SZKOLENIA BIEGOWE

Przed każdym sezonem wiosenno-letnim nasi eksperci biegowi biorą udział w specjalistycznym szkoleniu produktowym, organizowanym wspólnie z naszymi głównymi partnerami: Asics, Nike i adidas. Na takim szkoleniu dużo biegamy, testując i porównując buty. Ale też analizujemy dokładnie każdy materiał i technologię zastosowaną w butach czy odzieży biegowej. To połączenie wiedzy produktowej i praktyki biegowej powoduje, że nasi sprzedawcy – eksperci biegowi mogą w odpowiedni sposób dobrać buty każdemu biegaczowi, niezależnie od stopnia jego zaawansowania.

 

SZKOLENIE TURYSTYCZNE McKINLEY

Stawiamy na praktyczne zapoznanie się sprzedawców z asortymentem, który sprzedają. Wiosenne szkolenie turystyczne mają więc formę wybitnie praktyczną, polegającą na pokonaniu dłuższej trasy w pięknych okolicznościach przyrody. Nasi eksperci outdoorowi testują buty McKinley, cały dobytek na kilka dni szkolenia noszą w plecakach McKinley, śpią w namiotach z najnowszej kolekcji McKinley, a przed zimnem chronią ich wyśmienite śpiwory McKinley. A pyszne posiłki gotujemy na kuchenkach Coleman i Campingaz :-) Od pewnego czasu współpracujemy z Grupą Jurajską GOPR, dzięki której oprócz warstwy merytorycznej związanej z produktami, nasi sprzedawcy mają okazję dowiedzieć się czegoś więcej na temat pierwszej pomocy czy technik linowych. Korzystamy również z wiedzy i doświadczenia Rafała Króla (www.expeditions.pl), który jest naszym ekspertem sprzętowym i odzieżowym.

 

SZKOLENIE ROWEROWE GENESIS

Przed każdym sezonem wiosenno-letnim nasi eksperci rowerowi spotykają się z twórcami rowerów austriackiej marki Genesis, aby zapoznać się z najnowszymi trendami w branży rowerowej. Integralną częścią szkolenia są testy rowerów, niekiedy przeprowadzane w skrajnie trudnych warunkach terenowych ;-) Korzystamy również z wiedzy przedstawicieli zaprzyjaźnionych marek, jak np. Uvex, ActivLab i Shimano, aby uzupełnić wiedzę o osprzęcie i akcesoriach.

 

SZKOLENIE TURYSTYCZNE

Niektóre szkolenia wymagają od naszych sprzedawców dużej odporności psychicznej ;-) Tak było np. w maju 2011 r., gdy po całodziennych zajęciach teoretycznych nastąpiła nocna gra terenowa, zakończona o 4 nad ranem testem wiedzy outdoorowej składającym się ze 120 pytań. Wszyscy dali radę! :-) Stawiamy również na praktyczną naukę nordic walking, dlatego w programie niektórych szkoleń centralnych znajdują się zajęcia z tej coraz popularniejszej aktywności ruchowej.

 

SZKOLENIE TURYSTYCZNE – JESIEŃ

Turystyka to nie tylko lato. Dlatego dla naszych najlepszych sprzedawców odzieży i sprzętu turystycznego również jesienią organizujemy szkolenia specjalistyczne. Jedno z nich odbyło się w Tatrach. W trakcie zajęć praktycznych niektórzy mieli okazję wziąć udział w biegu górskim. Na ten krok zdecydowało się nawet kilku naszych kontrahentów i o dziwo świetnie sobie poradzili :-) W trakcie zajęć praktycznych sprzedawcy mieli okazję m.in. testować kuchenki przy niskiej temperaturze i silnym wietrze, sprawdzać trzymanie temperatury w termosach McKinley w warunkach rzeczywistych a nie laboratoryjnych, zweryfikować swoją wiedzę na temat różnych rodzajów raków oraz praktykować rozkładanie namiotów McKinley na czas.

 

SZKOLENIA SALEWA

Niektórzy z naszych kontrahentów bardzo dbają o to, żeby sprzedawcy oprócz poznania ich asortymentu, nabrali dodatkowych umiejętności terenowych. Tak jest w przypadku firmy Salewa, której szkolenia dla Intersportu mają swoją renomę i są długo wspominane. Bo też nie co dzień mamy okazję wspiąć się na Mnicha czy nauczyć się poszukiwać osób zasypanych przez lawinę, korzystając z opieki i wskazówek najlepszych ratowników TOPR. 

 

SZKOLENIE MEINDL & GORE

Na zaproszenie Larsa Meindla grupa naszych najlepszych sprzedawców pojechała do Kirchanschöring w górnej Bawarii, gdzie zlokalizowana jest fabryka butów Meindl. Możliwość obejrzenia całego procesu produkcyjnego najlepszych na świecie butów turystycznych, czy wręcz „zaglądania przez ramię” pracownikom je wykonującym, była wielką korzyścią tego wyjazdu. Niedaleko fabryki Meindl’a znajduje się europejskie Centrum testowe Gore, które również odwiedziliśmy. Sprzedawcy mogli wejść do słynnej „komory deszczowej” oraz do pomieszczenia, gdzie bada się wpływ wiatru na odzież. Niestety nie można było wykonywać zdjęć, bo firma Gore zazdrośnie strzeże swoich tajemnic.

 

SZKOLENIE MEINDL

Jak najlepiej zapoznać się z butami turystycznymi? Oczywiście chodząc w nich po górach! Dlatego szkolenia marki Meindl odbywają się w terenie i polegają na testowaniu butów w warunkach, do których są przeznaczone. Nasi najlepsi sprzedawcy mieli okazję przejść niejeden górski szlak, testując buty turystyczne Meindl.

 

SZKOLENIE JACK WOLFSKIN

Szkolenia marki Jack Wolfskin mają to do siebie, że nigdy nie wiadomo co się na nich wydarzy, a ich uczestnicy wychodzą po nich nieco odmienieni ;-) Tak było np. na cyklu zajęć integracyjnych zorganizowanych przez markę Jack Wolfskin dla naszych sprzedawców w kilku miejscach w Polsce, w trakcie których mieli oni okazję nie tylko usłyszeć afrykańską muzykę, ale też poczuć ją całym ciałem, leżąc na wielkim bębnie w trakcie muzykoterapii. 

 

SZKOLENIE CRAFT

W trakcie szkoleń marki Craft nasi sprzedawcy mieli okazję poznać wiele wyjątkowych osób, jak np. Katarzynę Bachledę-Curuś (brązowa medalistka olimpijska z Vancouver) czy Jana Krzysztofa (naczelnik TOPR). To dodatkowa wartość szkoleń produktowych, bo przecież nie chodzi tylko o zaznajomienie się z asortymentem, ale również o przeżycie wyjątkowych chwil, dzięki których poczujemy, że gramy w jednej drużynie. Tak było też np. w trakcie zawodów w ośrodku w Kirach, gdzie niejeden sprzedawca odkrył w sobie talent strzelecki :-)

 

SZKOLENIE ICEBREAKER

Marka Icebreaker już na dobre zadomowiła się w naszych salonach, między innymi dzięki świetnym szkoleniom, które przeprowadziła dla sprzedawców. Bo co innego czytać o zaletach bielizny z wełny merino, a co innego mieć okazję wypróbować ją w praktyce. I sprawdzić na własnej skórze, że rzeczywiście po wielu dniach intensywnego użytkowania w dalszym ciągu „no stink” :-)

 

SZKOLENIE PIŁKARSKO-BIEGOWE ADIDAS

Szkolenia marki adidas należą do szkoleń udanych: dobrych merytorycznie, treściwych, z ambitnymi prelegentami i ciekawymi gośćmi specjalnymi, z możliwością przetestowania sprzedawanych produktów. Ciekawe było też samo miejsce szkolenia: możliwość odwiedzenia „sanktuarium” Klubu Piłkarskiego Legia Warszawa dla wielu była niepowtarzalnym przeżyciem. Szczególne dreszcze wywoływała z pewnością u tych z naszych sprzedawców, którzy są zagorzałymi kibicami Wisły Kraków czy Lecha Poznań ;-) Kropką nad „i” był mecz Intersport – adidas, walka była zażarta, było dużo potu, trochę krwi (na goleniach graczy z Adidasa ;-) ), łez na szczęście uniknęliśmy. Remisowy wynik końcowy był szczytem dyplomacji naszych firm.

 

SZKOLENIE PETZL

Możliwość wypróbowania w praktyce przedmiotów i urządzeń, których nazwy dla wielu osób brzmią obco i dziwnie (co to jest to Gri-gri? ;-) ), stanowi dużą korzyść szkoleń organizowanych dla naszych pracowników przez firmę Petzl. Dodatkową korzyścią, w przypadku szkolenia pokazanego na zdjęciach, było bliższe poznanie pracy najlepszych jednostek ratowniczych PSP, w której ośrodku nasi sprzedawcy mogli trenować.