Aminokwasy rozgałęzione BCAA (BranchedChainedAminoAcids) to jedna z najważniejszych odżywek dla osób aktywnie trenujących, zarówno zawodowych kulturystów, jak i amatorów. Dzięki ich stosowaniu można w krótszym czasie osiągnąć pożądaną formę i kształt swojej sylwetki.


Czym są aminokwasy BCAA?

BCAA, czyliaminokwasy rozgałęzione, których działanie wykorzystuje się w suplementacji diety sportowej. Specjalnie opracowane mieszanki z naszego asortymentu zawierają wszystkie najistotniejsze aminokwasy egzogenne oraz frakcje białka serwatkowego, czyli laktoglobuliny, laktoalbuminy, laktoferynę oraz immunoglobuliny.

Białka składają się z małych cząsteczek aminokwasów, których niewielką część organizm potrafi sam wytwarzać, ale wiele z nich musi otrzymywać z zewnątrz. To właśnie aminokwasy egzogenne, które wchodzą w skład BCAA.

Dlaczego suplementacja białkiem jest tak ważna dla sportowców?

Sporty siłowe mają na celu przede wszystkim wzmocnienie mięśni i wyrzeźbienie pięknej sylwetki. Oprócz suplementów dodających energii, aby móc maksymalnie wydłużyć swój trening i wykonać go lepiej, niezbędne są też suplementy na bazie białka. Aminokwasy po treningu mają podwójne zadanie: pomagają wraz z ćwiczeniami oporowymi budować masę mięśniową, a także wspomagają regenerację po treningową, zapobiegając katabolizmowi mięśni, który jest procesem naturalnym, lecz niepożądanym w sportach siłowych.

Jakie rodzaje odżywek białkowych mamy w ofercie?

Dbając o różne preferencje naszych klientów wprowadziliśmy do asortymentu odżywki BCAA w tabletkach lub proszku do rozpuszczania w wodzie. Zarówno aminokwasy BCAA w proszku aminokwasy, jak i w tabletkach są bardzo popularnymi formami przyjmowania przez osoby aktywne fizycznie. Specjalnym rodzajem produktu po treningowego jest napój z aminokwasami o unikalnej formule, którego sposób konsumpcji jest jeszcze bardziej uproszczony.

Zarówno tabletki, jak i proszek występują u nas w różnych opakowaniach – mniejszych i większych, dzięki czemu łatwiej jest oszacować ilość produktu potrzebnego do realizacji swoich planów sylwetkowych. Również pod względem smaku z pewnością nikt nie będzie zawiedziony, gdyż odżywki występujące w kilku różnych wariantach mogą dzięki tej różnorodności wspaniale urozmaicić codzienne sportowe menu.

Czy warto stosować odżywki BCAA? Opinie

Wielu sportowców potwierdza, że stawiając wyłącznie na ćwiczenia oporowe można mieć duży problem z osiągnięciem pożądanych rezultatów sylwetkowych. Stosując jedynie wysokobiałkową dietę, bardzo ciężko jest dobrać menu tak, aby dostarczyć sobie odpowiedniej ilości białek i kalorii, a przy tym poradzić sobie ze zjedzeniem tak dużych porcji. Suplementacja białkiem to najlepszy sposób, aby przy pomocy małego, po treningowego posiłku uzupełnić zapotrzebowanie swojego organizmu na białko. Bardzo często stosuje się również BCAA na zakwasy – aby uniknąć bólu mięśni wywołanego mikrouszkodzeniami po ćwiczeniach, warto stosować odżywki, które wspomogą regenerację tkanki i zapobiegną zakwasom.

Poprzez sprzedaż suplementów białkowych najwyższej jakości staramy się wspierać sportowców w dobrych decyzjach każdego dnia. Tym samym również cena naszych produktów nie jest wygórowana – szczególnie w przypadku wyboru dużych, ekonomicznych opakowań suplementów w tabletkach lub proszku. Dbając o właściwą podaż białek każdego dnia po treningu, możesz w krótkim czasie zacząć zauważać wymierne, pozytywne efekty korzystania z siłowni – nie tylko jeśli chodzi o obwody, ale również o przypływ motywacji i satysfakcji z wykonanego planu!