Intensywny wysiłek w trakcie treningu czy maratonu, ale również praca fizyczna doprowadzają do utraty dużych ilości płynów wraz z potem. Co istotne – przez skórę wyparowują również ważne dla mięśnia sercowego, układu nerwowego i mięśni szkieletowych elektrolity. Ich uzupełnianie wraz z wodą powinno każdemu sportowcowi wejść w nawyk!


Kiedy stosować napoje izotoniczne?

Napoje funkcjonalne służą wspomaganiu organizmu w czasie okołotreningowym. Nie ma potrzeby stosowania ich w dni nietreningowe lub podczas wypoczynku. Ich bogaty skład ma za zadanie dostarczyć łatwo przyswajalnej energii w postaci węglowodanów, aby uniknąć kryzysów energetycznych, a także wody traconej obficie przez skórę, witamin oraz elektrolitów.

Najlepiej stosować napoje sportowe przed treningami lub planowanym większym wysiłkiem fizycznym, popijać w trakcie, szczególnie w przypadku przebywania długich dystansów oraz po zakończeniu aktywności. Taki napój dostarczy energii niezbędnej do podtrzymania odpowiedniego poziomu wysiłku, a także zapobiegnie opadnięciu z sił oraz pogorszeniu samopoczucia.

Najlepsze izotoniki gaszące pragnienie

Wśród produktów Nutrend znajdziesz między innymi koncentraty napojów hipotonicznych służące do przyrządzania napojów sportowych. Mają one niższe stężenie cukrów i elektrolitów niż komórki ciała człowieka. Tym samym wykorzystują różnicę stężeń, co sprawia, że woda i pozostałe składniki napoju są błyskawicznie wchłaniane do komórki – lepiej niż z jakiegokolwiek innego napoju. Taki napój fantastycznie gasi pragnienie – warto mieć go przy sobie na treningu, a nawet popijać w upalne dni!

Napoje dla sportowców – jakie izotoniki możesz wybrać?

W naszym sklepie dostępne są nie tylko różne smaki izotoników, ale również różne ich postaci. Napój izotoniczny możesz kupić w formie gotowej do spożycia, ale również w musujących tabletkach do rozpuszczania w wodzie lub w płynnym koncentracie do rozrabiania.

Koncentrat lub tabletki warto wybrać na przykład wówczas, gdy zachodzi potrzeba zrobienia napoju o większym lub mniejszym stężeniu lub kiedy sportowiec planuje zabrać swój ulubiony produkt Nutrend w podróż tak, aby zajął jak najmniej miejsca.

Co zawierają izotoniki dla sportowców Nutrend?

Podstawowym składnikiem naszych produktów jest krystalicznie czysta woda źródlana, która zapewni Ci właściwe nawodnienie w czasie wysiłku lub upałów. Rozpuszczona w niej glukoza lub izomaltuloza – cukry, które szybko wchłaniają się do krwioobiegu, zapewniając natychmiastową podaż „paliwa” niezbędnego do wysiłku fizycznego. Glukoza w napojach sportowych ma służyć podtrzymaniu odpowiedniego poziomu energii podczas wysiłku i zapobiec kryzysowi.

Witaminy B, C i E, które znajdują się w składzie naszych izotoników, wspierają funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego, a także działają przeciwutleniająco, niwelując skutki stresu. Z kolei sole mineralne (wapń, sód, potas, magnez) w składzie napojów pozwalają uzupełnić straty powstałe na skutek pocenia się. Opinie na temat składu naszych napojów są dla nas bardzo ważne i świadczą o tym, że nasi klienci bardzo cenią sobie wysoką jakość izotoników, po które sięgają.

Napój izotoniczny – wsparcie w sporcie, którego potrzebujesz

Osoby trenujące wytrzymałościowo zdecydowanie powinny mieć zawsze przy sobie butelkę lub bidon z izotonikiem, by nawet w trakcie maratonu czy rajdu uzupełniać straty wody i minerałów. Jednak również ćwiczący siłowo, czy uprawiający sporty zespołowe skorzystają z wysokiej jakości składników zawartych w naszych produktach.


Dla wszystkich naszych klientów dbamy o to, aby cena produktów była jak najbardziej atrakcyjna. Naszym szczególnym atutem jest sprzedaż napojów hipotonicznych w postaci koncentratów, lub izotonicznych w tabletkach, co pozwala zdecydowanie zaoszczędzić, kupując zapasy swoich ulubionych napojów w nietypowej postaci.

Napoje izotoniczne Nutrend to wsparcie, którego zdecydowanie potrzebujesz każdego dnia podczas treningu!