W INTERSPORT prezentujemy różnorodne akcesoria do jogi, z którymi codzienna praktyka przebiegnie w przyjemny, efektywny sposób. W ofercie sklepu znajdują się rozmaite maty, bez których trudno wyobrazić sobie ćwiczenia, a także kostki czy pasy, które okazują się ważnym wsparciem w uzyskaniu maksymalnej elastyczności ciała bez pomocy drugiej osoby. Zapraszamy do przyjrzenia się przygotowanym przez nas produktom od znanych marek takich jak Energetics, Reebok czy Spokey.


Mata do jogi w sklepie INTERSPORT

Pewne, wygodne podparcie to podstawa w wykonywaniu pozycji jogi. Trudno ćwiczyć na bardzo twardej powierzchni. Skutkuje to nieprzyjemnymi otarciami, bólem, a nawet kontuzjami. Co zatem proponujemy? Jedna z opcji to mata do jogi kauczukowa. To produkt wykonany z naturalnego kauczuku. Należy pamiętać, że waży ona więcej od modeli syntetycznych, nieco szybciej się ściera i początkowo ma specyficzny zapach. Z tych względów najlepiej spisuje się w użytku domowym. Planując częstsze treningi, np. w studio, lepszym wyborem może okazać się mata do ćwiczeń antypoślizgowa z syntetycznego tworzywa.

Jedna z bardzo praktycznych propozycji to mata z PVC – lekka, miękka i stabilna. Produkty z tego materiału dobrze przylegają do podłoża. Podobne właściwości wykazuje tworzywo POE, z którego korzysta m.in. Reebok. W ofercie INTERSPORT znalazły się modele wykonane z połączenia kilku materiałów, np. PE, EVA, TPE. To bezpieczne, przyjemne w użytkowaniu propozycje, które po złożeniu zajmują niewiele miejsca, a przy tym łatwo utrzymać je w czystości. Co więcej, każda mata do jogi antypoślizgowa ma ciekawy kolor lub wzór.

Akcesoria do jogi – kostki, taśmy i koła

Dzięki odpowiednim akcesoriom do jogi prostsze staje się wejście w konkretną pozycję w prawidłowy sposób. To zdecydowanie zwiększa efektywność treningu. Przyrządy przydają się zwłaszcza osobom początkującym, ponieważ wspierają rozciągnięcie spiętych mięśni czy ścięgien. W INTERSPORT dostępne są m.in. kostki z pianki EVA, które wykazują dużą wytrzymałość, a jednocześnie niewiele ważą. Dzięki temu bez trudu można je zabrać na trening. Dodatkowo łatwo je wyczyścić.

Inne akcesoria do jogi użyteczne podczas treningu (także pilatesu czy ćwiczeń ogólnorozwojowych) to koła, czyli doskonałe wsparcie w wygięciach oraz pochyleniach. Pomagają w mocniejszym otwarciu klatki piersiowej, pleców i ramion. Redukują napięcie mięśni czy bóle kręgosłupa. Ponadto zarówno osoby zaawansowane, jak i początkujące docenią zalety pasa do jogi. Przydaje się on w pogłębieniu rozciągania, a także w wykonaniu nowych pozycji. Oferujemy wytrzymałe pasy wykonane z bawełny. Warto również zwrócić uwagę na torby do przenoszenia sprzętu treningowego – praktyczne, a przy tym estetyczne.

Każda mata do ćwiczeń antypoślizgowa, jak i akcesoria do ćwiczeń powstają z bezpiecznych, przyjaznych w użytkowaniu materiałów. W razie pytań bądź wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy do dyspozycji! Zachęcamy również do przyjrzenia się pozostałym produktom w naszym asortymencie.