Rowery crossowe

Dla każdego, kto chce zacząć rowerową przygodę, ale nie wie, na jaki pojazd się zdecydować, idealnym rozwiązaniem będzie uniwersalny i wszechstronny rower crossowy. Z powodzeniem sprawdzi się w roli pojazdu turystycznego oraz miejskiego i bez problemu poradzi sobie z różnego typu podłożem. To bardzo dobre połączenie większości cech roweru górskiego oraz modelu szosowego. Sprawdzi się szczególnie w przypadku osób jeżdżących na zróżnicowanym terenie. Dostępne w naszym sklepie rowery crossowe Giant, Romet i Liv umożliwiają dopasowanie pojazdu spełniającego indywidualne wymagania zarówno w zakresie technicznym, jak i wizualnym.

Rower cross – idealny do lasu i na ulicę

Pomimo faktu, że rowery crossowe sprawdzają się nie tylko na asfaltowych drogach, trzeba pamiętać, że na wyjątkowo ekstremalne trasy warto wybrać się na rowerze górskim. Cross doskonale poradzi sobie natomiast na leśnych i polnych drogach, a także na miejskich ulicach czy ścieżkach rowerowych. Zakup takiego pojazdu to świetny pomysł dla kogoś, kto po prostu lubi jeździć na rowerze i wykorzystuje go do różnych celów. Jest na tyle uniwersalny, że rano można jechać nim do szkoły lub pracy, a po południu na wycieczkę za miasto.


Rower crossowy – najważniejsze cechy

Jedną z bardziej charakterystycznych cech rowerów crossowych są ich opony - nieco cieńsze od tych montowanych w pojazdach górskich, ale też grubsze od opon w rowerach szosowych. Dzięki temu rower cross zapewni komfortową jazdę zarówno po wyboistych bezdrożach, jak i po gładkiej nawierzchni. Dodatkową zaletę stanowi duża liczba przełożeń, co ma niebagatelne znaczenie, jeśli chcemy opuścić wygodną przestrzeń miejską i ruszyć w teren. Rowery crossowe wyróżniają się też lekką konstrukcją oraz tym, że kierownica znajduje się wyżej niż siodełko, co pozwala na przyjęcie wygodnej pozycji podczas jazdy. Wszystkie wspomniane cechy powodują, że rowery typu cross słusznie cieszą się popularnością wśród rowerzystów chcących czerpać radość z bliższych i dalszych wycieczek.