Jakie skarpety wybrać na wędrówki? Sprawdź ofertę skarpet trekkingowych INTERSPORT i wybierz skarpety dla siebie!

Jakie wybrać skarpety trekkingowe damskie, męskie?

Wygodne, dobrze dopasowane buty trekkingowe to jeszcze nie wszystko dla komfortu naszych nóg. Dlatego musimy przemyśleć zakup odpowiednich skarpet. W tym zakresie posiadamy skarpety trekkingowe damskie, męskie o różnej grubości, amortyzacji czy zastosowanych materiałach. Specjaliści INTERSPORTU pomogą wybrać te najbardziej odpowiednie, które będą gwarancją pełnego zadowolenia.

skarpety trekkingowe damskie męskie

Skarpety trekkingowe zimowe pomogą utrzymać ciepło stopy nawet przy dużych mrozach.

Nie wszyscy do tematu, skarpety trekkingowe zimowe podchodzą odpowiedzialnie. W końcu skarpeta jest najbliższa ciału stopy i może powodować otarcia czy nawet bolesne rany. Idealne skarpety mają niebagatelny wpływ na nasz komfort podczas długich wędrówek.

Skarpety trekkingowe na lato - czy warto kupować droższe?

Skarpety trekkingowe na lato pełnią podobną funkcję co bielizna termoaktywna. Zadaniem takich skarpet jest odprowadzanie na zewnątrz nadmiernej ilości wilgoci. Tym samym reguluje wewnętrzną temperaturę w bucie. Dlatego do ich wytworzenia stosuje się najlepsze materiały.

Przykry zapach i nadmierna wilgoć do głównie domena skarpet wełnianych. Naprawdę warto kupować do tego celu droższe skarpety, bo ma to bezpośredni związek z jakością, trwałością i komfortem. Doskonałe skarpety trekkingowe letnie damskie to takie, które zawierają duży procent wełny merino oraz włókien syntetycznych. Skarpety takie gwarantują skuteczną wentylację. Zapytaj sprzedawcę o skarpety do butów trekkingowych na lato.

Najbardziej popularne marki skarpet to skarpety trekkingowe merino, coolmax, 4f.

skarpety trekkingowe

Wielu pasjonatów aktywnej formy spędzania wolnego czasu, w sklepie INTERSPORT zaopatrzyło się na wyprawy w skarpety trekkingowe merino. Merino to rodzaj wełny, pochodzącej od merynosów - owiec, bezkonkurencyjnej na trudne, ekstremalne warunki terenowe i pogodowe. To z tych owiec, które żyją w trudnych warunkach - Nowa Zelandia czy Alpy Południowe, gdzie temperatury sięgają ponad 40 stopni Celsjusza, pozyskuje się wełnę, tak ważną dla miłośników turystyki i sportu.

INTERSPORT w tym temacie proponuje dla swoich klientów znaną odzież z nowoczesnego włókna jakim jest coolmax, przeznaczone do szycia bielizny termoaktywnej oraz świetną polską markę 4f. Pamiętaj, że skarpety trekkingowe sprawdzają również się do butów narciarskich czy snowboardowych.

Skarpety turystyczne dobierz odpowiednio do pogody.

Mamy bardzo duży wybór skarpet na rynku autdoorowym. Jak natomiast wybrać te naprawdę dobre. Najważniejszy materiał, który charakteryzuje dobre skarpety turystyczne to: syntetyk i wełna merino. Dobre skarpety turystyczne muszą też mieć swoją cenę. Jednak na rynku jesteśmy bardzo konkurencyjni. zapraszamy na nasze strony internetowe i do stacjonarnych sklepów na terenie całego kraju. Również jesteśmy na wielu rynkach Europy.

Jakie kupić skarpety do butów trekkingowych?

Staraj się dowiedzieć jakie skarpety do butów trekkingowych będą odpowiednie latem, a jakie zimą. Decydują o tym materiały z jakich skarpety są uszyte. Zapis na metce logo Coolmax kwalifikuje produkt jako typowo letni, natomiast wykorzystanie thermolite czy primaloftu umieszcza na półce z odzieżą zimową. Zwróć uwagę na to, że skarpety syntetyczne również posiadają różną grubość. Kupuj w sklepie INTERSPORT bo tutaj możesz liczyć na bezpieczne zakupy. Odkryj nasz potencjał.

Skarpety do trekkingu zapewnią ochronę i odpowiednią oddychalność Waszym stopom.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego włókna poliestrowego jakim jest coolmax skarpety do trekkingu zapewnią doskonałą wentylację nóg i utrzymanie suchej powierzchni skóry co wyprawach jest sprawą bardzo istotną. Nieprawidłowo dobrane skarpety mogą zniweczyć nasze plany dotarcia bezpiecznie do celu.