Odżywka węglowodanowa to jeden z najbardziej wartościowych produktów, który powinien znaleźć się w kuchennej szafce każdej osoby trenującej, nastawionej na szybkie uzyskanie rezultatów ćwiczeń. Poprzez prawidłowe uzupełnianie poziomu tych makroskładników wzbogaconych witaminami i minerałami można zwiększyć swoją wydolność fizyczną oraz zredukować proces katabolizmu tkanki mięśniowej.


Odżywki węglowodanowe – dlaczego są tak ważne w sporcie?

Węglowodany to podstawowe źródło energii dla mózgu, mięśni oraz serca. Pozwalają także wspomagać proces budowania i utrzymywania masy mięśniowej. Nie zawsze udaje się w diecie sportowca prawidłowo zbilansować posiłki tak, aby dostarczyć odpowiednią ilość tego makroskładnika wysokiej jakości, dlatego wspieranie się odżywkami tego typu jest dobrym rozwiązaniem, szczególnie u osób intensywnie trenujących.

Niewielkie ilości węglowodanów magazynowane są w mięśniach i wątrobie w postaci glikogenu i szybko uwalniane do krwi podczas wysiłku. To sprawia, że w przypadku długich aktywności wytrzymałościowych lub siłowych w trakcie treningu można wyczerpać bieżące ich zasoby, co może doprowadzić do katabolizmu białek z mięśni. Aby temu zapobiec, warto stosować specjalne odżywki węglowodanowe na masę, zarówno w trakcie treningu, jak i tuż po nim. Odżywek tych nie zaleca się stosować w dni nietreningowe, a także na wiele godzin przed lub po wysiłku fizycznym, gdyż ich celem jest podtrzymanie poziomu energii w organizmie i zapobieganie utracie masy mięśniowej.

Węglowodany dobre na odchudzanie

Choć cukry raczej nie kojarzą się pozytywnie w kontekście diety redukcyjnej, to dobrej jakości odżywki węglowodanowe mogą przynieść i w tym przypadku korzystny rezultat – pod warunkiem, że dieta redukcyjna jest odpowiednio zbilansowana, uwzględnia ilości węglowodanów pochodzące z tej odżywki oraz jest wzmacniana regularnymi treningami

Dostępne u nas węglowodany w proszku mają liczne pozytywne opinie osób, którym udało się dzięki nim schudnąć w krótkim czasie. Korzystne działanie odchudzające odżywek wynika przede wszystkim z tego, że dostarczają one więcej energii do treningu, a tym samym czynią go bardziej wydajnym i dłuższym, co przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej bez utraty mięśni.

Co zawierają nasze produkty z węglowodanami?

Oprócz wysokiej zawartości węglowodanów z niewielką ilością cukrów prostych nasze odżywki zawierają także kompleks witamin i minerałów, które wspierają funkcje metaboliczne i uzupełniają niedobory wynikające z utraty elektrolitów wraz z wodą podczas pocenia się.

Posiadamy w ofercie odżywki węglowodanowe przeznaczone do zwiększania poziomu energii oraz do budowania i utrzymywania masy mięśniowej (węglowodany połączone z wysokiej jakości białkiem). Atrakcyjna cena produktów, które mamy na sprzedaż, w połączeniu z dużą wydajnością opakowań, a także ciekawymi smakami sprawiają, że dużo łatwiej jest poddawać się nowej, pięknej przygodzie ze sportem, gdy ma się pod ręką tak praktyczne wsparcie w żywieniu. Zdecydowanie warto je wypróbować przy następnym treningu!