Chcesz zabezpieczyć buty lub odzież przed przemakaniem? Sprawdź szeroką ofertę impregnatów INTERSPORT i wybierz impregnat jaki potrzebujesz!

Impregnat do butów, kurtek, skóry i innych tkanin - sprawdź dostępne preparaty.

Impregnat do butów

Zakupione buty, sandały trekkingowe w trakcie używania narażone są na wiele czynników atmosferycznych. Podstawową cechą dobrych butów czy nawet kurtek jest ich wodoodporność i wytrzymałość. Nowe obuwie czy inna nieprzemakalna odzież jest przez producenta odpowiednio zakonserwowana.

Jednak z czasem wymaga odpowiedniego dalszego zabezpieczenia, głównie przed przemakaniem. Dlatego w celu ochrony stosujemy impregnat do butów. Impregnacja butów pozwoli nam dalej cieszyć się bezpieczeństwem i komfortem. Duża wilgoć w bucie to dyskomfort, który może doprowadzić do odparzeń, a co gorsze do szybkiego wychłodzenia organizmu.

Dlatego impregnat do butow należy stosować regularnie, po każdym używaniu w trudnych warunkach atmosferycznych. Szczególnie jeśli obuwie jest narażone na wodę, błoto czy śnieg. Niekiedy zadajemy pytanie jak impregnować buty?

Jeżeli w zewnętrzną powłokę obuwia nasiąka woda, to znaczy, że jest czas na impregnację. Usuwamy zanieczyszczenia, przecieramy na mokro i po wysuszeniu przystępujemy do wcierania lub spryskiwania odpowiednio dobranym impregnatem. Pamiętamy, że impregnat do obuwia należy również stosować na szwy, w miejsca klejenia i na krawędzie języka.

Wybierając impregnat hydrofobowy: Stosować płyn czy spray hydrofobowy?

Po wstępnym oczyszczeniu powierzchni możemy po około godzinie nałożyć drugą warstwę preparatu np. spray hydrofobowy. Impregnat hydrofobowy czy preparat hydrofobowy. Dopiero po przeprowadzeniu takiej czynności możemy mieć pewność, że przedłużymy żywotność naszych butów.

Środek hydrofobowy na bazie krzemu to inaczej impregnat hydrofobowy do butów, którego stosowanie sprawi, że buty dalej będą się sprawdzać w ekstremalnych warunkach pogodowych. Stosowanie jest proste, chwytamy za puszkę i pryskamy wszędzie tam, gdzie nie chcemy wody. Działa naprawdę skutecznie. Rzadziej do zabezpieczenia butów stosuje się płyn hydrofobowy.

impregnat hudrofobowy

Możesz stosować impregnat do kurtek, tkanin, a nawet impregnat do namiotu!

W naszej ofercie również znajdziesz bardzo skuteczny impregnat do kurtek, impregnat do tkanin czy impregnat do namiotu. Zasada używania preparatów jest podobna do tej przedstawionej w przypadku konserwacji obuwia. Impregnat do odzieży ma zastosowanie najczęściej do zimowych kurtek, gdzie zastosowano nieprzemakalne materiały.

impregnat do kurtek tkanin

Impregnat nikwax tech wash jednym z bardziej docenianych preparatów.

Impregnat nikwax opinie tego produktu są najczęściej pozytywne. Wiodąca, światowa firma NIKWAX proponuje bardzo skuteczny impregnat do butów, tkanin i skóry. Impregnat utrudnia osadzaniu się brudu i podnosi właściwości wodoodporne buta. Nikwax tech wash, tx direct wash in - środek czyszczący i zabezpieczający, numer jeden, łatwy w użyciu, bezpieczny oraz wydajny przeznaczony do odzieży przeciwdeszczowej.

Nikwax impregnat bardzo skuteczny preparat, również do czyszczenia i pielęgnacji odzieży i sprzętu sportowego. Ponadto polecamy odświeżający środek do czyszczenia i pielęgnacji syntetycznej bielizny technicznej oraz odzieży ze zdolnością przenoszenia wilgoci na zewnątrz o nazwie nikwax basewash. Zapobiega gromadzeniu się zapachów i przyspiesza schnięcie.

Czy warto stosować impregnat do nubuku?suede

Kiedy twoje obuwie nasiąknie wodą używaj impregnat do nubuku firmy nikwax nubuck proof. To środek, który przedłuży żywotność Twoich butów. Dzięki możliwości zakupu w sklepie INTERSPORT - nubuk impregnacja jest powszechna i skuteczna. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Czy impregnat do zamszu nie zniszczy jego wyglądu?

Nikwax nubuck proof to również idealny impregnat do zamszu. Stosowany zgodnie z instrukcją producenta nie zniszczy skóry zamszowej. Specjalnie zaprojektowany preparat pozwala na zachowanie struktury zamszu. Impregnat do butów zamszowych nakłada się na mokre buty atomizerem lub gąbką. W ten sposób odnawia warstwę hydrofobową.

Impregnat do skóry również się sprawdzi!

Nikwax w swojej ofercie proponuje impregnat do skóry, który utrzymuje sztywność, strukturę i właściwości oddychające. Dobrze się sprawdzi jako impregnat do butów skórzanych. Internauci w celu dokonania zakupu skutecznego środka do zabezpieczenia swoich skórzanych butów najczęściej używaj takich słów kluczowych jak: impregnacja skóry czy impregnacja butów skórzanych.