Profesjonalne rakiety tenisowe

Tenis to sport, który wzbudza emocje zarówno wśród osób, które je uprawiają, jak i tych, którzy śledzą losy swoich ulubionych zawodników. Jest on bardzo popularną formą aktywności fizycznej osób w każdym wieku. Właściwe rakiety tenisowe to jeden z elementów, o który należy zadbać, przygotowując się do gry. Dobrze zaprojektowana rakieta do tenisa ziemnego pomaga w uzyskiwaniu coraz lepszych wyników na treningach.

Podobnie jak sprzęt do innych dyscyplin sportowych, rakieta tenisowa, jeśli jest złej jakości, może nie tylko popsuć dobrą zabawę, ale również znacząco wpłynąć na osiągnięcia zawodnika. W sklepie internetowym możecie nabyć profesjonalne rakiety tenisowe, które sprawdzą się zarówno w przypadku osób grających okazjonalnie lub amatorsko, jak i tych, którzy regularnie trenują, wciąż podnosząc swoje umiejętności oraz doskonaląc technikę. Odpowiednio wykonane rakiety do tenisa ziemnego charakteryzują się między innymi właściwym wyważeniem, wygodną rączką do trzymania rakiety, a także trwałością materiałów, z których zostały zrobione. W naszym sklepie oferujemy rakiety tenisowe takich renomowanych producentów jak Head, Wilson, Babolat, TECNOPro, którzy specjalizują się w tworzeniu rakiet dla światowej sławy zawodników grających w tenisa ziemnego. Bez względu na poziom zaawansowania, wiek czy płeć, Intersport oferuje szeroki wybór rakiet do tenisa ziemnego, które można na podstawie ich parametrów dopasować do osobistych preferencji i upodobań grającego.

 

Rakiety do tenisa dla początkujących i zaawansowanych

W zależności od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem, jakim jest tenis, czy pierwsze lekcje masz już dawno za sobą, w naszym sklepie znajdziesz odpowiednie dla siebie rakiety tenisowe. Gracze początkujący, o ile wcześniej nie uprawiali sportu, gdzie wykorzystuje się siłę mięśni rąk, jak na przykład squash, zazwyczaj nie są fizycznie przystosowani do tego, aby używać rakiet dla zaawansowanych. Odwrotna sytuacja jest w przypadku osób z większym doświadczeniem w tenisie, które większe postępy będą robić, używając rakiety do tenisa ziemnego dla zawodników o wyższych umiejętnościach. Należy pamiętać, że poziom gry to nie jedyne kryterium, którym trzeba kierować się podczas wyboru rakiety do tenisa. Oprócz zdolności ważne są także takie kwestie jak tężyzna fizyczna gracza, siła i wzrost, które determinują to, jaką rakieta do tenisa ziemnego będzie mieć masę oraz długość.

 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru sprzętu do tenisa?

Istotne parametry w przypadku zakupu sprzętu sportowego, jakim jest rakieta do tenisa to:

  • wielkość i kształt główki
  • długość rakiety
  • waga rakiety
  • balans (środek ciężkości)
  • sztywność ramy

 

Wielkość i kształt główki, jakie mają rakiety do tenisa, wpływają na siłę uderzenia piłki. Im większa główka, tym większa będzie siła, z jaką poleci piłeczka. Duża powierzchnia odbicia daje również większą szansę trafienia osobom początkującym. Bardziej zaawansowani gracze chętniej wybierają rakiety tenisowe o mniejszych główkach (do 100 cali), dzięki czemu zachowują kontrolę nad kierunkiem lotu odbitej piłki.

 

Długość rakiety dobiera się do wzrostu gracza. Przyjęto, że osoby dorosłe używają rakiet o długości przynajmniej 68 cm. Krótszy sprzęt jest przeznaczony raczej dla dzieci lub osób poniżej 150 cm wzrostu. Rakiety dla dorosłych mogą być dłuższe, jeśli graczowi zależy na tym, aby zwiększyć siłę uderzenia i zasięg. Należy pamiętać, że taka rakieta daje mniejszą kontrolę nad lotem piłki.

 

Waga rakiety to czynnik niezwykle istotny w przypadku doboru odpowiedniego sprzętu do tenisa. Dorośli gracze, którzy dopiero zaczynają przygodę z tenisem, powinni postawić na rakiety o ciężkości od 250 gramów. Zaawansowani chętniej sięgają po rakiety tenisowe o wadze przekraczającej 300 gramów. Ważne jest, żeby rakieta nie obciążała nadmiernie nadgarstka tenisisty i pozwalała na swobodne manewry.

 

Rakieta tenisowa może mieć środek ciężkości w rączce, w główce lub rozłożony równomiernie po całej rakiecie. Łatwiejsze do manewrowania są rakiety tenisowe, których balans znajduje się w rączce. Silniejsze uderzenia daje natomiast balans w główce rakiety. Oznacza to, że gracz może włożyć mniej siły w odbicie piłki. Równomiernie dociążona rakieta to kompromis pomiędzy zwrotnością i siłą.

 

Sztywność ramy, jaką ma rakieta tenisowa to parametr wyznaczany jednostkami RA, który określa, jak bardzo rama rakiety odkształca się w kontakcie z piłką. Im bardziej elastyczna rama, tym słabsze uderzenie oraz mniejsze przenoszenie wibracji na nadgarstek. Sztywniejsza rama gwarantuje silniejsze odbicia, lecz sprawia, że więcej drgań jest odczuwalnych przez gracza.

 

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się ze sprzętem tenisowym dostępnym w naszym sklepie. Jeśli któraś rakieta tenisowa wzbudzi Twoje zainteresowanie, serdecznie zapraszamy do zakupu za pośrednictwem naszej platformy. W przypadku pytań, skontaktuj się z nami, a postaramy się odpowiedzieć na wszelkie nurtujące pytania.