Czy można osiągać dobre sportowe wyniki bez stosowania suplementów czy odżywek? Oczywiście, jednak w przypadku osób uprawiających sport zawodowo, ważne jest dążenie do jak najszybszych i jak najlepszych rezultatów. Dbając o właściwe odżywienie swoich mięśni i układu nerwowego można mieć wysoki zapas energii i białek budulcowych, aby każdego dnia być wyżej, mocniej, dalej!


Odżywki i suplementy – kiedy stosować?

Odżywki dla sportowców to przede wszystkim te, które mają na celu dostarczenie im odpowiedniej ilości energii uwalnianej stopniowo podczas wysiłku i zapobieganie zmęczeniu. Oprócz tego osoby stosujące produkty na masę mogą dbać o przyrost swojej tkanki mięśniowej gwarantującej jeszcze lepsze wyniki sportowe. Jeśli chodzi o suplementy bieganie i siłownia to dwa różne sposoby aktywności fizycznej. W obydwu warto stawiać na dobrej jakości produkty, ale ich działanie może się nieco różnić.

W przypadku biegania na dłuższych dystansach, dla biegacza ważne jest dostarczenie sobie przed wysiłkiem dużej dawki energii uwalnianej stopniowo przez długi czas. To głównie węglowodany odżywiające mięśnie i zapobiegające deficytom energetycznym podczas maratonu. Z kolei suplementy fitness, na przykład dla osób trenujących na siłowni, to głównie odżywka na masę. Jej zadaniem jest regeneracja mięśni po dużym wysiłku i wspomaganie tworzenia nowych mięśni dzięki zawartości aminokwasów niezbędnych do tego procesu.

Jakie odżywki dla sportowców znajdziesz w naszym sklepie?

Znajdziesz u nas odżywki białkowe, suplementy diety, izotoniki i wiele innych odżywek dla sportowców, które mogą być z powodzeniem stosowane również w przypadku amatorów. Oprócz tego mamy również szeroki wybór suplementów fitness stworzonych z myślą o osobach systematycznie trenujących i narażonych na rozmaite kontuzje. Wzmocnienie stawów poprzez odpowiedni skład takich suplementów to ważny element profilaktyki sportowej.

Do prawidłowego przyrządzenia suplementów, warto wyposażyć się w INTERSPORT shaker, w którym nie tylko szybko przyrządzisz swój koktajl białkowy, ale również zabierzesz go ze sobą do siłowni, aby jak najszybciej po treningu uzupełnić swój poziom białek, węglowodanów i witamin. H2 Odżywki dla sportowców – dlaczego warto je stosować?

Dostępne w naszym asortymencie odżywki to szeroka gama produktów o różnym składzie, nastawionym na uzupełnianie niedoborów składników odżywczych u osób, które mają na nie większe zapotrzebowanie. Wyboru należy dokonywać w zależności od indywidualnych potrzeb – rodzaju i intensywności wysiłku, pożądanych rezultatów, preferowanej postaci suplementu lub odżywki.

Stosowanie odżywek i suplementów z naszej oferty to wsparcie dla organizmu obciążonego dużym, częstym wysiłkiem fizycznym, ale przede wszystkim uzupełnienie zdrowej diety. Należy pamiętać, że to właśnie ona jest podstawą utrzymania wysokiego poziomu energii i dobrej kondycji podczas treningów, a suplementy i odżywki są wartościowym dodatkiem. Sprawdź, jakie produkty możemy Ci zaoferować – w razie potrzeby zachęcamy do kontaktu – pomożemy dopasować najkorzystniejszy produkt!