Pomimo że rugby nie cieszy się w Polsce szczególnie dużą popularnością, jest to piękny sport, który wymaga odpowiedniego wyposażenia. Bez względu na to, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tą dyscypliną, czy chcesz po prostu wymienić swoją dotychczasową piłkę do rugby na nową, w naszym asortymencie odnajdziesz właściwe rozwiązanie. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować w tym zakresie.


Profesjonalne piłki do rugby w ofercie sklepu INTERSPORT

W ramach naszej oferty oddajemy do Twojej dyspozycji piłki rugby od renomowanych producentów takich jak Rhino oraz Wilson, które cechują się ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i codzienną eksploatację. Oprócz tego do ich mocny stron zaliczyć należy zapewnianie użytkownikom stabilnego chwytu, a także strukturę utrudniającą wodzie, błotu i innym zanieczyszczeniom przywieranie. Wspomniane marki efekt ten osiągają m.in. dzięki starannie dobieranym materiałom oraz wzmocnionej względem wyrobów konkurencyjnych konstrukcji.

Świetnym przykładem produktu zgodnego z przedstawionym powyżej opisem może być chociażby piłka do rugby Wilson NFL Duke Replica wykonana z niezwykle trwałej kompozytowej skóry uwzględnionej w ramach niej w formie zszywanych paneli. Obok wytrzymałości poszycia, produkt ten odznacza się również jego dużą chropowatością, co istotnie zwiększa przyczepność. Dodatkowym jej atutem, który z całą pewnością docenią doświadczeni gracze, jest też wypukłe sznurowanie ułatwiające skuteczne podkręcanie.

W INTERSPORT mamy także propozycje dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z opisywanym sportem, takie jak ręcznie szyta piłka rugby Rhino Cyclone Tag. Wyrób ten składa się z trzech warstw i w rękach początkującego świetnie sprawdzi się przede wszystkim z uwagi na zastosowanie specjalistycznej struktury 3D Grip. Ten innowacyjny wzór doskonale stabilizuje chwyt, przekładając się tym samym na większy komfort podczas gry. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszego asortymentu.

Piłka do rugby a do futbolu amerykańskiego – który wariant oferujemy?

Jeśli chodzi o futbol amerykański i rugby piłka w obu dyscyplinach jest bardzo podobna, jednak nieidentyczna. W INTERSPORT proponujemy Ci produkty spełniające wymagania IRB (International Rugby Board), czyli międzynarodowej Rady Rugby, zatem decydując się na zakupy w naszym sklepie, dysponujesz pewnością, że wybierasz wyłącznie spośród prawdziwych piłek rugby.