Buty skiturowe, profesjonalne buty do skituru

FILTRY

Płeć

Marka

Cena

Akcja

Wyprzedaż
Buty skiturowe damskie Atomic Backland Expert AE5023560
25
Wyprzedaż
Buty skiturowe Atomic Backland Pro CL AE5025900
28
Wyprzedaż
Buty skiturowe Dalbello Quantum Free LTD D2113004
28,5 29,5 27.5 26,5
2 199,00 od 1 899,00
Od 2 199,00
Obejrzałeś/aś 3 z 3 produktów

Buty skiturowe

To, co wyróżnia buty skiturowe to przede wszystkim połączenie dopasowania do stopy i kontroli w trybie zjazdowym. Dobre ocieplenie, stabilna konstrukcja zapewniają bezpieczną wyprawę i efektowne zjazdy.

Buty skiturowe - dopasowanie i ochrona

Buty skitourowe oferują przede wszystkim dwie funkcjonalności, ponieważ są to buty narciarskie, które muszą być przystosowane zarówno do zjazdów, jak i podchodzenia. Buty skiturowe wybrać należy więc bardzo uważnie. Muszą one sprawdzać się w często trudnych warunkach, w trakcie podchodzenia, które w wielu momentach może być naprawdę wymagające. Im lżejsze modele, tym więc lepiej. To jednak nie jedyne oczekiwanie, jakie wobec tych butów można i trzeba mieć.

Przede wszystkim buty skitourowe mocno trzymają kostkę podczas zjazdu oraz umożliwiają pełną kontrolę podchodzenia po stromym stoku. Muszą więc umożliwiać swobodne przechodzenie z trybu zjazdowego (z unieruchomionym stawem skokowym) do podejściowego (z ruchomością stawu skokowego). To wszechstronne buty narciarskie otwierające drogę o zdobywania nowych zimowych szlaków. Tego typu buty muszą jednak posiadać komfortowe dopasowanie, dawać znakomitą kontrolę i pozwalać na przenoszenie mocy w trybie zjazdowym.

Sprawdź również:

Buty skiturowe - swoboda ruchów

Buty skiturowe od pozostałego obuwia narciarskiego odróżniają się przede wszystkim niższą wagą. Mają także specjalnie przystosowaną do chodzenia po górskim terenie podeszwę. Współczesne modele łączą w sobie zestaw najlepszych cech butów narciarskich oraz wspinaczkowych. Liczy się bowiem nie tylko to, że mocno trzymają kostkę w trakcie zjazdu, lecz także gwarantują komfort noszenia po niebezpiecznym, skalistym, często śliskim terenie.

Bardzo ciekawym i sprawdzającym się rozwiązaniem jest dwuczęściowa konstrukcja skorupy i mankietu, która nie tylko pozwala ograniczyć wagę buta, lecz także poprawia sposób, w jaki buty otacza stopę i kostkę. Anatomiczne dopasowanie i wysoka sztywność buta to połączenie, które trudno połączyć tak w butach skiturowych, jak i wspinaczkowych. Nie utrudnia to jazdy, nie przekłada się na ograniczoną swobodę ruchów, a jednocześnie gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa i sprawia, że podejście pod szczyt jest łatwiejsze i mniej energochłonne. W sklepie Intersport znajdziesz modele z dwuczęściowym mankietem z podwójnym ogniwem, które umożliwiają ruch w zakresie ponad 65 stopni. Mankiet na zjazdach jest absolutnie nie do zastąpienia: oferuje bezstratny transfer mocy, poprawia wsparcie i kontrolę nart. Warto zwrócić także uwagę na klamry, które zapewniają skuteczne i płynne zapięcie oraz stabilność boczną.

Jeśli cenisz sobie wygodę, chcesz naprawdę dobrze chronić staw skokowy, a jednocześnie szybko przechodzić z wędrówki na jazdę i na odwrót, koniecznie postaw na nowoczesny model, który wykorzystuje rozwiązania pozwalające na większe pochylenie do przodu, odpowiednie dopasowanie i idealne trzymanie pięty podczas podejść i zjazdów. Istotna w tym kontekście będzie również profilowana podeszwa, od której zależy przyczepność podczas chodzenia i wspinaczki. Ma ona także znaczenie przy przenoszeniu mocy na wiązania i narty.

Buty skiturowe - dlaczego warto je kupić?

Dobre buty skiturowe gwarantuję znakomite dopasowanie, kontrolę i dużą ruchomość skorupy. Ważne jest tutaj konstrukcja samej skorupy, które powinna być maksymalnie lekka, aby zapewniać optymalne osiągi na nartach zjazdowych. Wygodne buty skiturowe są w stanie zapewnić ci ponadto niesamowity naturalny ruch butów. Jest to szczególnie istotne podczas wspinaczki, choć ma także znaczenie przy zablokowanym mankiecie i przejściu w tryb narciarski. Ważne jest precyzyjne dopasowanie butów skiturowych i możliwość ich regulowania bez jakiegokolwiek wysiłku.

Nie bez znaczenia będzie także termoizolacja butów. Muszą być one oczywiście przede wszystkim wygodne, natomiast ochrona przed zimnem również jest ważna. Istotne jest bowiem zarówno to, aby buty chroniły przed zimnem i wilgocią z zewnątrz, ale jednocześnie sama wyściółka powinna być oddychająca. Wysokiej jakości syntetyczne mikrowłókna stosowane w butach skiturowych świetnie spełniają te wymagania. Z jednej strony gromadzą cząsteczki powietrza, przez co znakomicie zatrzymują ciepło, z drugiej - charakteryzuje je bardzo dobra oddychalność i odporność na działanie wilgoci. Przy wyborze butów, zwróć także uwagę, czy producent zapewnia, że włókna zachowują swoje właściwości po praniu w warunkach domowych i w pralniach chemicznych.

Buty skiturowe - sprawdź ofertę sklepu Intersport

W sklepie internetowym Intersport znajdziesz buty skiturowe najwyższej jakości, które świetnie sprawdzają się w naprawdę trudnych i wymagających zimowych warunków. W naszej ofercie butów czekają wyłącznie modele sprawdzonych, najlepszych na rynku producentów, których marka mówi sama za siebie. Wyróżnia je lekkość, idealne dopasowanie, buty z wyprofilowaną podeszwą. Sprawa dostępne rozmiary i znajdź model idealnie dopasowany do twoich potrzeb.