Kreatyna to jeden z najpopularniejszych suplementów diety dla sportowców, co wynika nie tylko z jej pewnego, udowodnionego działania na organizm, ale również bezpieczeństwa stosowania. Sięgać po nią mogą, a nawet powinni nie tylko kulturyści, ale również amatorzy innych dyscyplin sportowych – biegacze, siatkarze, czy tenisiści. Jest to zdecydowanie produkt, który powinien stanąć w kuchni każdej osoby rozpoczynającej przygodę ze sportem „na poważnie”. Monohydrat a jabłczan kreatyny to jedno z najważniejszych zagadnień, z jakimi warto się zapoznać przed wyborem konkretnego produktu z naszej oferty.


Co daje kreatyna?

Kreatyna należy do tak zwanych przedtreningówek, czyli suplementów, które zażywa się tuż przed planowanym wysiłkiem fizycznym. Jak działa kreatyna? Przede wszystkim wpływa ona na odnawianie ATP, czyli nośników energii w organizmie. Tym samym daje ona energetycznego „kopa” i sprawia, że ćwiczenia siłowe lub wytrzymałościowe stają się łatwiejsze, przyjemniejsze i nieobarczone tak dużym wysiłkiem, co sprzyja możliwości wydłużenia i intensyfikacji treningu. Oprócz tego wpływa ona dwojako na mięśnie – ochrania je przed katabolizmem wywołanym wysiłkiem, a także działa anabolicznie, czyli stymuluje przyrost tkanki mięśniowej.

Kreatyna dla biegaczy, piłkarzy, tenisistów i sportowców innych dziedzin jest jednym ze sposobów na to, aby oprócz poprawiania kondycji ćwiczeniami i dbania o zdrowie za pomocą diety, móc wpływać na swoją wydolność i poprawiać efekty własnej pracy. Przy regularnym stosowaniu kreatyny można również zaobserwować przyrost beztłuszczowej (czyli najbardziej pożądanej) masy ciała, co wpływa korzystnie na kształtowanie własnej sylwetki.

Jabłczan kreatyny – czym jest i kiedy warto go stosować?

Jabłczan kreatyny to jedna z dwóch znanych form kwasu metyloguanidynooctowego. Jest to produkt, którego sprzedaż jest zdecydowanie wyższa, pomimo tego, że jego cena przewyższa monohydrat. To produkt, który gwarantuje uzyskanie nieco wolniejszych efektów, ale za to wydłużonych w czasie, co szczególnie satysfakcjonuje osoby pragnące zbudować świetną sylwetkę, jednak niekoniecznie w ekspresowym tempie. Warto stosować jabłczan kreatyny w przypadku odchudzania połączonego z intensywnymi ćwiczeniami fizycznymi – nie powoduje on retencji wody w organizmie, co sprawia, że masa mięśniowa ma lepszą gęstość i jakość.

Kreatyna monohydrat – kiedy będzie lepszym wyborem?

Monohydrat kreatyny różni się od jabłczanu zdolnością do łączenia się jego cząsteczek z wodą. Sprawia to, że w przypadku monohydratu efekty rozbudowywania masy mięśniowej pojawią się szybciej i będą bardziej wyraziste, ale za to utrzymają się krócej. Tę formę warto wybrać ze względu na niższą od jabłczanu cenę oraz w sytuacji, gdy nie chce się długo czekać na rezultaty aktywności fizycznej na siłowni.

Jaka jest najlepsza kreatyna?

Mając na uwadze specyficzne preferencje osób uprawiających sporty, jak również ich odmienne zaangażowanie w aktywność fizyczną, oferujemy produkty łatwe w spożyciu – to kreatyna w proszku i kreatyna w tabletkach. Nasze produkty mają korzystne opinie zarówno w przypadku jednej, jak i drugiej formy podania, gdyż zależy ona przede wszystkim od tego, jaką postać suplementu akceptuje dana osoba.

Czy stosowanie kreatyny jest niezbędne?

Rozpoczęcie przygody ze sportem, również tym amatorskim, to często również wkroczenie w świat odżywek i suplementów diety, których zadaniem jest poprawa wydajności i zwiększenie satysfakcji z wykonanej pracy nad własnym ciałem. Stosowanie ich nie jest niezbędne, aby zrzucić tkankę tłuszczową, wyrzeźbić muskularne ciało czy zacząć zawodowo zajmować się sportem, jednak znacząco to wszystko przyspieszają.

Bardzo trudno jest osiągnąć efekty sylwetkowe jedynie przy pomocy diety wysokobiałkowej oraz intensywnych ćwiczeń, głównie z uwagi na trudności, na które napotyka sportowiec – zmęczenie, brak czasu na ćwiczenia, bóle mięśni po treningu i inne niedogodności. Poprzez stosowanie w odpowiednich ilościach wysokiej jakości suplementów przed i po treningowych można zmaksymalizować efekty i tym samym zacząć odczuwać o wiele większą satysfakcję płynącą z włączenia sportu na stałe do swojego życia – do czego serdecznie zachęcamy!