Jogging to Twoja pasja? Lubisz biegać niezależnie od pory dnia, roku i warunków panujących na zewnątrz? Niestety, powietrze, którym oddychasz podczas biegu, prawdopodobnie jest zanieczyszczone, a tym samym może negatywnie wpływać na zdrowie i samopoczucie. Możesz temu jednak zaradzić. Maska przeciwsmogowa sportowa pomoże Ci zabezpieczyć drogi oddechowe przed zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu.


Maseczka przeciwsmogowa z filtrem – dla zdrowego i bezpiecznego oddychania

Smog w Polsce jest zjawiskiem coraz powszechniejszym, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy w wyniku ogrzewania domów wzrasta poziom zanieczyszczeń w powietrzu. Szkodliwe pyły, kurz i inne zanieczyszczenia nie tylko działają negatywnie na samopoczucie, ale są też groźne dla zdrowia. Smog może przyczyniać się do powstawania bólów głowy, trudności z oddychaniem, ale też w dłuższej perspektywie do wylewów, zawałów, niewydolności nerek, a nawet nowotworów. Dlatego ochrona układu oddechowego jest tak ważna.

Wysokiej jakości maska przeciwsmogowa z filtrem zapobiega przedostawaniu się pyłów i kurzu do układu oddechowego. Profesjonalny produkt zatrzymuje niemal 100% lotnych związków i innego rodzaju zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. W ten sposób zapobiega występowaniu niepożądanych objawów wynikających z przedostania się zanieczyszczeń do organizmu.

Praktyczna i wygodna maska przeciwsmogowa sportowa

W asortymencie sklepu INTERSPORT znajdziesz szeroki wybór maseczek przeciwsmogowych od renomowanych producentów. Maska Viking, UYN, Dragon oraz innych marek chroni układ oddechowy przed pyłem i kurzem, a jednocześnie zapewnia komfort podczas joggingu lub innych aktywności. Specjalna konstrukcja sprawia, że w maseczce łatwo się oddycha, co jest niezwykle ważne podczas intensywnego biegu. Nie musisz się zatem obawiać trudności ze złapaniem powietrza czy niedotlenienia podczas joggingu. Elastyczne zaciski i mocne rzepy ułatwiają dopasowanie maski przeciwsmogowej do twarzy oraz obwodu głowy.

Specjalistyczna maska przeciwsmogowa jest wyposażona w filtr zatrzymujący smog, aerozole oraz pyły PM10 i PM2,5. Nasza oferta obejmuje maseczki z filtrem HEPA, które pochłaniają cząsteczki o wielkości od 0,3 do 2,5 μm, a także filtrem węglowym zatrzymującym zanieczyszczenia o rozmiarze nawet 0,1 μm. Profesjonalna maseczka przeciwsmogowama niezbędne atesty i certyfikaty potwierdzające jej jakość i skuteczność pochłaniania zanieczyszczeń.

Maska przyda się podczas joggingu, ale nie tylko – możesz ją z powodzeniem nosić podczas innych aktywności sportowych, a także na co dzień, np. w drodze do pracy. Viking maska jest też przydatna w okresie zimy, gdy chroni drogi oddechowe przed ostrym, lodowatym powietrzem.