętać podczas wyboru tego typu wałków?

Dlaczego warto zdecydować się na rollery do ćwiczeń?

Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, odpowiednio rozciąganie całego ciała to obowiązkowy etap każdego treningu. Dzięki rozciąganiu możemy skutecznie rozluźnić mięśnie, a także zredukować stres i poprawić naszą sprawność. Ponadto stretching po zakończonych ćwiczeniach zmniejsza ryzyko pojawienia się zakwasów i wszelkiego rodzaju urazów, które często zmuszają nas do zaprzestania treningów na dłuższy czas. Warto również wspomnieć o tym, że wałki do ćwiczeń skutecznie wspomagają regenerację mięśni. Dlatego też coraz częściej wykorzystuje się je podczas profesjonalnych treningów siłowych. Niestety mimo to rozciąganie wciąż bywa traktowane jako mniej ważny element ćwiczeń, co prowadzi do nieprawidłowej techniki i licznych kontuzji – szczególnie w przypadku osób początkujących. Z tego powodu rollery mogą okazać się dobrym sposobem na łatwe rozciąganie.

Rollery do ćwiczeń wykorzystywane przed treningiem wspomagają ukrwienie, a także pobudzają mięśnie do większej sprawności. Ponadto wałki bardzo dobrze sprawdzą się podczas redukowania napięć, przede wszystkim tych występujących w obrębie kręgosłupa. Docenią je także osoby, które zmagają się z cellulitem i obwisłą skórą. Warto również wspomnieć o tym, że rollery do ćwiczeń okazują się idealnym rozwiązaniem, kiedy zależy nam na funkcjonalnym sprzęcie o kompaktowych wymiarach. Dzięki temu, że nie są zbyt duże, możemy z powodzeniem zabrać je na każdy trening lub wyjazd.

Wałki do ćwiczeń – czym powinny się wyróżniać?

Jak już wspomnieliśmy, w sklepie INTERSPORT proponujemy naszym klientom wałki wyróżniające się wysoką jakością oraz wytrzymałością. Dzięki temu każdy roller do ćwiczeń kręgosłupa, barków, łydek czy ud okazuje się dobrą inwestycją na bardzo długi czas. Za sprawą starannie dobranych materiałów nawet przy intensywnym użytkowaniu nie musimy obawiać się, że wałek po chwili będzie wymagał wymiany. Ponadto przemyślane projekty akcesoriów sprawiają, że charakteryzują się one skutecznością. Z tego też powodu każdy oferowany przez nas wałek roller do ćwiczeń przy regularnym użytkowaniu zapewni zauważalne efekty.

Oprócz wytrzymałości godny uwagi roller powinien cechować się dopasowaniem do naszego stopnia zaawansowania. Dzieje się tak, ponieważ gdy zdecydujemy się na zbyt twardy wałek, możemy odczuwać duży dyskomfort podczas wykonywania ćwiczeń rozluźniających. Z tego też powodu w naszym sklepie oferujemy rollery dopasowane do potrzeb poszczególnych sportowców. W przypadku osób początkujących polecamy przede wszystkim miękkie wałki, które pozwolą nam zapoznać się z działaniem takich akcesoriów i świetnie sprawdzą się wtedy, kiedy nie mamy jeszcze zbyt mocno rozbudowanych mięśni. Warto jednak pamiętać, żeby wraz z poprawą naszych umiejętności oraz czasu ćwiczeń, zmienić roller najpierw na średnio twardy, a następnie na twardy. Dzięki temu skutecznie rozciągniemy mięśnie i tym samym zmniejszymy ryzyko pojawienia się kontuzji.

Rollery do ćwiczeń – który kształt będzie najlepszy?

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rollerami, często nie wiedzą, jaki kształt okaże się dla nich najlepszy. Dużą popularnością cieszą się między innymi rollery podłużne, bardzo dobrze sprawdzające się podczas pracy nad niemalże całym ciałem. Będą idealnym pomysłem na początek, jako że występują w różnych stopniach twardości i grubości. Warto jednak zwrócić uwagę na wielkość wypustek – jeśli będą one zbyt duże i niedobrane do naszego poziomu zaawansowania, mogą wywoływać ból oraz dyskomfort. Oprócz wałków ciekawym rozwiązaniem okazują się piłki do rolowania, zwane również RollBall lub DoubleBall. Piłki do rolowania pozwalają skupić się na danym fragmencie ciała - idealnie nadają się do rozmasowywania stóp, rąk czy klatki piersiowej. Z kolei nieco większe DoubleBall to godny uwagi wybór, kiedy szukamy rollerów do kręgosłupa czy karku.