Sakwy rowerowe sprawdzą się podczas podróży lub zakupów. Sprawdź ofertę sakiew rowerowych INTERSPORT i wybierz sakwę dla siebie!

Sakwa rowerowa - niezastąpiona podczas rowerowych podróży

Sakwa rowerowa najlepiej sprawdzi się podczas rowerowych wycieczek. Jeśli wybieracie się na zwiedzanie okolicy na rowerze, musicie się w nią wyposażyć. Umożliwi Wam wygodne przewożenie najpotrzebniejszych rzeczy. Rowerowa sakwa może być montowana pod siodełko, na kierownice lub na bagażnik. Sami musicie określić, która z nich będzie dla Was najwygodniejsza. W naszej ofercie posiadamy sakwy takich marek jak Topeak, Toro, Giant, Romet, Ortlieb, Abus.

Sakwa do roweru sprawdzi się również dla miejskich rowerzystów. Będą mogli spakować tam najpotrzebniejsze rzeczy wybierając się do szkoły czy pracy. Szczególnie w ciepłe dni jest to lepsze rozwiązanie niż plecak, pod którym mogą spocić Wam się plecy. Sakwa rowerowa Sakwa na rower damska może być w postaci torebki na ramię. Jeśli dużo ze sobą nie zabieracie to z pewnością pomysł dla Was. Będzie również modnie wyglądać. Do przewożenia najpotrzebniejszych kluczy i sprzętu, który zawsze musicie mieć przy sobie, będzie sakwa pod siodełko. Może być ona niewielkich rozmiarów, w zależności od tego co w nią schowacie. Najlepiej mieć w niej klucze rowerowe i łatki na opony.

Sakwa rowerowa pod siodełko może być mocowana na rzep lub na zatrzask. Nie musicie jej wozić zawsze ze sobą. Jeśli umieścicie w niej ważniejsze rzeczy, na przykład dokumenty, łatwo możecie ją odpiąć i zabrać ze sobą. Jeśli jednak przewozicie w niej pieniądze czy wartościowe rzeczy, lepiej by była to sakwa wodoszczelna. Wybór, zarówno rozmiarów jak i wyglądu, jest ogromny. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Sakwa rowerowa na bagażnik - najbardziej pojemne sakwa

Sakwa rowerowa na bagażnik może być najbardziej pojemna i najbardziej wytrzymała. Jednak warunkiem jest to, by była wykonana z najlepszych materiałów. Materiał musi być odporny na przetarcia i rozdarcia, ale nie może być sztywny. Sakwa na bagażnik rowerowy powinna być w pełni szczelna. Najlepsze sakwy, oprócz tego, że są wodoszczelne, mają dodatkowy kaptur. Kaptur ten zabezpiecza nasz bagaż przed ulewnym deszczem.

Sakwa na bagażnik umożliwia regulowanie rozmiaru

Duża sakwa na bagażnik może mieć pojemność nawet 66 litrów. Jednak jeśli nie potrzebujecie aż tak dużej pojemności, możecie zmniejszyć objętość. Zmniejszyć ją możecie przez ściągnięcie kaptura, oraz ciaśniejsze zrolowanie kieszeni.

Najlepsze na zakupy będzie sakwa rowerowa na kierownicę

sakwa rowerowa na kierownice

Sakwa rowerowa na kierownicę będzie najbardziej przydatna na zakupy. Takie sakwy posiadają przeważnie łatwe zamknięcia na sznurki, które pozwalają na szybki dostęp do środka. Są również bardzo łatwe w montażu na kierownicę. Sakwa na kierownice musi mieć też stabilny stelaż. Stelaż ten pozwala na stabilność podczas pakowania i rozpakowywania zakupów. Jest to ważne, szczególnie przy dużych torbach, by nie załamywały się one do środka. Wtedy pakowanie zakupów staje się dużo mniej wygodne.

Sakwa na kierownicę - również na mniejsze przedmioty

Sakwa na kierownicę powinna mieć również mniejszą kieszonkę. Taka kieszonka pozwoli Wam na łatwiejsze znalezienie portfela czy kluczy. Dzięki niej nie będziecie musieli długo szukać w torbie drobnych przedmiotów. Dobrze też, by taka sakwa miała odblask, byście po zmroku byli bardziej widoczny.

Sakwa rowerowa na ramę przeważnie jest w kształcie trójkąta

Sakwa rowerowa na ramę służy przeważnie do przewożenia narzędzi oraz zapasowych dętek. Powinna być zawieszona tak, by stawiała jak najmniej oporu podczas jazdy i tak, by była jak najlepiej dostępna. Przymocować ją należy jak najbliżej siodełka, w tylnej części ramy. Sakwa rowerowa na bagaznik Sakwa na ramę przeważnie mocowana jest na rzepy. Dzięki temu łatwo ją ściągnięcie w razie potrzeby.

Bardzo dobre sakwy są dodatkowo usztywnione i posiadają szerokie otwarcie, by łatwo było wyciągnąć narzędzia. Sakwa pod ramę może też być montowana w przedniej części ramy. Są to jednak mniejsze sakwy, do których dostęp może być utrudniony. Elastyczne zapięcia pozwolą na dopasowanie do praktycznie każdego roweru.

Sakwa rowerowa na telefon - organizer do przewożenia smartfonów

Sakwa rowerowa na telefon musi pozwalać na łatwy dostęp do niego. Jeśli wybieracie się na dłuższe wycieczki w nieznany teren, zaopatrzcie się w takie sakwy, które mają przezroczystą pokrywę. Dzięki temu będziecie widzieć GPS. Sakwa na telefon musi być łatwa w montażu. Najlepiej, by była mocowana na zatrzaski do kierownicy.

Większość przezroczystych pokrywa pozwala również na łatwą obsługę przez folię. Lepsza sakwa na telefon do roweru będzie również wyposażona w osłonę przeciwdeszczową. Dodatkowo sakwy te mogą mieć kieszonki na mniejsze przedmioty przewożone zawsze pod ręką. Posiadają również odblaski, dzięki czemu będziecie widoczni w nocy.