2005 Hintertux

Multitest narciarski zorganizowany przez MAKS SPORT w dniach 29.04.-03.05. 2005 r. był pod każdym względem bardzo udany. Kolejny wyjazd narciarski - nowe doświadczenia i zadowoleni narciarze.

Hotel Waldfriede **** z basenem i sauną spełnił nasze wszystkie oczekiwania, jedzenie było bardzo smaczne, pogoda super, a duży wybór nart z kolekcji 2005/2006 - zadowolił wszystkich, nawet najbardziej wybrednych koneserów narciarstwa.

Było wspaniale! Pogoda nas rozpieszczała już od pierwszego dnia pobytu. Niestety niektórzy zlekceważyli majowe słońce i jego bardzo mocne promienie, co skończyło się silnymi poparzeniami skóry. Na szczęście po doświadczeniach z ubie- głego roku, byliśmy już na to przygotowani i serwowaliśmy uczestnikom po kolacji - Pantenol na "bąble".

Łącznie w testach wzięło udział 89 osób z całej Polski.

W programie wyjazdu zaproponowaliśmy naszym klientom testowanie łącznie ok. 100 par nart z "najwyższej półki cenowej". Tradycyjnie zastosowaliśmy metodę podziału na grupy wg stopnia zaawansowania jazdy, które były prowadzone przez polskich instruktorów MAKS SPORT CLUBU. Każda grupa miała okazję przetestować narty podzielone wg marek producentów. Jazda w grupach trwała do godz. 12:00, później wszyscy jeździli na dowolnym sprzęcie.

Nasza bardzo liczna ekipa została zauważona przez Austriaków, a marka MAKS SPORT zaczęła być rozpoznawalna również poza granicami Polski.

Rozbiliśmy bazę na 2660 m n.p.m. a nasz zespół serwisowy przez cały czas pomagał przestawiać klientom wiązania, dzięki czemu, ku zdziwieniu wszystkich w ciągu jednego dnia mogliśmy przetes- tować minimum 5-7 par nart.

Po wysiłku na stoku, każdy korzystał z możliwości regeneracji sił w saunie i na basenie, a wieczorami.....
organizowaliśmy pokazy i prelekcje doty- czące wprowadzanych przez producentów w najbliższym sezonie nowości sprzę- towych.

Pierwszy wieczór poświęcony był prezen- tacji nowej kolekcji nart i odzieży narciarskiej prowadzonej przez mena- dżerów MAKS Sport.

Podczas drugiego wieczoru poprosiliśmy naszego honorowego gościa Wiceprezesa Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Instruktora Wykładowcę p. mecenasa Ludwika Żukowskiego, o udzielenie uczestnikom kilku fachowych porad dotyczących techniki jazdy na nartach oraz stosowania zasad bezpieczeństwa na stoku.
Spory dotyczące starej i nowej techniki jazdy (czy wąsko, czy szeroko?) zostały rozstrzygnięte w dwóch podstawowych sformułowaniach:
1. "Należy dostosowywać swoją technikę jazdy do zmiennych warunków śniego- wych i ukształtowania terenu" (inaczej bowiem jeździ się w puchu, na muldach, wąskich przesmykach i szerokich trasach świetnie przygotowanych) oraz
2. "Dobry narciarz to narciarz radzący sobie w każdych warunkach!"

Świetna pogoda umożliwiła nam w drugim i trzecim dniu jazdy przeprowadzenie analizy video dla wszystkich klientów i wykonania ponad 500 zdjęć, które zostaną umieszczone na stronie w formie linku. Trzeci wieczór poświęciliśmy na projekcję materiału filmowego ze stoku oraz przeprowadzenie analizy video - dla chętnych uczestników wyjazdu.

Dodatkową atrakcją testów były prototypy SNOW TRIKKE - urządzenia zastępującego klasyczne narty. Na jednej z wieczornych prezentacji przedstawiciel marki TRIKKE w Polsce scharakteryzował pokrótce sposób jazdy na tym nowym śnieżnym pojeździe. Łatwa i przyjemna technika jazdy oraz dostarczająca dużą dawkę adrenaliny Snow TRIKKE miała wielu zwolenników.

Wszystko było prowadzone w przyjaznej atmosferze, więc uczestnicy testów również odpłacali nam uśmiechem i życzliwością. Duża furorę zrobiła grupa "Body carvingowa" - pani Ani. Uczestnicy nie odstępowali jej nawet na krok - chcąc zgłębić tajniki nowoczesnej zabawy na śniegu. Bardzo ważny dla nas jako organizatorów był fakt, iż przez 4 dni bardzo intensywnej jazdy - nie odnotowano, żadnych poważnych kontuzji.

Trzeba z zadowoleniem przyznać, że pomimo tak dużej grupy integracja przebiegała bardzo szybko. Wszyscy poznawali się w autokarze, grupach narciarskich, w których jeździli oraz na nocnych biesiadach na pięknym tarasie w hotelu. Co było interesujące - coraz większy procent "testerów" stanowią kobiety! Wszystkie były bardzo dzielne! Jeździły nie tylko na nartach z kolekcji damskiej, ale również na nartach zawodniczych.

W testach uczestniczyła również pani Zofia Majerczyk - Rumińska z Zakopanego - trener narciarstwa, reprezentantka Polski z teamu "Sióstr Majerczyk", fizykote- rapeutka i zarazem ciotka Jagny Marczułajtis.

Uczestnicy testów byli zadowoleni, a my jako organizatorzy mamy nadzieję, że spełniliśmy ich oczekiwania. Dzięki fachowym poradom pracowników MAKSA oraz przygotowanym prezentacjom uczestnicy testów wyrobili sobie własne zdanie na temat nowości narciarskich w sezonie 2005/2006, a przede wszystkim intensywnie odpoczęli od wypełnionych pracą dni.

Na koniec wyjazdu każdy otrzymał certyfikat ukończenia testów, książkę p. Kazimierza Szczęsnego "Narciarstwo Współczesne" oraz 15% bon rabatowy na zakup sprzętu sportowego w sieci sklepów sportowych MAKS SPORT.

Dziękując wszystkim uczestnikom za zaufanie jakim nas obdarzyli korzystając z dotychczasowej oferty, już dziś zapraszamy na kolejne multitesty narciarskie z MAKS SPORTEM, które odbędą się podczas długiego weekendu listopadowego - w terminie 10.11.-13.11. 2005 roku.

Prosimy pomyśleć już dziś o zaplanowaniu weekendu listopadowego i rezerwacji miejsc! TERMIN ZGŁOSZEŃ - do 25 października 2005 r. Szczegóły podamy na naszej stronie internetowej w sierpniu!