2005 Kaprun

Jak co roku na jesień, sieć specjalistycznych sklepów sportowych MAKS SPORT zorganizowała w dniach 10-14 listopada 2005 roku dla swoich klientów multitest narciarski w celu zapoznania potencjalnych odbiorców z nową kolekcją sprzętu zimowego oferowanego przez największe firmy narciarskie.

Tym razem wybraliśmy Kaprun i Hotel zur BURG**** z basenem , sauną oraz jazdę na lodowcu Kiztsteinhorn.

Śniegu niestety było bardzo mało, gdyż tegoroczna jesień była nad wyraz ciepła i sucha. Można było jeździć głównie tylko na górnych orczykach i jednej długiej trasie prowadzącej do Alpin Center. Aby jednak minusy równoważyły się z plusami trzeba zaznaczyć, iż pogoda była rewelacyjna jak na tą porę roku - słońce i temperatura w okolicy 0-2 stopni zachęcały do korzystania z narciarstwa.

Dodatkowo mieliśmy dużo szczęścia, gdyż jak się okazało w Kaprun trenowała polska kadra skoczków a wraz z nią nasz mistrz skoków Adam Małysz. Choć bardzo zmęczony pozwolił nam sobie zrobić zdjęcie grupowe. Myślę, że te chwila utkwi w pamięci wielu z nas gdyż rzadko się zdarza taka okazja.

Łącznie w testach wzięło udział 111 osób z całej Polski.

W programie wyjazdu zaproponowaliśmy naszym klientom testowanie łącznie ok.150 par nart z "najwyższej półki cenowej" . Tradycyjnie już zastosowaliśmy metodę podziału na grupy wg stopnia zaawansowania jazdy, które były prowadzone przez polskich instruktorów MAKS SPORT CLUBU.

Każda grupa miała okazję przetestować narty podzielone wg marek producentów i skorzystać ze wskazówek instruktorów. Jazda trwała do godz. 12.00, później wszyscy jeździli na dowolnym sprzęcie. Doświadczeni pracownicy serwisu czuwali nad wszystkim pomagając podczas wymian sprzętu na stoku oraz przygotowując narty na kolejny dzień testów.

Tradycyjnie już po wysiłku na stoku, każdy korzystał w hotelu z możliwości regeneracji sił w saunie i na basenie, a wieczorami..... organizowaliśmy pokazy i prelekcje dotyczące wprowadzanych przez producentów w najbliższym sezonie nowości sprzętowych.

Pierwszy wieczór poświęcony był prezentacji nowej kolekcji nart prowadzonej przez Prezesów Firmy MAKS SPORT. Podczas drugiego wieczoru instruktorzy w grupach analizowali technikę jazdy uczestników próbując podpowiedzieć im jak poprawić swoją sylwetkę podczas jazdy.

Wszystko było prowadzone w przyjaznej atmosferze, więc klienci również odpłacali nam uśmiechem i życzliwością.

Na szczęście podczas wyjazdu nie odnotowano jakichś poważniejszych kontuzji. w razie potrzeby służyliśmy pomocą, gdyż jak zwykle był z nami nasz zaprzyjaźniony wybitny specjalista chirurg-ortopeda.

Klienci byli zadowoleni, a my jako organizatorzy mamy nadzieję, że spełniliśmy ich oczekiwania. Dzięki fachowym poradom pracowników MAKSA oraz przygotowanym prezentacjom uczestnicy testów wyrobili sobie własne zdanie na temat nowości narciarskich w sezonie 2006/2007, a przede wszystkim intensywnie odpoczęli od wypełnionych pracą dni.

Jak zwykle na koniec wyjazdu każdy otrzymał certyfikat ukończenia testów, książkę p. Kazimierza Szczęsnego "Narciarstwo Współczesne" oraz 15% bon rabatowy na zakup sprzętu sportowego w sieci sklepów sportowych MAKS SPORT.

Dziękując wszystkim za udział w wyjeździe zapraszamy na kolejne, majowe multitesty narciarskie organizowane w dniach 29 kwietnia - 4 maja 2006 na lodowcu Stubai. Prosimy pomyśleć już dziś o rezerwacji miejsc, gdyż z przykrością w listopadzie musieliśmy (z powodu braku miejsc) odmówić nawet naszym stałym klientom!

W myśl zasady, "kto pierwszy ten lepszy" ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY - od 5 stycznia 2006 r. aż do wyczerpania miejsc. Szczegóły podamy na naszej stronie internetowej w grudniu!