• Darmowa dostawa od 100zł
  • Darmowy odbiór i zwrot w salonie
  • Możliwość zapłaty w ratach

Buty snowboardowe Męskie

Buty snowboardowe męskie – niezawodne bezpieczeństwo i wysoki komfort jazdy

Sklep sportowy Intersport prezentuje bogatą ofertę wysokiej jakości butów snowboardowych męskich od zaufanych producentów, takich jak Head, Burton czy Northwave. Obuwie o zróżnicowanym designie i właściwościach pozwala na dopasowanie do indywidualnego gustu oraz preferencji nawet w przypadku bardzo wymagających osób.


W zależności od doświadczenia i upodobań możliwy jest dobór sztywności podeszwy i cholewki, systemu wiązania czy umieszczenia jego języka. Większość butów na snowboard męskich z asortymentu posiada uniwersalne zastosowanie. Dzięki temu sprawdzą się one w różnych warunkach: zarówno podczas jazdy w terenie, jak i przy stromych zjazdach w dół lub na przygotowanych trasach.

Buty na snowboard męskie – szeroki wybór w Intersport

Szeroka rozmiarówka obuwia sportowego w Intersport pozwala wybrać standardowe buty snowboardowe męskie 43 lub mniejsze, ale również buty snowboardowe męskie 44 czy większe. Oryginalny, a zarazem elegancki design sprosta zróżnicowanym wymaganiom wszystkich riderów. Oferowane przez nas produkty bazują na szybkoschnących materiałach o właściwościach wodo- i wiatroszczelnych, a także doskonale izolujących ciepło. Poszczególne modele charakteryzują się pochyleniem cholewki pod różnym kątem, co ułatwia dopasowanie do doświadczenia użytkownika. Buty snowboardowe męskie posiadają wyjmowane botki termiczne, które dodatkowo izolują ciepło, zapewniając stopie optymalną temperaturę nawet podczas silnych mrozów.

Jakie buty na snowboard męskie dla początkujących?

Dobór odpowiednich butów snowboardowych może ułatwiać jazdę osobom początkującym. Jeden z kluczowych parametrów obuwia snowboardowego to przyczepność podeszwy. To ona zapewnia wysoką stabilność oraz efektywnie tłumi drgania generowane podczas aktywności. Oprócz odpowiedniej grubości i elastyczności wybrana para powinna gwarantować także pożądaną lekkość, co przekłada się na wyższy komfort podczas długich godzin spędzanych na stoku. Bardzo duże znaczenie ma również dobrze dopasowana cholewka, która usztywnia kostkę i zapobiega kontuzjom.

Warto wybrać buty na snowboard męskie, które posiadają szybki i precyzyjny system wiązania. Doskonale sprawdzą się na przykład te wiązane ruchem obrotowym, które znajdują się w ofercie naszego sklepu. Linka musi zapewniać niezawodną wytrzymałość. Najlepiej zatem wybrać tą stosowaną także w sportach spadochronowych, której używa marka Northwave. Dodatkowe udogodnienie oferują też buty na snowboard z językiem położonym na zewnątrz – ułatwia to ich zakładanie oraz zdejmowanie bez nadmiernego rozsznurowywania obuwia.

W trakcie przymierzania butów snowboardowych warto zweryfikować, czy but wewnętrzny wygodnie leży. Ergonomiczne, dostosowujące się do kształtu stopy wkładki w butach snowboardowych męskich podnoszą wygodę użytkowania. Odpowiada to za komfort termiczny, ale również zapobiega ewentualnemu uciskowi, luzom lub obtarciom. Podobne zadanie mają wzmocnienia na palcach i piętach butów.